• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

TMGD Sınavına hazırlık

Melike Yıldız Kurtar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Etken Çevre Danışmanlık
Merhaba arkadaşlar,

Nisan ayında yapılacak olan TMGD sınavına gireceğim fakat katılacağım kursun eğitimleri mart ayında başlayacak. Bu birkaç haftalık süreçte sınava yönelik nasıl bir hazırlık yapabilirim? Çıkmış sorulara bakayım dedim ama eğitime katılmadan soruları çözmek pek mümkün değil sanırım, en azından eğitimde bana kolaylık sağlayacak bir ön hazırlık yaparsam iyi olur diye düşünüyorum. Daha önce bu sınava hazırlanmış olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim..

@Melike Yıldız
denemesini mi yoksa kitabını mı aldınız?

@Melike Yıldız
@Gülay

Deneme çözümlü diyor ama sadece cevap anahtarı varmış. Ben de kitabı almayı düşünüyorum. Melike Hanım özel msj atamadım size. Ankarada mı eğitim aldınız?

@neriman_i
o halde kitap daha mantıklı olacaktır. Teşekkür ederim.

@Gülay
Ben 10'lu deneme setini aldım Gülay Hanım, sitede kitaba rastlamamıştım dediğiniz gibi o daha mantıklı olabilir başlangıç için.

@Melike Yıldız
@neriman_i
@Gülay
Herkese merhaba temmuz ayındaki sınav için kursa başvurmayı düşünüyorum. Sizlerin sohbetlerini okudum ama sonuçları yazmamışsınız açıkcası korkuyorum biraz sınavı geçen var mı?

@Begüm Özkan
TMGD sınavı ciddi bir çalışma gerektiren zor bir sınav Begüm Hanım ama bu yorumum kesinlikle gözünüzü korkutmasın bunu sadece çalışmaları baştan sıkı tutmanız için söylüyorum. Ben nisan sınavını kazanamadım ne yazık ki ama dediğim gibi iyi bir çalışma gerekiyordu ve ben işle birlikte çok iyi hazırlanamadım. Size şimdiden başarılar diliyorum, kolay gelsin. :)

@neriman_i
Baraj puanı nerdir?

@Melike Yıldız
En çok sizin postunuzu okumuştum açıkcası sonucun böyle olmasına çok üzüldüm. Umarım daha iyi bir şekilde sonuçlanır :) Sizlerede başarılar diliyorum teşekkür ederim :)

Kursu bitiren arkadaşlar;
Eğer sınava hazırlanamadıysanız girmeyin, böylece 4 hakkınız başlamamış olur. Diyelim ki parayı yatırdınız, sınava hazır değilsiniz sınava girmeyin, yine hakkınız başlamıyor. İlk sınava girdiğiniz sınavda hakkınız başlamış olur, arkasına 3 sınav daha hakkınız kalır, artık girseniz de girmeseniz de haklarınız işler. Kurstan hemen sonra sınava girme zorunluluğunuz yok. Birçok kurs malesef bu bilgiyi vermiyor, kursu bitirir bitirmez hazır olmasa da sınava girenlerin 4 hakları başlamış oluyor.

@Gülay
Öyle birşey yok gülay hanım bildiğim kadarıyla. Çünkü sizin eğitim almanız bakanlığa bildiriliyor. İlk sınavdan itibaren hakkınız başlıyor. Bu bilginin kaynağını da paylaşır mısınız rica etsem ?

@Gülay
Ali Rıza Bey bakanlıkta yetkili bir kişi midir?
Ayrıca ilk sınava para yatırdığınız için ilk hakkınız o zaman başlamış demektir. Bence sizin hakkınız dolmuş.

@Gökhan B.
bakanlık evet. 1 haziranda başvuru başlıyor, eğer başvurum kabul olursa yanmamış demektir.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

okumanızı tavsiye ederim, bu şekilde tek cevap alan kişi ben değilim, ben de bir başkasından görüp yazmıştım kendisine.Bazı kurslarda bunu açıklıyorlarmış, bizim kursta maalesef söylemediler.