• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

Ömer Taşdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar yeni başladığım bir fabrikanın çevre bilgi sistemi kullanıcı adı ve şifresi alınmış. fakat hatırlamıyorlar nasıl öğrenebilirim.

@Ekrem.

Ekrem Bey mükerrer kayıt altında çevre iznini almak üzere olduğum bir firmam var. Bakanlık yetkilileri İl Müdürlüğü'nün bu durumu fark etmesi gerekirdi dedi. Bu durum ilerde sıkıntı yaratır mı ? Nasıl düzeltebiliriz?

@CMNet Okuru
"Firma Kullanıcısı Başvuru Formu" doldurup firma kullanıcısı şifresi alın, bu şifre ile tesislerinizi birleştirebilirsiniz, silerbilirsiniz, ek uygulama tanımlayabilirsiniz. Yani bayağı sağlam bir uygulama tabi iyi kullabilirseniz özelliklerini.

@ecenil

@ecenil

ben de bir firmam için 10 gündür istanbul il çevreden şifre almaya çalışıyorum. mail gönderdik diyorlar fakat gelen mail falan yok.söyleyince biz şifre göremiyoruz mail adresine gelecek diyorlar. cbs de şifremi unuttum kısmından şifre istedim ben de fakat henüz bişey yok. bişey yapamadan bekliyoruz

@Esra Alıç

:) devlette işler biraz ağır ve karışık yürüyo dün il müdürlüğündeki bayan konuştuktan 3-4 sa sonra tekrar şifre göndermiş bana belki sistemde firma bilgilerinizde birden fazla mail adresi kayıtlıysa onlara göndermiş olabilir benim verdiğim mail adresi yerine firmaya ait başka bir mail adresine göndermiş şifreyi olmadı telefonla sık sık arayın bide öyle deneyin umarım hallolur.

@putperest

Genelde devlet memurları der malesef kapağı devlete atarsınız kovulma riski de yoktur en fazla sürerler özelde böyle davranma lüksünüz pek yok gibi Tabi ki herkes böyle diil yaptığın işe saygı duymakla alakalı ne diyelim

@Esra Alıç

İstanbul mu?

Merhabalar, ÇBS de uygulama açtırmak istiyorum. Kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaptıktan sonra "firma işlemleri ---> firma bilgilerim" e tıkladığım zaman "Kayıt Bulunmamaktadır" uyarısı veriyor. Bu konuda fikri olan varmı acaba?

@hakancihan

Öncelikle sn. hakancihan ;
yüzde 99 eski sistemden yani TABS sisteminden kalma bir kullanıcı adınız var ve bu sebeple tesis kaydı o zamanlar yapılmadığı için tesislerim kısmında ilgili tesisinizin kaydı görünmemektedir. Yapacağınız işlem şu, bir dilekçe yazıp, dilekçede ilgili kullanıcı adınızı da belirtip atıyorum "atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi"nin şu kullanıcı adımıza eklenmesini talep ediyoruz... vs gibisinden yazıp il müdürlüğüne gönderin.

@Esra Alıç

Öncelikle sözüm meclisten dışarı siz danışmanlar/çevre görevlileri tarafında da hatalar var. Misal bazı firmaların maillerini portal üzerinden otomatik mail gittiği için bazen gereksiz/spam vs kutucuklarına düşüyor mail, kişi de yana döne il müdürlüğünü arıyor benim şifrem gelmedi. Gereksiz kutucuğuna baktınız mı dediğimde hmm cevabını alıyorum:D

Her neyse sonuç itibariyle mail kutunuzun tüm kısımlarına dikkat edin.

@ecenil

bu işin o kadar çok çözümü var ki bu il müdürlüklerinin bundan haberi mi yok bilmiyorum ki
1)il müdürlüğü sizin şifrenizi göremez ama kullanıcı adınızı görür.
2)kullanıcı adı belli ise o kullanıcı adı her türlü kolaylıkla aktif edilebilir.
3)il müdürlüğü, firma kullanıcı işlemleri kısmından ilgili firmayı ve tesis kaydını bulup kendisi geçici şifre oluşturabilir. ve geçici şifreyi size söyleyip siz de o şifreyle giriş yaptığınızda 8 haneli yeni bir şifre güncellemesi uyarısıyla, yeni bir 8 haneli şifre oluşturup yolunuza devam edebilirsiniz.
4)yine şifre yenileme denen şahane bir uygulama var. bu uygulamayı kullanarak sizin vereceğiniz bir mail adresine yeni şifre gönderebilir.

bu kadar çok yöntem var iken nasıl böyle "cern deneyi" havası veriyorlar yaptıkları işe ilginç

@hakancihan
Önemli değil. Yalnız İl Müdürlüğü tutup da biz bunu kabul etmiyoruz, uygun formatta gönderin derse de şaşırmam. Çünkü izlenimlere bakılırsa kolaylık değil zorluk taraftarı olmuşlar.

@Ekrem.

Ekrem Bey,
tabiki hepimiz de hatalar yapıyoruz ancak bunları da düzeltmeye çalışıyoruz. sistemdeki aksaklıklardan dolayı ta@Ekrem.
Ekrem Bey,
mutlaka bu tür aksaklıklar yaşanıyordur. ancak bizim yaşadığımız böyle bir durum değil.
ama şunu da kabul etmek gerekir ki gerektiği zamanlarda il müdürlüklerinde ilgili birine ulaşamayıp yeterli bir cevap da alamıyoruz.

Sözüm
@Esra Alıç
Sözüm meclisten dışarı diye dedim zaten. İl Müdürlüklerinde Çevre Bilgi Sistemini kullanan personel olduğunu da sanmıyorum, tüm fonksiyonlarıyla kullanabilen kişi olduğunu da sanmıyorum. Yani haklısınız ama haklılık da kar etmiyor.