Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelik

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALARIN KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİK

  Yayın tarihi : 18.08.2010 Resmi Gazete Sayısı : 27676

  Amaç

  Bu Yönetmelik, tehlikeli maddeler bulunduran kuruluşlarda büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve muhtemel kazaların insanlara ve çevreye olan zararlarının en aza indirilmesi amacıyla, yüksek seviyede, etkili ve sürekli korumayı sağlamak için alınması gerekli önlemler ile ilgili usul ve esasları belirler.

  Kaynak : Mevzuat Bilgi Sistemi
   
 2. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  31 Temmuz 2012 tarih 28370 sayılı yönetmelikle revize edilen Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmeliğinin değişiklikler eklenmiş hali ilk konuda düzenlenmiştir.

  Kaynak: Resmi Gazete
   
 3. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Yönetmelik 1.1.2014 tarihinde yürürlüğe giriyor. Şu an bu yönetmeliğin bildirim -bilgilendirme rehberlerini okuyorum ve anlamaya çalışıyorum. Baya da çokmuş :srnsml: Alt seviye çıkmış bir tesisin yapması gereken zorunluluklar nelerdir ? bunları araştıracağım. Ben araştırırken hani olurda aranızdan birisi:
  "Dur ! ben daha önce araştırdım , sende yorma kendini, işte yapman gerekenler şunlar: .... " diye cevap verirse ona da hayır demem yani :hhhhhh:
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...