• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

13 02 08* ve pet der?

yusufok

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Güral
Arkadaşlar merhaba.
13 02 08* Diğer motor, şanzıman ve yağlama yağları, gönderimi yapmak istiyorum artık bu atık yalnızca PETDER tarafından alınıyor diye biliyorum.. ancak telefonla arandığında mail attıysanız biz döneriz diyip kestirip attılar.. Mail'e de 1 haftadır dönmediler..

Başka bir kuruma veremiyoruz PETDER de dönmüyor.. Yardımı dokunabilecek bir önerisi olan var mıdır ?

Arkadaşlar PETDER problemi hala devam etmekte. Çözüm ürettiğini söyleyen yanılıyor daha bugün bakanlık yetkilileri ile yüz yüze konuştum.

Yazı yazmanızı öneririm bir firmamda olmuştu hem petder e hemde bakanlığa yazı yazmıştım. Mail attığımı da belirtmiştim yazıda o hafta alındı.

Arkadaşlar merhaba,

Tesisimizde sadece motor, şanzıman ve yağlama yağı atıkları oluşmakta. PETDER e verilebileceği söylendi İl Çevreden ve Analiz de istenmıyor denildi.

Fakat şimdi firma birleşik denetime girecek ve belgeler arasında atık yağ beyan formu ve analiz raporu yazıyor.

Bu durumda analiz raporu için ne yapacağız? Ne söyleyeceğiz?

Yer: İstanbul

Teşekkürler.

PETDER, analiz talep etmeden atık yağları alıyor fakat bana da geçirdiğim denetimde atık yağ kategori analizi neden yok diye soruldu. Çok üstelemiyorlar ama yinede denetimden önce bir laboratuvar ile görüşüp kategori analizini yaptırın bence.

Teşekkürler Melike hanım.

Peki TURKAK onaylı Çevre lab. ile bu işi halletmem yeterlidir dimi? Başka şart aramaya gerek var mı?

Merhaba;

Bildiğim kadarı ile Pet-Der her aldığı yağı analiz ettiriyor.Çünkü çıkan yağın kategorisine göre bizim gibi geri kazanım , enerji geri kazanım veya bertaraf firmalarına o atıkları gönderiyorlar. Yağınızın kategori analiz raporunu Pet-Der'den talep edebilirsiniz.

Bir sorum var arkadaşlar; Petder'e verdiğiniz 130208 i atık beyanında bildirirken atık işleme tesisini ne yazıyorsunuz?

Günaydın Gülay Hanım,
Tesislerim de madeni yağ vermişti, Petder bana tesislerinizin ismini yazın ben size atık işleme yöntemini ve teslim yerini size yazarım dedi, bende şahsen bir kaç tesisim R9 ile Sar-pet birkaçı da Orhan Bey'in dediği gibi TR-2018-01 TAYRAŞ çıktı. Siz de isterseniz bi mail atın.

@ısparta ben bunca zaman hep Petder biliyordum, yeni öğrendim teslim yeri farklıymış, benim gibi yapanlar varsa düzeltsinler.