Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sitotoksik atıkların bertarafı hk. bilgilendirme

Konu, 'ARŞİV' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

 1. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Merhaba,

  Hastanelerde kemoterapi tedavisi sebebi ile oluşan Sitotoksik atıkları alma lisansı olan ara depolama tesislerinin lisanslarının kapsamından bu atıklar çıkarılmıştır.

  Bu durumda Türkiye'de bir tek İZAYDAŞ'ın bu atıkları alma yetkisi bulunmaktadır. Ancak İZAYDAŞ da Ağustos sonuna kadar bakımda olduğundan atık kabul etmemektedir.

  Hastanelerin büyük çoğunluğu oluşan sitotoksik atıkların bertarafa gönderemediği için biriktirmek zorunda kalacaktır. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar Bakanlığa dilekçe yazarsa acil bir çözüm bulunması için baskı yapabiliriz.
   
 2. sitotoksik ilaçları gönderebileceğimiz başka bertaraf firmalar varken dilekçe yazmanın uygun olmayacağını düşünüyorum.
   
 3. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Neresi var Yasemin Hanım? Bakanlık ara depolama tesislerinin sitotoksik atık alma lisansını iptal etmiş. Artık ara depolama tesisleri sitotoksik atık alamıyor.

  İZAYDAŞ dışında bildiğiniz bir firma varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
   
 4. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

 5. internet sayfalarında atık kodu geçiyor hala bence görüşmenizde alternatif firma önerisinde bulunması açısından fayda var
   
 6. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Bakanlıkla görüştük İZAYDAŞ tan başka firma yok malesef. Onlar da şikayetlerden sonra farketmişler böyle bir durum olduğunu.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...