Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tadilat sonucu oluşan hafriyat atıkları

Konu, 'ARŞİV' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

 1. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  Merhaba Herkese;
  Arkadaşlar fabrikamızda yaptığımız bir tadilat sonucu az miktafda hafriyat( beton) atıklar çıktı bunları ne şekilde uzaklaştırmak gerekir? endüstriyel atık konumuna sokarak, endüstriyel atıklarımı alan firmanın kabul edeceğini sanmıyorum ama aynı zamanda da belediye bölgesinde de bulunmamaktayız, OSB de yer alıyoruz . Bu konuda değerli yorumlarınızı bekliyorum.:)

  shalic
  Çevre Mühendisi
   
 2. Arif Öztürk

  Arif Öztürk CMNet Üyesi

  Harfiyat toprağı inşaat ve yıkıntı atıklarının kontrolü yönetmeliğine bir göz atın. Bildiğim kadarıyla harfiyat atıkları için özel (eski açık madenler v.s.) yerler var. Oraya döküm yapılıp faturalandırılması gerekiyor...
   
 3. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim cevabınız için miktar az olduğu için yönemelik bağlamayabilir diye düşünmüştüm ama tekrar incelemem gerekecek. Sağolun.
   
 4. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  yönetmelikte : 'Küçük Çaplı İnşaat/Yıkıntı Atıklarının Toplanması ve Taşınması
  Madde 15 —2 (iki) tona kadar atık oluşumuna neden olacak küçük çaplı tamirat ve tadilat yapan kişi ve kuruluşlar ile inşaat firmaları, mücavir alan sınırları içinde ilgili belediyeye, büyükşehirlerde ise ilgili ilçe belediyesine, mücavir alan sınırları dışında ise mahallin en büyük mülki amirine veya bu mercilerden atıkları toplamak ve taşımak amacıyla izin almış/yetkilendirilmiş firmalara başvurarak oluşan inşaat/yıkıntı atıklarının uygun kaplarla toplanmasını, taşınması ve belediyenin veya mülki amirin gösterdiği yere götürülmesini sağlamakla yükümlüdürler.
  Oluşan atıkların toplanması, taşınması ve bertarafı ile ilgili harcamalar, 17 nci maddede belirtilen esaslar doğrultusunda atık üreticileri tarafından karşılanır.' ibaresi mevcuttur.
   
 5. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim Rıfat Bey .


  shalic
  Çevre Mühendisi
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.