Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık yönetim planı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Aysun Kurt tarafından paylaşıldı.

 1. Aysun Kurt

  Aysun Kurt CMNet Üyesi

  Arkadaşlar günaydın :)

  Arkadaşlar benim çalıştıgım firma daha önce hiç tehlikeli atık yönetim planı hazırlamamış. Formu inceledim de ekler kısmında beyan sistemi formu, taşıma formları filan istiyor. Emisyon izni içinde basvuruda bulunmadık bu ay testler analizler yapılcak. Anlaşmalı olduğumuz bertaraf tesisi var fakat daha hiç atık göndermemişiz. Çıkan atıklarda patron yüzünden buhar oluyor... Şimdi ben atık yönetim planı nasıl hazırlamalıyım? Hazırlamasam sorun olur mu? Hazırlasamda atıklar bertaraf tesisine gönderildiğine dair elimde veri yok ne yapacağım bilemedim bana yardımcı olursanız sevinirim nasıl bir yol izlemeliyim?
   
 2. Nurhayat Karadağ

  Nurhayat Karadağ CMNet Üyesi

  Patron yüzünden buhar oluyor demek ne demek? Bertaraf tesisiyle neden anlaşma yapmış o zaman? Neyse bu firma ne zaman kurulmuş ne zaman üretime geçmiş? Muhtemelen o tarihi baz alamayacaksın çünkü geriye dönük hesabını sorarlar ya da geçici bi depo sahası göstermen lazım falan filan. Bu tip etik dışı durumları kapatmak hem vicdanen hem de fiziken çok zor. Tarihsel bilgiler (faaliyete geçiş tarihi, bertaraf tesisiyle yapılan anlaşmanın tarihi vs.) verirsen izlenecek yol ile ilgili bilgi verilebilir diye düşünüyorum.
   
 3. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Patrona uyması gereken yasal zorunlulukları hatırlatın. Tehlikeli atık yönetim planı hazırlamak zorundasınız. UATF'leri düzenlettirmeniz de gerekli. Sonuçta bir denetim bir şey vs olduğunda il çevre sizinle muhattap olacak.
   
 4. Aysun Kurt

  Aysun Kurt CMNet Üyesi

  13 mayıs 2011 tarihinde bertaraf tesisiyle anlaşma yapılmış fakat hiç atık gönderilmemiş. Defalarca patrona müdürlere anlattım yazılı bir doküman hazırlamadım yazılı olarak hazırlayıp imza atıp maille tüm yöneticilere göndermeyi düşünüyorumm bişeyleri kabullendirmek okadar zor kii bunaldım resmen :(
   
 5. Meltem Mermeroluk

  Meltem Mermeroluk CMNet Üyesi

  bu konuyla ilgili benim de bir sorum olacak.... daha önce tesisten, bertaraf ya da geri kazanım tesisine hiç atık gönderilmemişse raporda bulunan Bertaraf/Gerikazanım Yöntemi ve Bertaraf/Gerikazanım Yöntemi Açıklaması bölümüne ne yazmamız gerekiyor acaba??
   
 6. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  x tesisine gönderilmesi planlanmaktadır. atıklarımızı alması konusunda x tesisiyle sözleşmemiz yapılmıştır. dosya ekine sözleşmeyi koyarsınız. x tesisinden de yetkili biri size tesisin işleyişi hakkında bilgi verir sizde o kısıma onu yazarsınız. daha önce başıma gelmişti. çevre il müdürlüğü bu şekilde yazmamı istemişti.
   
 7. Yağmur Cengiz

  Yağmur Cengiz CMNet Üyesi

  İşletme sahipleri atıkları genelde lisanslı tesise vermek istemez ama burada İl Çevre hesabını sizden soracaktır önce, size tavsiyem tehlikeli atık yönetmeliğinde geçen ve işletmenin yapması gereken işlemleri yazılı olarak işletmeye bildirmeniz. imza karşılığında bu yazıları verin ve mutlaka ıslak imzalı bir örneği de saklayın.
   
 8. Meltem Mermeroluk

  Meltem Mermeroluk CMNet Üyesi

  teşekkür ederim çiğdem hanım...
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?