• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelik

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.455
Beğeniler
3.307
Şehir
Astana
#1
BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALARIN KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİK

Yayın tarihi : 18.08.2010 Resmi Gazete Sayısı : 27676

Amaç

Bu Yönetmelik, tehlikeli maddeler bulunduran kuruluşlarda büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve muhtemel kazaların insanlara ve çevreye olan zararlarının en aza indirilmesi amacıyla, yüksek seviyede, etkili ve sürekli korumayı sağlamak için alınması gerekli önlemler ile ilgili usul ve esasları belirler.

Kaynak :
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
 

Dosyalar

Kayıt
3 Mart 2011
Mesajlar
287
Beğeniler
285
#3
Yönetmelik 1.1.2014 tarihinde yürürlüğe giriyor. Şu an bu yönetmeliğin bildirim -bilgilendirme rehberlerini okuyorum ve anlamaya çalışıyorum. Baya da çokmuş :srnsml: Alt seviye çıkmış bir tesisin yapması gereken zorunluluklar nelerdir ? bunları araştıracağım. Ben araştırırken hani olurda aranızdan birisi:
"Dur ! ben daha önce araştırdım , sende yorma kendini, işte yapman gerekenler şunlar: .... " diye cevap verirse ona da hayır demem yani :hhhhhh: