• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yeni mezun olacak olanlara tavsiyeleriniz nelerdir ?

bende 2013 yılında mezun oldum iş hayatında yeni sayılırım:hhhhhh: İnsan mezun olcağında heyecan ve bir telaşla hiç birşey bilmiyormuş gibi hissediyor ki bu çoğu kişide de oluyor yani öncelikle rahat ol yalnız değilsin:) ancak okuldaki teoriyle iş hayatındaki uygulama biraz farklı oluyor yani iş hayatında birşeyleri zaten sıfırdan öğreniyosun, kendini geliştirmekte sana kalmış:hhhhhh: yüksek lisansı da akademik kariyer düşünüyorum diyosan (yani ben okulu seviyorum okulda kalcam diyosan:D) tavsiye ederim..

@cilgincevreci

bak ya insanları dolduruşa getirmeyelim lütfen:D ne kadar uzatılsa da o okul bitecek yani o yüzden bence ne kadar erken o kadar iyi:hhhhhh::harika:

@Fatih Özcan
bende baktım şimdi, gerçekten ilgi çekici paylaşımlar yorumlaşmalar var. çok güzel.
öncelikle bir CV hazırlasan kendine ait ne olup olmadığını az çok anlarsın. sonra yakın ya da biraz daha orta vadeli bir plan yapmalısın. akademik kariyer düşünmüyorsan, okulda en çok sevdiğin ders yada bölümler üzerinden çalışabileceğin iş olanaklarını araştır. ben bunu yaparım, yapmak istiyorum dediğine yönel. ama şunu belirteyim, okul farklı, iş hayatı çoook çok farklı, çalışacağın sektöre göre değişir ama, biz çevre mühendislerin iş hayatındaki istihdamında çoğunlukla kanun(lar) ve yönetmelikler önemli yer alıyor. bunu da aklından çıkarma derim. şunuda içim rahat diyorum, okulun son günü kebi havaya atıyosun, bir gün sonra mesleki konuda kendini çok boş hissediyosun. üzerine ilk iş tecrübeni yaşıyorsun. hep tedirginlik hep tedirginlik. ama sonra sular seller gibi işine hakim olup yoluna devam ediyorsun.