Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uygulamalı çevre görevlisi eğitim programı hk.

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Duyarlı bir üyemizden gelen mail ekran görüntüsünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Arkasında bakanlık olan bir eğitimde belli bazı firmalara ekteki mailin gönderilmesini hiç uygun bulmuyorum. Mailde de üstü kapalı olarak "eğitim zorunludur" imajı verilmektedir ki, bu hiç etik bir davranış değil. Ayrıca mailin geldiği kaynak "eğitim zorunluluğu" kısmının telefon ile de açık açık dile getirildiğini doğrulamaktadır.

  Bu mailin sebebini değerlendirmek gerekirse, eğitime katılımın az olduğu kanaatindeyim. Bu nedenle de bu şekilde bir yöntem izlenmektedir. Tüm üyelerimizi konuyla ilgili bilgilendirme ve eğitime katılınmaması konusunda çağrıda bulunma ihtiyacı hissettik.

  TUCEV Mail.jpg
   
 2. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  Cansu Bağ bunu beğendi.
 3. dythrambos

  dythrambos CMNet Üyesi

  Mail aynı şekliyle firmamıza da geldi, ayrıca mail bilgileri alınırken "Eğitim Zorunlu" denildi.
  Garip bir durum..
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 4. hatice

  hatice CMNet Üyesi

  Eğitimin zorunlu olduğuyla ilgili bir ibare yok mailde ve bence de fiyat çok yüksek ...
   
 5. onurcelep

  onurcelep CMNet Üyesi

  yoğun talep üzerine uzatılmış pehhhh...
   
 6. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  Mailde eğitimin zorunlu olduğu ile ilgili bir ibare yok ancak maili göndermeden önce telefonla arayıp eğitimin zorunlu olduğu ve bakanlıktan konu ile ilgili mail geleceği bildirilmişti.
   
 7. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  firmamıza telefon geldi. Bakan ve müsteşarımızın her firmadan en az 2 katılımcı istediği belirtildi. ücret yüksek, ancak nasıl bir eğitim olacağını merak ediyorum. eğitimciler mevzuatı uygulayan arkadaşlar, yaşanan aksaklıklar yazılımsaldı ki geldiğimiz noktada çok güzel çözümleniyor.. benim merak ettiğim ne öğretilecek..
   
 8. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  "Her firmadan 2 katılımcı öngörülmektedir." deniyor. Bu cümle bence baskı yaratan bir unsur. Telefon ile de birleşince taşlar oturuyor.

  Bu benim yorumum tabi.
   
  dythrambos bunu beğendi.
 9. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  aynı fikirdeyim. hedeflenen sayıda katılımcı kayıt yaptırmamış olabilir...
   
 10. Nazan Pangal

  Nazan Pangal CMNet Üyesi

  Bende tel den ulaştım 2 katılımcı deniyor fakat fiyat 1180 * 2 = 2360+kdv kim katılır sizce bu fiyata
   
 11. dythrambos

  dythrambos CMNet Üyesi

  Mailin direkt olarak bakanlıktan gönderilmesi gerekmez mi o zaman? Yasal dayanağı nedir zorunluluğun?
   
  ferhatcam bunu beğendi.
 12. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Sayın üyeler,

  İlk mesajımda yayınladığım konuyla ilgili Çevre Yeterlilik Hizmetleri Daire Başkanı Erdal SARAÇOĞLU ile telefonla görüşme fırsatı buldum. Kendisiyle ile olan görüşmemin önemli noktalarını ve eğitimin amacını anlatmak istiyorum.

  Öncelikle Erdal bey eğitimin kesinlikle zorunlu olmadığı konusunda bilgi vermiştir. Eğitimin yapılma amacına değindiği zaman ise aslında birçok kişinin farkında olduğu bir konuyu düzeltmeye çalıştıkları anlaşılmıştır.

  Yeni çevre görevlisi olan ve piyasaya yeni atılan çevre görevlilerinin yanlış beyanlarda bulunduğu bu nedenle de çevre koruma hizmetlerinde kalitenin düştüğü konusu belirtilmiştir. 50 tl 'ye kadar düşen danışmanlık hizmet bedellerinin, mecbur kalındığı için iptal edilen çevre görevlisi belgelerinin sadece eğitimle düzeltilebileceği gerçeğini tekrar hatırlatmıştır. Kalitede ki düşüşün kendisine meslektaşlarımız dahil şikayet edilmesinden dolayı ve bakanlık nezdinde eğitim veremedikleri için de kendilerine bağlı vakıf üzerinden eğitim verilebildiği bilgisi verilmiştir. Eğitimlerde kendisinin de bizzat bulunacağı ve aktif olarak katılımda bulunacağını da ayrıca belirtmiştir ki yaşanan tecrübelerin aktarılması açısından bu durum önem arz etmektedir.

  Bu kapsamda değerlendirildiğinde danışmanlık hizmetlerine yeni başlayan arkadaşların eğitime katılmasında oldukça fayda vardır zira belge iptali gibi üzücü bir durum ile karşılaşmanın maddi götürüsü eğitim ücretinden çok daha fazla olacaktır.

  İyi günler dilerim.
   
  dythrambos ve Melih Coşar bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.