Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sığınak havalandırması

Konu, 'ARŞİV' kısmında Ahmet Ecevit tarafından paylaşıldı.

 1. Ahmet Ecevit

  Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

  Yapılarda ; sığınak havalandırması yapılması zorunluluğu vardır. birçok yerel yönetimler , yapılarda ruhsat verirken ; hiç bir tekniğe uymayan (aksiyal fan uygulaması yaptırıyor.) halbuki ., yönetmenlikte net detayları olmasına karşın ; klimatizasyon santrali kurulacak. (taze hava girişlerine biyolojik ve nükleer filtreler konulması gerekiyor.
  konu şudur.; literatürde kurşun elıminatör. diye bir nükleer flitreleme tekniği var. burada adını veremeyeceğim ; bir vilayet 'tin çevre ve şehircilik il müd. yetkili kişi , yaptığı araştırmada bu tip bir filtrenin varlığından kimsenin haberdar olmadığını ve nasıl bulacağını sordu... ve bizim NETFAN olarak bu tip filtreyi 2004 yılında yapmıştık.. halen arge çalışmalarımız devam ediyor.
  Sitede; SIĞINAK HAVALANDIRMASI , Teknolojileri ve prosedürleri konusu açılmalı. ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
   
 2. Ahmet Ecevit

  Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

  birçok arkadaşımızada ; Araştırma tezi konusu olabilir.
   
 3. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Ahmet bey merhaba,

  Spesifik bir konu gerçekten kendi adıma konuşayım duymamıştım bahsettiğiniz filtreleme tekniğini. Hava kirliliği bölümünde bir başlık açarak yazı dizisine dönüştürebilirseniz hepimiz için faydalı olacaktır.

  Saygılar..
   
  Ahmet Ecevit bunu beğendi.
 4. Volkan Azak

  Volkan Azak CMNet Üyesi

  evet gerçekten güzel bir paylaşım olur,
  bilgi paylaştıkça güzeldir

  iyi çalışmalar,
   
 5. Ahmet Ecevit

  Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

  İlgileriniz için çok teşekkür ederim volkan bey. Umarım ,genç arkadaşlarım ilgi duyarlar.. Konu biraz teknolojik gibi görünsede ,ilgi çekiçi çok yanları var. işlerinizde başarılar...:)
   
 6. Servet Yortumluk

  Servet Yortumluk CMNet Üyesi

  Netfan olarak ne tür bir filtre kullanıyorsunuz ?
  Veya yerel yönetimlere tanıtım amaçlı ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?
  İyi bir tanıtım ile yeni ve eski bina sığınaklarına uygulanırsa çok olumlu sonuçlar verecektir,
  Kolay gelsin,
   
  Ahmet Ecevit bunu beğendi.
 7. Ahmet Ecevit

  Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

  Servet bey ,
  Öncelikle ilgilerin için teşekkür ederim. NETFAN olarak önce neler yapılıyor ..onu bilmek lazım. Bizler çok uzun yıllar . 26 yıl havalandırma -filtreleme -çevre teknolojileri konularında . 1982 de yasalaşan lakin uygulaması 2004 -2005 'de gerçekleşen HKKY ' ve şu an ki,SKHKKY 'içinde , argeler yaparak, sistemdeki teknolojileri yatırımcı ile buluşturulmasına katkı sağlanmıştır. Ne yazıkki mevzuatın çok geniş boyutta olması, uygulamacıların ve uyanların denetim eksikliğinden dolayı fazla bir yol alınamadığı aşikardır. bizlerin halen üzerinde çalıştığı sistemler. ticari hakların korunması içinde olmadığı için , içerikleri , ve .nevileri açıklanamaz. taki.. özel projeler olursa bunların uygulamalarını yapmaktayız. Kesinlikle filtrelerimizi kendi bünyemizde yapmaktayız tamamen firmamıza özel %100 yerli üretimdir.
  yerel yönetimler ile ilgilide , bizlerin ticari amaçlı firma olduğumuzdan ,yaptırımlarımız söz konusu deyildir. biraz denetim eksikliğimi diyelim ..veya olmayan şeyi yaptırılmak istenmesimi diyelim. gerçek uygulamaya geçilemedi
  Halen .Katı Atıklar Baca Filtreleri gibi, 2005 de yaptığımız çalışma ile AKŞEHİR belediyesi nezaretinde . Akademik kariyerde yapılan emisyon ölçümleri www.net-fan.net sayfamdan yayınladık . şu anki verim%99 dur. lakin bu filtre sistemleri imalatından kullanımasına ve toplatılması ,kimyasal atık toplama merkezleri kurulup buralarda nötürleşmesinin nasıl yapılacağı tarafımızdan incelenerek tektek sunum haline getirilmiştir. yakın bir zamanda piyasaya çıkacaktır. Filtrelerimiz( kuru tip kartuşlu gaz izalatörüdür) işlerinizde başarılar dilerim.
   
 8. Servet Yortumluk

  Servet Yortumluk CMNet Üyesi

  Kardeşim ,
  Ülkemizde olumlu ve insanlığın geleceğini ilgilendiren konular kapalı kapılar ardında yandaşlar ile hal yoluna koyulduğu için 1982 de yasalaşmış bir konu için hala geç kalmış sayılmayız,
  Hiç olmaz ise zararın dönüldüğü kısmı kardır, diye düşünüyorum,
  Bizde tekerlek kırılıncaya kadar ses çıkmaz, ne zaman tekerlek kırılır herkes filozof kesilir,
  O yüzden size ve sizin gelecek odaklı arkadaşlara Allah yardım etsin dileklerimi iletiyorum,
  Kazasız günler dilerim,
   
  Ahmet Ecevit bunu beğendi.
 9. Gökhan Ş.

  Gökhan Ş. CMNet Üyesi

  internet sitesi gg olmuş
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...