Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tıbbi atık

Konu, 'ARŞİV' kısmında S-Gokgol tarafından paylaşıldı.

 1. S-Gokgol

  S-Gokgol CMNet Üyesi

  Merhabalar,

  Tıbbi atıklar kapsamında bulunan içerisinde sıvı ilaç barındıran özellikle tentürdiyot / alkol türevi ilaçların bulunduğu plastik / cam şişelerin nasıl uzaklaştırılması gerektiği konusunda bilgi verebilir misiniz ?

  İyi günler..
   
 2. Hamit Pehlivan

  Hamit Pehlivan CMNet Üyesi

  Yönetmeliğin 13. Maddesinde

  "Sıvı tıbbi atıklar da uygun emici maddeler ile yoğunlaştırılarak yukarıda belirtilen torbalara konulur." şeklinde bir ibare bulunmaktadır.
   
 3. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Bahsettiğiniz atıklar farmasötik atık olarak da değerlendirilebilir. Bunlar tehlikeli atık kapsamnda, tıbbi atılardan ayrı olarak biriktirilip bertaraf kuruluşlarına gönderilir.
   
  yarabandı bunu beğendi.
 4. Nazmiye Erdem

  Nazmiye Erdem CMNet Üyesi

  Eğer bahsettiğiniz şişelere kan, idrar gibi maddelerden bulaşmışsa o şişeler tıbbi atıktır, diğer tıbbi atıklar gibi lisanslı firmalarla bertarafa gönderilir; değilse şişeler tehlikeli atıktır, kontamine ambalajları almaya lisanslı bir firma tarafından bertarafa gönderilir.
   
  Akif Güvercin ve Göksel Kurtuluş bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...