Tehlikesiz atık depolama

Kayıt
7 Şubat 2011
Mesajlar
277
Beğeniler
147
#1
arkadaşlar merhabalar bir sorum olacak sizleere
şimdi biz atık kagıt toplayıp geri dönüşüm den kagıt üretimi yapıcaz. kagıtlarımızı fab tamamlanmadan önce toplamamız lazım stok gerekli biliyorsunuz bazı tehlikesiz atık tebliğinde diyorki
Geçici depolama
MADDE 10 – (1) Tehlikesiz atık üreticisi; atıklarını geri kazanıma kadar gerekli tedbirleri alarak bir yılı geçmemek üzere depolayabilir.
şimdi biz bu maddeyi kullanarak atıklarımızı toplayabilirmiyiz çünkü burda kafamı karıştıran bide şu madde varki ; EK 2:


TEBLİĞ KAPSAMINDA OLMAYAN TEHLİKESİZ ATIKLAR


15
ATIK AMBALAJLAR; BAŞKA BİR ŞEKİLDE BELİRTİLMEMİŞ EMİCİLER, SİLME BEZLERİ, FİLTRE MALZEMELERİ VE KORUYUCU GİYSİLER

15 01
Ambalaj (Belediyenin Ayrı Toplanmış Ambalaj Atıkları Dahil)

15 01 01
Kağıt ve karton ambalaj

size göre şimdi biz bu atıkları izin almadan depolamaya başlayabilirmiyiz madde 10 'a göre yoksa ek2'e göre bu tebligi kapsamında değilmiyiz teşkkürler
 

Tolga Gül

CMNet Üyesi
Kayıt
16 Mart 2012
Mesajlar
130
Beğeniler
130
#6
Peki bu arkadaşımız tehlikesiz atık üreticisi değil dikkat ederseniz ilgili madde tehlikesiz atık üreticisi diye başlıyor henüz lisans almamış bir tesis için kağıt biriktirmek istiyor. Biriktirmek istediği ambalaj atığı ise lisanssız bir tesis olarak ambalaj atığı toplaması ticaretini yapması Ambalaj Atıkları Kontrolü Yönetmeliğine ne kadar uygun?
 
Kayıt
7 Şubat 2011
Mesajlar
277
Beğeniler
147
#7
aslında evet dediginiz gibi birde oradaki ambalaj üreticisi var şimdi ben b,r çok yönetmeliğe bakarken tesadüf üreticiyi tam olarak görmek adına ambalaj atıklaırnın kontrolü yönetmeliğini incelerken bi bakayım demiştim ve orada atık üreticisi ambalaj üretenler veya bu ürünü ithal edenler diye geçiyor bu tanım dogrultusunda aslında diğerlerininde öyle oldugunu düşünerek hareket ettim ancak baktıgımda dediginiz gibi biz atık üreticisi sınıfına girmiyoruz. yani burada yararlanamıcaz evet.