Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2013 mühendis asgari ücreti hakkında

Konu, 'ARŞİV' kısmında Hakan Bedel tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Dolayısıyla hiç bir şey yapmayalım ve izleyelim. Paragrafın sonuna en uygun cümle oldu :))

2. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

Oda yonetimi primler hakkinda yeterli sikayetin gelmedigini ve ilginin az oldugunu soyluyor.
    Oda yonetimine burda yazdigim elestirilerimi copy paste yaptim mail attim ama ne yazikki cevap gelmedi.Bu siteyi takip etmiyorlar mi acaba.Sosyal medyanin bu kadar guclu oldugu bir donemde odanin eksik kalmasi biraz garip geliyor.
    Birde cevrebis e herkes uye oldumu orda da is ilanlari var.
    Arti halen ajandam gelmedi.Ariyorum gene ilgi yok.Her halde 2014 u gonderecekler onu bekliyorlar` :)

3. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

Isg sart.Ama umrim o isinde civisi cikmaz.Cevre gorevlsi +Isg uzmani = Min 2000 tl olmali

4. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Odaya 07.02.2013 tarihinde gönderdiğim maile hâlâ cevap gelmedi.

sefertunca bunu beğendi.
  5. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

Eki Görüntüle 11351 oda baskani
    Eki Görüntüle 11352 ikinci baskan
    Eki Görüntüle 11353 genel sekreter buralara mail atabilirsiniz
    Daha onceleri oda yonetiminin e mail adresleri neden yok diye elestirmistim.Oda yonetiminin e mail adresleri
    http://www.cmo.org.tr/kurullar/oda_yonetim_kurulu.php adresinde varmis.Haksiz elestiri icin oda dan ozur diliyorum ve elestirimi degistiriyorum:
    maillere bakmiyacaksaniz niye mail adresinizi paylasirsiniz ki?Siyasi yonetime mail atiyorsunuz cevap geliyor odaya mail atiyorsunuz cevap yok.Bence site yonetimi oda adina tweet adresi alsin.

6. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Bu konu unutuldu sanırım biraz. 5 ay geçti 2013'e gireli. Nasıl durumlar arkadaşlar ?

İrem Bengisu Erol bunu beğendi.
  7. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

ben de yeni girdim işe. aynı sorun bende de var. prim asgariden yatıyor.böyle olacağını bilseydim girer miydim hiç.. o yüzden buradaki yazılanlara göre ben de ayaklanayım diyorum. işten çıkarsam da çıkarım. ne olacak sanki. zaten 2 ay oldu.. şimdi ÇMO ile mi görüşeceğim, Ankara'ya posta mı atacağım, 170'i mi arayacağım, avukat mı bekleyeceğim.. arkadaşlar her yerden olumsuz cevap almışlar. zaten sonuçlanması bile kim bilir ne kadar zaman alacak.. işverenle yüzyüze de görüşebilirim. olumsuz yanıt alırsam çıkarım zaten, durmam. bilmiyordum böyle bir şey olduğunu derse de o zaman yapın derim. yapamayız, çok masraf oluyor derlerse çeker giderim

8. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Toplu bir uygulamaya girip toplu hareket etmemiz gerekiyor. Bireysel olarak bir yere varamayız

9. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

aynen. baksana millet çıldırmış gibi. daha doğrusu çıldırtmışlar. aslında toplu hareket için ÇMO var ama oradan da bir şey çıkmıyor arkadaşların dediklerine göre. nerede toplanacağız nasıl yapacağız bilmiyorum.

10. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Aynen bir garson maaşına çalışan arkadaşlarım var ki bende çok farklı sayılmam. odadan toplu hareketle ilgili birşey gelmesse bizim odaya karşı toplu hareket etmemiz gerekir bence

11. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

şu an ben de öyleyim yeni mezun olduğum için. ama bu prim muhabbeti kafamı bozdu. arkadaşlar o kadar uğraşmışlar ve bir sonuca varamamışlar. ben ne yapabilirim diye düşünüyorum. gidip işverenin boğazını mı sıkayım tehdit mi edeyim ne yapayım

12. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Arayalım odayı sıkıştıralım başka yolu yok. ajanda göndermek yerine biraz hakkımızı arasınlar.

13. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

ne ajandası ben ajanda da almadım :D

Gökhan Bayrı bunu beğendi.
  14. Gökhan Bayrı

Gökhan Bayrı CMNet Üyesi

Biz ceremesini çekeriz, bizlerden sonraki kuşak rahat eder, ama mücadele edilmeli. Ağlamayan bebeğe meme vermiyorlar...

Burak Dumlu bunu beğendi.
  15. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

sağolsun 3 tane ajanda gönderdiler şimdiye kadar. Gökhan bey kesinlikle size katılıyorum çabalamak lazım

16. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

tabii ki mücadele vereceğiz. ama insanı bıktırır dereceye getiriyorlar. hayatından bezdiriyorlar

Hatice Özbir bunu beğendi.
  17. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

Yok unutmadim valla pesindeyim ama isten ciktiktan sonra usa ye geldim ariyorum telefonda bilgi vermiyorlar bakana mail attim dedim cevap bekliyorum gene bisey yok illahi sahsi olarak ilce sgk ya gidip bilgi almam gerekiyormus nasil gideyim ?

18. mühendiz

mühendiz CMNet Üyesi

bu bilginin resmi yazılmış metni var mı nerden bulabilirim?

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?