• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Ücretsiz ISO 14001 İç Tetkik Eğitimi (CMNet)

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
cevremuhendisleri.net ve kaliteegitimleri.com işbirliği ile sektör ve çalışanlarına destek olmak amacıyla ücretsiz ISO 14001 İç Tetkik Eğitimi internet üzerinden online olarak verilecektir.

Program Hedefi
Çevre Yönetim Sistemi standardı gereksinimlerinin karşılanıp karşılanmadığını tespit etme, etkin olarak uygulanıp uygulanmadığının, sürdürülüp sürdürülmediğini belirlemek ve kuruluş içi tetkik denetçilerini yetiştirmek programın en temel hedefidir.

Program İçeriği
  1. ISO 14001:2004 Standardı Türkçe Metni
  2. Atıf Yapılan Standart ve/veya dökümanlar
  3. Terim ve Tarifler
  4. ISO14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Standart Şartları
  5. Çevre Denetimi
  6. Temel Kavramlar
  7. Tetkik Kriterleri
  8. Denetçi Özellikleri
  9. Çevre Denetimi Çeşitleri
  10. Çevre Denetiminin Safhaları
  11. Çevre Denetimlerinin Planlanması
  12. Çevre Denetimlerine Hazırlık
  13. Soru Listelerinin Hazırlanması
  14. Denetimin Uygulanması
  15. Uygunsuzluk
  16. Denetimin Raporlanması Ve Takibi
  17. Değerlendirme Sınavı
  18. Sertifika (Katılım veya Başarı)

Eğitimi almak için izlenecek yollar nelerdir?(BU ADIM MUTLAKA YAPILMALIDIR.)
  1. kaliteegitimleri.com ‘a Üye olduktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizle keliteegitimleri.com sitesine giriş yapın.
  2. Kullanıcı panelinde E-ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi İç Tetkik Eğitimi’ni tıklayarak açılan sayfada satın al butonuna tıklayın.
  3. Başvuru Formunu tam ve eksiksiz doldurun.
  4. Ödeme bildirim formuna “ cevremuhendisleri.net “ yazın.
  5. Bütün bu süreçlerden sonra kaliteegitimleri.com ekibi başvurunun tam ve eksiksiz olduğunu teyit ettikten sonra eğitim panelinizde E-ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi İç Tetkik Eğitimi 25.05.2012-15.06.2012 tarihleri arasında aktif hale getirelecektir.
  6. Eğitim 108 sayfa .pdf uzantılı dosyalardan oluşmaktadır.
Ücretsiz eğitime kimler başvurabilir ?
Ücretsiz eğitime sadece cevremuhendisleri.net üyeleri katılabilir.

Eğitim sonunda sertifika verilecek mi ?
Eğitimi alan herkese dijital olarak katılım veya başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir. Ayrıca sertifika numarası ile Ana Sayfadaki sorgulama bölümünden 3. Kişilere eğitimi aldığınızın kontrol edilmesini sağlama fırsatı sağlanmaktadır.

Eğitim tamamladım ne yapmam gerekiyor ?
Kullanıcı panelinizdeki iletişim formundan konu kısmında “ Eğitimi Tamamladım “ seçeneğini seçerek gönder demeniz yeterlidir.Sınava katılmak istemeyen kullanıcılar bu seçeneği seçebilmektedir. Sınavları yanıtlayan kullanıcı eğitimi tamamlamış kabul edilir.

Eğitim ne kadar sürecek ?
Sistem 25.05.2012-15.06.2012 tarihleri tarihleri arasında açık olacaktır.

@Fatih Özcan
Merhabalar Fatih bey, 15 Hazirana kadar eğitimi tamamlamayan üyemiz olursa elbette süreleri uzatabiliriz.İlginize teşekkür ederiz.

@kaliteegitimleri.com
okuyan arkadaşların finalleri, son sınıfların finalleri,bitirmeleri projeleri ve kpss nedeni ile eğitimin temmuz ortasında kpss den sonra bitmesini rica etsek uygun olur mu ?

@genç mühendis
Sayın Genç Mühendis, talebinizi üzüntüyle geri çevirmek durunmundayız.İlginize teşekkür ederiz.Size derslerinizde başarılar diliyoruz.

Eğitimlerin çıktılarını alırken sorun yaşayan arkadaşlarımız var mı acaba...Bazı sayfalarda yazıların üzerinde kare şeklinde boşluklar (basılmamış alanlar) çıkmakta

kaliteegitimleri.com : dosyaları indiremiyoruz yada çıktısını alamıyoruz? acaba sertifakanın kargoyla gönderilmesi ile birlikte çıktılarıda talep etsek belli bir ücret karşılığında mümkün mü acaba? yada nasıl elde edebiliriz pdf formatında denmişti...

@selcuk_kucuk
@Göksel Kurtuluş
@M. Hayri CÜNEYDİ
@oguzhan23
Arkadaşlar, sorununun olduğu hangi başlık veya sayfalar olduğu hakkında detaylı bilgi verebilirseniz memnun oluruz.Çözülebilecek bir promlemse teknik ekip gerekli çalışmayı yapsın.Konuyu değerlendirip Pazartesi günü neticeyi sizlerle paylaşalım.Eğitimlerde indirme linki mevcut değildir.Sorun çözümlenemesse bir kitap formatında dileyen arkadaşımıza uygun ücret karşılında gönderebiliriz.İlginize teşekkür ederiz.

