• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık beyanları

E. Cihan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
Sistem Eylül ayında yeniden açılacak deniyordu ancak henüz bir haber yok. Bilgisi olan var mı ?

@Yasemin Aslantürk

yasmur hanım boş beyan için "Beyan Edilecek Atıklar" ve "Tesiste kullanılan yağlar" kısımlarını boş bırakıp direkt onay mı vermeliyiz ..? zira beyan kısımlarını boş bıramayıroruz pozitif değer girin deniyor.

@Yasemin Aslantürk

o şekilde tahmin ettim ama denemeye yeltenmeden bir sorayım dedim :) çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz bu kadar soru sormam hem ilk defa yapmamız hemde uzun süre meslekten uzak kalmamız .

Tesiste oluşan atıklar bertaraf sistemnie daha önce verilmediyse ve hangi kategoride olduğu belirlenmemişse boş beyan mı vermeliyiz ne yapılmalı acaba

Tesisten çıkan yağlar makine şanzıman yağları ama analizleri yapılmamış atık yağ çıkışı yok diye beyan edilmiş öncesinde şimdi analiz yaptırıp kategorisi belirlenecek ama sistem 31 ine kadar açık diye biliyorum bu sene için boş beyan mı verilmeli ve atıklar da öyle hiç bertaraf tesisine gönderilmemiş uatf yok beyan etmek sakıncalı mı olur artık ocak ayından itibaren bertaraf tesisine gönderilse uatf ler alınsa bu sene boş beyan mı verilecek ne yapılmalı

@seycan
Atık yağınızı lisanslı bir kuruma vermediyseniz beyan yapamazsınız. Boş beyan yapmalısınız. Bundan sonra cezai bir işlemle karşılaşmamak için, lisanslı bertaraf/ geri dönüşüm firmalarına vermelisiniz ve kategori belirlemelisiniz.

@seycan

zaten şuanda 2011 beyanları yapılıyor.. 2013 tede 2012 beyanları yapılacak.. hiç bir yere atık göndermediyseniz beyan yapamazsınız.. bu durumda ya boş beyan olur yada miktarı çok azsa stokta bekletiliyor gibi olur..

Bir şey daha sorayım firma bilgileri bölümü kapasite, nace kodu kısmı daha sonra değişimi mümkünmü ? birde kapasite kısmı doldurulurken hangi kaynak kullanılmalı Kapasite Raporu , Çed Raporu .. veya her yıla ait Yıllık işletme cetveli mi ?

@Yasemin Aslantürk

Malesef daha kapasite raporu olmayan firmalar var bunlar içinde farklı alternatiflere yönelip Çedden veya yıllık üretim cetvelinden yararlandım sıkıntı yaşarmıyım