Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yine çevre kirliliği!

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Batman’ın Kozluk ilçesi kırsalında Şelmo Petrol sahasındaki boru hattından sızan ham petrolü çevreciler görüntüledi.

  haber.jpg

  FENOL KORKUSU

  Batman Çevre Gönüllüleri Derneği yöneticileri, Şelmo’da önceki gün bir boru hattından çevreye yayılan hampetrol görüntüleyerek, kamuoyunun gündemine taşıdı. Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Recep Kavuş ve eski Başkan Hasan Argünağa, Şelmo sahasındaki sızıntıyı görüntüledi. Yıllardır Şelmo’daki kirliliğe dikkat çektiklerini belirten Başkan Recep Kavuş: Her seferinde kirliliği görüntüleyip kamuoyunun gündemine taşıyor ve uyarı görevimizi yapıyorduk. Kimse bizi dinlemedi, derelerden akan petrol türevleri evimize ‘fenol’ olarak aktı. Yine fenol olarak evimize gelirse hiç şaşırmayalım” dedi.

  “KİRLİLİK GİZLENİYOR”

  Kavuş, şöyle devam etti: “Amacımız tüm doğaya, canlılara zarar veren boyutları olan petrol kirliliğinin önlenmesidir. Son dönemde bazı önemli tedbirler alınmıştı. Şelmo’dan kirlilikle ilgili daha az şikayet alıyorduk. Ancak Şelmo’da önceki gün bir boru hattından çevreye ham petrol aktı. Kaza olsa bile, daha etkin tedbirler alınmalıdır. Taşlıdere köyü yakınındaki yol boyunca akan ham petrolün üzerinin toprakla örtüldüğünü gözlemledik. Yol dışında bir yetim ailenin arazisine de petrol akmıştı. Derelerden akan ham petrol Batman Çayına karışacak. Yüzey sularından beslenen su kuyularımız ve musluklar aracılığıyla evimizdeki içme suyunda Fenol olarak karşımıza çıkabilir. Çevredeki atıkların üzerinin toprakla kapatılması, kirliliğin bertarafı anlamına gelmez. Sorumluları çevre konusunda daha etkin tedbirler almaya davet ediyoruz.”

  http://www.batmancagdas.com/gundem/yine-cevre-kirliligi-h34944.html
   
 2. Enise A.

  Enise A. CMNet Üyesi

  :( yazık yaa keşke bir şeyler yapılsa da tekrarlanmasa artık...
   
 3. Gül Can

  Gül Can Çaykur Sevdalısı

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?