• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yönetmelikte geçen çevre koordinatörü

Kubilay Duman

Çevre Teknolojileri Grup Lideri
Yönetim Grubu
Çevre Teknolojileri Grubu
Firma
CSR PLASTIC - Şam Yapı Anonim Şirketi Sakarya Şubesi
Arkadaşlar merhaba kolay gelsin herkes,

Yönetmelikte bildiğinizi üzere çevre koordinatörü tanımında,

Birinin, kamu veya özel sektörde çevre ile ilgili olarak en az üç yıllık mesleki tecrübeye sahip veya 7 nci maddenin ikinci fıkrası kapsamında belge almış koordinatör çevre görevlisi olması,

İbaresi geçiyor. Sorum şu 3 yıl önce çevre görevlisi belgesi alan ama iş tecrübesi 3 yıl olmayan biri koordinatör olabilir mi ,,*

Nergis Hanım Merhaba, sgk hizmet dökümü yeterli olabilir ama daha önceki çalıştığınız yerlerde çalıştığınıza dair belge düzenleyebilirsiniz. Örnek dokümanı bana mail adresinizi verirseniz size iletirim. Entegre çevre bilgi sisteminde çalıştığınız yerler gözükür.

merhaba , sgk hizmet dökümünde ilk çalıştığım firmada meslek kodum büro işçisi olarak tanımlanmış. Bu durum bana ilerde bir sıkıntı yaşatır mı ? Firmanın böyle bir şey yapması suç mudur ? Çünkü bakanlığın sitesinde kendimi çevre mühendisi olarak tanımlamış diplomamı yüklemiştim.

Merhaba, ilk işyerimde benim de böyleydi 1 yıl o şekilde sigortam yattı, şimdiye kadar benden işimizle ilgili bir sgk dökümü isteyen kurum olmadı, sorun yaşamadım.Düzelttirebilirsiniz meslek kodunuzu, sorun çıkacağını pek sanmam.

@Serkan Çiçekay
Serkan Bey teşekkür ederim. Fİrmada çevre mühendisi olarak çalıştığım için sigortamı düşük yatıramazlar değil mi ?

Meslek kodunuzu çevre mühendisi olarak yazdırın, çevre müh olarak yazsalar da asgari ücretten yatırabiliyorlar, çevre mühendisi olarak çalıştığınızı ispatlamak gereken durumlar olabiliyor ÇED biriminde vs, o zaman gerekli olur.

@cevreciolalım
Danışmanlık firması her sene şubat ayında sgk dökümünü bakanlık sistemine yüklemek zorunda, dolayısıyla sigortayı düşük yatırdıkları için ceza alsalardı danışmanlık firması kalmazdı piyasada

@cevreciolalım

Size maaşınızın bir kısmını elden veriyor ise zaten sigortayı düşük yatırıyorlardır. Verdiği maaş üzerinden sigorta yatırmak zorundalar ama malesef uygulama öyle olmuyor Türkiyede. Ama şikayey edip dava açarsanız, kazanırsınız. (İşten atılırsınız :) )

Sgk girişiniz Çevre Mühendisi olaraksa emekli olduğunuzda üst sınırdan maaş alırsınız. Gerçi emekli olabilirsek?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Burcu B.Burcu Hanım, ne yazık kı durum sadece danışmanlık ile sınırlı değil, siz o açıdan şanlısınız kıymet bilen bir yerde çalışıyorsunuz demek ki : özel sektörde maaş konusunda bir zorunluluk yok malesef, direk asgari alan mühendis de var yüksek alıp sigortası asgariden yatan da, malesef...