• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sağlık Bakanlığı Çevre Görevlisi yazısı

Erdem Akgül

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TARSUS BELEDİYESİ
Merhaba Arkadaşlar

Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık hizmeti veren kuruluşları ilgilendiren bu yazı hakkında grubu bilgilendirmek istedim.

Saygılarımla

Arzu IŞIKLI 'dan alıntıdır.

Ekli dosyalar

• cevreyonetim hizmetleri hakkında açıklama.pdf
    811.1 KB · Görüntüleme: 404
Yönetmelikte doğru anladıysam hasteneler personel ilanı açacaklar veya danışmanlık firmalarına doğru akacaklar.

@Melih Coşar

benim anladığım;
önce bünyenizde çevre görevlisi varsa onu kullanın, yoksa çevre görevlisi olabilecek meslek gruplarındaki çalışanlarınıza çevre görevlisi belgesi alın, oda yoksa danışmanlık firmalarına gidin diyor.
hatta birden fazlaysa çevre yönetim birimi kurun ve bir kaç hastaneye birlikte bakın diyor

Evet bende aynı şekilde anladım fakat yönetmeliği yanlış yorumlamışlar. Çevre yönetim birimine vergi numarası alınmasından bahsediliyor. Birisinin sağlık bakanlığını uyarması lazım.

Yada ben okuduklarımı değerlendiremiyorum :)

çok karışık bi iş yapmaya kalkıyorlar bu kesin, şunu anladım ben çevre yönetim birimi il müdürlüğüne bağlı olacak ve vergi numarası olarak buraya alınacak, tüm hastaneler de (devlet) ona bağlı görünecek, yani böyle olabilir ama ihtiyaç halinde birden fazla ÇYB kurulabilir diyince insan şüpheleniyo ne anladıklarından ve anlatmaya çalıştıklarından :)

Hayır Fatih..

Aynı vergi numarasına sahip tesisler tek bir çevre yönetim birimi kurabilir hükmünden yola çıkarak vergi numarası aynı olan hastaneler birleşin bir birim oluştursun diyor.. ve hatta gerekiyorsa (sırf para harcamasınlar diye) mümkünse aynı şehirdeki devlet hastaneleri vb tek vergi numarası altına geçin diyor. yeni bir vergi numarası alın demiyor.

Kısaca, devlet eliyle mesleğiniz bir kez daha baltalanıyor. Üç kuruştan kaçtıkları için. Bunu yapanların idari kesimlerinde doktorlar da var. Yani memleketin en çok kazanan meslek gruplarından birisi.

yazıda çevre danışmanlık firmalarıyla ilgili hiç bir atıf yapılmamış yani illaki kendi bünyenizde halledin diyo bu işi sanki çok büyük kayıp olacak bi firmayla anlaşma yoluna gitmeleri devlet ne zamandır bu kadar tasarruflu olmaya başladı acaba hepte çevre konusuna denk geliyor nedense :p

Sağlık bakanlığının birimleri arasında iletişimsizlik olduğu için bu sorunlar kaynaklanıyor. Bu yazı tedavi hizmetlerinden çıkıyor ama Sağlık bakanlığında çalışan çevre mühendisleri halk sağlığına geçtiler ve bu işi yapmak istemiyorlar..Bence yapmasınlarda zaten.Koskoca sağlık bakanlığında 60 tane çevre mühendisi var.Çevre görevlisi olayınıda benim gibi memur olup Çevre mühendisliği mezunlarına görevlendirme ile başlattılar yani elinde olanları değerlendirmeye çalışıyor ama nereye kadar bilinmez...Biz kadromuzu almaya çalışıyoruz onlar geçici çözümler arıyorlar.Kpss ile de doğru dürüst alımları olmuyor zaten...