SMC/BMC Tipi Polyester Reçineler

erman

Daimi üye
Kayıt
5 Nisan 2011
Konu
14
Mesaj
150
Tepki
15
Şehir
Balıkesir
Arkadaşlar merhaba,

Bir konuda acil bilgi almam gerekiyor.
SMC/BMC Tipi Polyester üretimi yapan (cam elyaf katkılı) bir fabrikanın danışmanlığını yapmaktayız. Tehlikeli kimyasallar (boya vs.) ile kontamine olmuş atıkları tehlikeli atık geri kazanım tesisine gönderdik. Fakat bu arada üretim esnasında fire verilen malzemeleri alamayacaklarını söylediler. Kod numarasına göre aradım. Atık kodunu bulamadım.
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

İyi çalışmalar...
 

nilbayram

Daimi üye
Kayıt
3 Eylül 2010
Konu
1
Mesaj
43
Tepki
4
Tehlikeli kimyasalla kontamine olmuş atık derken ? cinsi nedir ambalaj mı, plastik poşetler mi ? Normalde fire verilse bile kodu aynı olması gerekir bunu yinede bertaraf eden tesislerle görüşmede fayda var çünkü atıklarla ilgili oldukları için. Ayrıca almıyorlarsa benim firmalardan birinde de böyle bir durum yaşanmıştı. Bu kodlu atıkları alan başka lisanslı firmalar ile görüşmenizi öneririm. Çünkü bazılarının almadığını başka bir bertaraf tesisi alabiliyor.

Kolay Gelsin..
 

Doğan Çevik

Daimi üye
Kayıt
11 Ocak 2012
Konu
2
Mesaj
41
Tepki
7
@erman
Bertarafçı onları alamaz çünkü hurda plastiği tehlikesiz toplama lisansı olan alablir. kod no'sunu Atık yönetimi Genel esasları yönetmeliği eklerinden bakablirsin, sadece tehlikeli atık kontrolü yönetmeliğine bakıyosan eğer bulamassın arkadaşım, umarım aradığın bilgidir.
 
Yukarı Alt