• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bakanlık Atıksu arıtma tesisi tesis sorumlusu 2023 yılı eğitimleri duyurusu - 11 eylül 2023

Merhaba, ben yeni mezun bir çevre mühendisiyim, eğer sorum saçma gelirse lütfen mazur görün. Bu belgeyi almak için halihazırda bir arıtma tesisinde çalışıyor olmak gerekli mi yoksa başvurabilir miyim belgeyi almak için? Bir de şu an çalışmayı düşündüğüm bir arıtma tesisi yok bu belgeye başvurmam mantıklı mı?

Cem YılmazBende yeni mezun bir çevre mühendisiyim ve tercihen çalışmak istediğim sektör arıtma olup bu belgeye başvuru yapmak istiyorum. Fakat kentsel ve endüstriyel kısmında emin olamadım. Daha önce tecrübem olmadığı için hangisini seçmem daha mantıklı emin değilim. İkisini de seçmek istedim ama sistemde ekleme yeri yoktu. İkisini birlikte seçebiliyor muyum? Ön başvuru onaylandıktan sonra denilmiş ama bir tanesini seçip yapacağım başvurudan sonra değiştirmem mi gerekecek tam anlayamadım. Yardımcı olur musunuz?

Ön Başvuru yapabilen var mı? Bende hala hata veriyor.

Ön Başvuru yapabilen var mı? Bende hala hata veriyor.

Selamlar,
Başvuru sırasında Meslek Bilgileri başlığı altında Çalıştığı Tesis / Arıtma Tipi / Arıtma Türü soruları bulunuyor, bu soruları cevaplamadan ön başvuru yapılamıyor.

AAT Tesis Sorumlusu olabilmek için halihazırda bir AAT'de çalışıyor olma zorunluluğu mu getirildi?
Bu durumda tecrübesi olmayan meslektaşlar başvuru yapamıyorlar mı? Yoksa ben yanlış mı anlıyorum.
Bilen birisi cevaplarsa memnun olurum.

Ekli dosyalar

• olumsuz.jpg
    olumsuz.jpg
    48.6 KB · Görüntüleme: 27

Ekli dosyalar

• Mesleki Bilgiler.png
    Mesleki Bilgiler.png
    39.6 KB · Görüntüleme: 58
Genel Bilgilendirme:

Bakanlık'tan Mert Bey ile görüştüm.
Daha önce AAT işletme tecrübesi olmayan meslektaşların, mesleki bilgilerini Endüstriyel Başvurulabilecek Sınıflar ve Kentsel Başvurulabilecek Sınıflar D sınıfı olacak şekilde doldurabileceklerini belirtti.
Başvuru ekranında en altta istenilen doküman örneklerine ise D sınıf kentsel ve/veya endüstriyel aat belgelendirmesi eğitimi almak istediğini belirten bir dilekçe yazılarak sisteme yüklenmesi gerektiğini belirtti.

Ek olarak ön başvuru probleminin KVKK metninden kaynaklandığını düzeltmeye çalıştıklarını söyledi.

Bu eğitim kaç yılda bir yapılıyor? her sene var mı?

ön basvurusu onaylanan var mı hemen onaylanıyor mu yoksa basvuru süreci sonunda mı belli olacak

Arkadaşlar sınavı geçemezsek tekrar girme hakkımız oluyor değil mi? bu sene geçemezsek seneye tekrar girebiliriz heralde?

Mevcutta belgesi bulunanların sisteme herhangi bir belge yüklemeden veya herhangi bir bilgi güncellemesi yapmadan mı başvuru yapması gerekiyor. Aşağıdaki gibi uyarı veriyor:

"Önceki dönemlerden onaylı başvurunuz olduğundan her hangi bir değişiklik yapmadan ön başvuru yaparsanız başvurunuz otomatik onaylanacaktır."

Önceki cevapları görüntüle…
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Arifseğer eskiden bir sınıfa ait belgeniz varsa yeni başvuru oluşturmayacaksınız. eski başvurunuzda verilerinizi güncelleyecek ve bakanlığın paylaştığı formata göre yine kıdem gösteren yazıyı imzalatıp sistemde yükleme yerlerine onu yükleyeceksiniz. Eğer eski başvuru sayfanızda güncelleme için sütunlar kilitli ise bakanlıkla iletişime geçin. onlar oradan düzenleme ile veri giriş kısımlarını aktif ediyorlar.

merhaba, staj yaptığımız arıtma tesisleri de tecrübe olarak geçiyor mu? ya da tesis sorumlusu ya da işletmecisi değil de arıtma tesisinde yalnızca çevre mühendisi olarak çalıştığımız yerler de deneyimden sayılıyor mu?

btlldmrrfikrimce stajlar sayılmıyor çünkü sigorta girişin çevre mühendisi olarak görünmüyor. Tebliğ arıtma tesisinde arıtma tesisi işletmeciliği yaptığına dair gibi bir ibaresi olması lazım. Eğer çalıştığın yere arıtma tesisi işletmecisi diye bakanlık formatındaki üst yazıyı imzalatırsan deneyimden saydırırsın.

btlldmrrRica ederim. Geçen senelerde belge başvurusu yaptığımızda biz ikinci kısma sgk hizmet dökümünü yüklemiştik. şimdi belgeyi yükseltmek isteyen arkadaşlara bakanlıktaki memur bize iki tarafa da yazıyı yükleyin dedi. ama yeni alacak kişilerde bu durum mevcut mu bilmiyorum. bakanlıkla iletişime geçip sorabilirsin