@kaliteegitimleri.com

İlki Tetkik kriterleri bölümü 2. sayfada
aynı bölüm 4. sayfada
aynı bölüm 11. sayfada

İç Tetkik eğitimi 1. bölüm 7.sayfada
2. bölüm 16. sayfada
2. bölüm 17. sayfada
2. bölüm 19. sayfada
2. bölüm 21. sayfada
2. bölüm 28. sayfada
3. bölüm 31. sayfada
3. bölüm 39. sayfada
3. bölüm 40. sayfada
3. bölüm 41. sayfada
3. bölüm 45. sayfada
4.bölüm 46. sayfada
4.bölüm 47. sayfada
4.bölüm 50. sayfada
4.bölüm 53. sayfada
4.bölüm 56. sayfada
4.bölüm 58. sayfada (çok problem olmuyor ancak aynı kare şekil bu sayfada da var)
4.bölüm 59. sayfada
5. bölüm 65. sayfada
5. bölüm 66. sayfada
5. bölüm 67. sayfada
5. bölüm 67. sayfada
5. bölüm 68. sayfada
5. bölüm 70. sayfada
5. bölüm 74. sayfada

diğer problemleri de yazıcam

@Fatih Özcan
sadece çıktı alırken hatta kimi zaman çıktı almak imkansız flash çökme hatası veriyor...çıktı aldıktan sonra da bahsettiğim sayfaların sola dayalı olarak kare şeklinde basılmayan alanlar oluşmakta

Arkadaşlar merhaba;
Eğitimi tamamladım ama sınava girmeyeceğim.Şu aralar denetlememiz var iş yerinde çok yoğunuz.O sebepten tam hazırlanamadığımı düşünerek sınava girmeyeceğim.Eğitimi tamamladığımı nasıl bildireceğim?Buradan bu şekilde bildirsek olur mu? :)) Teşekkür ederim. Herkese iyi çalışmalar ve iyi haftalar.

@selcuk_kucuk

Selçuk bey, durum incelenmektedir.Yazıcı çıktısı sorunu eğitimin alınmasına engel değildir.Ancak gelişme olduğu takdirde, bu mesaj güncellenecektir.İlgili tespitlerinizden dolayı teşekkür ediyoruz.

Selçuk bey, arkadaşlarımız gerekli incelemeyi yaptılar.Bilgisayarlarımızdaki pdf’ler çıktı alınırken böyle bir sorun ile karşılaşmadık.Site üzerindeki eğitimden çıktı alındığında ise yer yer belirttiğiniz sayfalarda bu problemi bizde yaşadık.Sorunun sebebi eğitimleri word formatında hazırladık ondan sonra pdf formatına dönüştürdük ondan sonrada swf formatına dönüştürdük. Bu kadar format karmaşasında sanırız yazıcı teknik olarak bazı sayfaları göremiyor yada bazı metin ve görseller gömülü olarak çıkıyor.Dosya pdf’ye çevrildikten sonra Macromedia Flash Paper programı bizlere müdahele etme şansı tanımadı.Yeniden eğitimi eklediğimizde ise bir değişiklik olmadı.

Konu haricinde böyle bir hizmetimiz yok ancak, talep geldiği için özel hazırlattıracağız. Dökümanların gönderilmesi istenirse sayfaların renksiz olması kaydıyla 25 TL, eğer renkli olması istenirse 50 TL ücret belirlenmiştir.Dökümanlar özel kitap formatında hazırlanacaktır.Kargo ücreti karşı taraf ödemeli gönderilmektedir.
Bilgilerinize arz olunur.

@M. Hayri CÜNEYDİ
Hayri bey, eğitim panelinizde iletişim formundan " Eğitimi tamamladım " bildirimi yapılması bizler için yeterli olacaktır.Herhangibir uygunsuzluk yazılırsa, çözümü için sizlere destek olabiliriz.Denetiminizin başarılı geçmesini diliyoruz.İlginize teşekkür ederiz.

@muju
@kaliteegitimleri.com
Sayın muju, daha önceden böyle bir problem olmuştu ancak gün içersinde çözümlenmişti.Size önerimiz alternatif tarayıcıları denemek veya kullanici giriş linkimize tıklayarak erişimi sağlamanızdır.İlginize teşekkür ediyoruz.

Bugün Saat 15:41 itibari ile;

34 kişi başarı sertifikası almaya hak kazandı.
28 kişi katılım sertifikası almaya hak kazandı.

Başvuru yapıp eğitim ekranı açılan 393 kişiden, sadece 59 kişi eğitimini tamamladı.

62 kişinin 2 tanesi kargo ücretini yatırdı.57 kişi kargo ücreti ödemesi yapmadı.

Eğitimi tamamlayan 62 kişinin sertifikaları hazırlanmaya başlanmıştır.Hafta içersinde
kargo/mail istenyenlere gönderilecektir.

Başarı ve katılım durumunu gösteren bilgi katılımcı listesinin bulunduğu bu konunun 2. MESAJINDA yer almaktadır.