Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık planı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

 1. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  arkadaşlar,
  atık planı olmayan firmalar için bildirim ile ilgili bir süre var mı? İÇOM'a mı bildireceğiz? bilgisi olan varsa cevap yazarsa sevinirim.
   
 2. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  Atık yönetim planlarında bir süre varmı bilmiyorum ama ambalaj ve tehlikeli atıkların bildirim süreleri var. Her yılın şubat sonuna kadardı galiba. Bildirim yaptıktan sonrada atık yönetim planlarınızı sunuyorsunuz.
   
 3. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  haziran ayı sonu gibi dedi birileri ben bakanlıkta veya içom sayfalarında öyle bişey görmedim. atık bildirimleri tamam onların süreleri var da. atık planı ile ilgili birşey göremedim
   
 4. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Şu zaman bildirilir gibi bir sınırlama yok fakat faaliyette olan bir işletmeye denetime gidildiğinde 3 yıllık atık yönetim planını görmek isterler. O sebeple bir an önce gönderebilirsiniz.
   
 5. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  Evet benim bildiğimde bu yönde. GFB ve Çevre İzinleri işlerini bitirdikten sonra işletmeleri atık konularında denetlemeye başlayacaklardır. Bu yüzden biran önce hazırlayıp sunmakta fayda var.
   
 6. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

 7. Elif Kütahya Önal

  Elif Kütahya Önal CMNet Üyesi

  gfb başvurunu tamamlamadan bitirmelisin bazen başvuru için denetime geldiklerinde isteyebiliyorlar benim öğle olmuştu en azından. biraz önce hurda atık konusunda atık yönetim planının nasıl yapılacağını ve atık kodlarını bulabileceğin yönetmeliği paylaştım umarım yardımcı olur.
   
 8. Pınar Esin

  Pınar Esin CMNet Üyesi

  3 yıllık atık planı Tehlikeli Atıklar için hazırlanıyor. Diğer atıklar için de plan hazırlanması gerekiyor mu?
   
 9. Elif Kütahya Önal

  Elif Kütahya Önal CMNet Üyesi

  bir atık planı hazırlıyorsunuz evt zaten ofis kısmında kullanmış olduğunuz piller bile tehlikeli atık sınıfında değerlendiriliyor :)
   
 10. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Bilgiler için çok teşekkürler herkese. ben şimdi firmam için atık planı(tehlikeli atıklar için) hazırlıyorum. (gfb başvurumuzu yaptık, onay bekliyoruz.) onlar denetime gelene kadar içoma bildiriyorum.
   
 11. contaminant

  contaminant CMNet Üyesi

  17 haziran 2011 de yayımlananan bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliğine göre tebliğin yürürlüğe girdiği tarih itibari ile 3 yıllık tehlikesiz atık yönetim planları da hazırlanarak İÇOMlara sunulmalıdır. (Madde 8, a bendi)
   
 12. Kuzey_61

  Kuzey_61 CMNet Üyesi

  Atık yönetim planınızı ne kadar erken yapabilirseniz işleriniz o kadar kolaylaşır.Denetimlerde ilk sorulan şeyde 3 yıllık atık yönetim planınızdır.Bildirimlerinizi gerçekleştirdiğiniz sürenin akabinde gfb süreci bitiminde yada atık yönetim planını sunmanız gerekecek ancak bunun için belirtilmiş bir süre yok.
   
 13. Olcay Çetin

  Olcay Çetin CMNet Üyesi

  Tehlikesiz atık yönetim planı örnek formatı olan var mıdır acaba? Tehlikeli atık yönetim planı oluşturuyoruz da tehlikesiz atık yönetim planı formatı bulamadım hiçbiyerde :S
   
 14. Çiçek Su

  Çiçek Su CMNet Üyesi

  belediye atıksu arıtma tesisi için atık yönetim planı hazırlamak gerekiyormu fiziksel ve biyolojik arıtma yapan bir arıtma iyi akşamlar
  atık yönetim planlarının mayıs ayı içinde hazırlanması gerekiyor