• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

Ömer Taşdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar yeni başladığım bir fabrikanın çevre bilgi sistemi kullanıcı adı ve şifresi alınmış. fakat hatırlamıyorlar nasıl öğrenebilirim.

Şu anda ÇEVRE BİLGİ SİSTEMİ'ne giriş konusunda herhangi bir problem olmamakla beraber olası problemlere karşı hazırlıklı olmanızı, her günü SON GÜN gibi düşünerek beyanlarınızı bir an evvel yapmanızı ve gün içinde farklı saatlerde sisteme girişi denemenizi tavsiye ederim. Olası yanlış TEHLİKELİ ATIK BEYANI bildirimlerinizde İl müdürlüklerinde yetkililerle bizzat telefonla iletişim halinde olun veya direkt gidip beyan onayınızı kaldırtın.

Genel Bilgilendirme;
Tesis Yetkilileri/Danışmanlar/Çevre Sorumluları olarak gönderdiğiniz Atık Yağ Beyan Formu çıktılarına Atık Yağ Analiz Raporu'nu mutlaka ekleyiniz.

Nazar değmesin demekle beraber sistem güzel işliyor. Beyanlarınızı acele etmeden bir kerede yapabilecek şekilde yapmaya özen gösterin ki olası hatalı beyanlarda İl Müdürlüklerinin onay kaldırılması işlemini beklemekle günler geçmesin:)

@gokhan06guven
şu an çalışmaktadır. ama çok yavaşş..

Sistem çalışıyor gayet hızlı lakin "Atık Beyan Formu" uygulaması çok yavaş çalışıyor ve bunun sebebi bu sefer yoğunluk olabilir.

@serdarharmanyeri

hangi tarayıcıdan yapıyorsunuz, ben az önce chrome dan onayladım.

@serdarharmanyeri
Bu benzeri şikayetleri yavaştan almaya başladık. Sanırım arayüz tam açılmıyor ve bazı kısımlar(kiminde lisanslı firma kısmı kiminde onay tuşu vs.) görüntülenmiyor.
Biliyorum sizler de biliyosunuz ama yine de söyleyeyim; tek bir tarayıcıda veya tek bir adreste takılı kalmayın.
Çevre Bilgi Sistemi'ne girişi bakanlık kurumsal uygulamalar kısmından da deneyin, google da aratıp da deneyin veya direkt adresi yazıp girişi deneyin. Aynı zamanda gerek google gerek firefox gerek explorer hepsinden de denemeye çalışın.
Aynı zamanda ısrarla belirtiyorum; panik yok:)

Sistem son bir saattir sıkıntı çıkarmaya başladı yine. Geçici şifre oluşturamadım bir türlü:)Herkese Günaydın; sistem şu an rahat işliyor umarım gün boyu böyle olur.

İyi Günler Arkadaşlar,
Danışman firmada çalışıyorum, yeni protokol imzaladığım firmanın 6 adet tesisi önceden kaydedilmiş, firma kullanıcı adı parola ve şifresi alarak, geçersiz tesisleri iptal ettim. Böylece hem de bayadır açamadığım, sorun yaşadığım kütle denge uygulamasını halletmiş oldum fakat yeni bir sorun ile karşılaştım. Firma kullanıcı bilgileri ile giriş gerçekleştirdiğim zaman diğerlerini iptal ettiğim için sadece 1 adet tesis gözüküyor. Tesis tüm atık beyan işlemlerini iptal ettiğim tesislerin birisinden gerçekleştiriyormuş. Ama geçerli çevre lisansı (kütle denge uygulamasının gerçekleşebileceği uygulama) iptal etmediğim tesis de gözüküyor ve atık beyan formu uygulaması burada da var fakat yapılmış olan beyanlar gözükmüyor. Tüm beyanlar seçeneğini tıkladığmda herhangi bir şey çıkmıyor, hatta hiç birşey çıkmıyor :/
İptal etmiş olduğum tesise ait şifre ve kullanıcı adı ile giriş yaptığımda (online.cevre.gov.tr adresi üzerinden ), orada tüm beyanlar gözüküyor. fakat aktif olan tesiste (iptal etmediğim tesis) herhangi bir atık beyanı gözükmüyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ve sizlerden yardım bekliyorum.
Teşekkür ederim şimdiden.
Saygılar...

@Fatma

Herhangi bişey yapmanıza gerek yok bence. Nitekim önceden yapılmış atık beyanları kayıp durumda değil dimi yanlış anlamadıysam? Sadece iptal edilmemiş olarak bıraktığınız tesis kaydı için alınmış olan kullanıcı adı üzerinden tüm atık beyanları yapılmamış, olay bundan kaynaklanıyor. Sonuç olarak siz yapılmış olan önceki beyanlara ulaşabildiğiniz için sorun yok. Olmazsa o eski yapmış olduğunuz atık beyanlarının çıktılarını alıp muhafaza edin. Bir de bu almış olduğunuz veya alacak olduğunuz kullanıcı başvuru formu ile illa silme işlemi yapmak zorunda değilsiniz. Birleştirme işlemi de yapabilirsiniz.

@Ekrem.

teşekkür ederim Ekrem Bey. sistemdeki sıkıntıyı hallettim. Atık beyanlarının da çıktısını aldım.

@Ekrem.

Birleştirme işlemi nasıl yapılıyor Ekrem Bey? Bende aynı sorunla karşı karşıyayım, benden önceki arkadaş her bir uygulama için yeni bir tesis kaydetmiş. Çevre izni alınan tesis başka, atık beyanı yapılan tesis başka, SEVESO bildirimi yapılan tesis başka. Şimdi de AAT veri girişi için uygulama başlatmak istiyorum ama hangisine eklemem gerekiyor bilemedim. Bu konuda bana da yardımcı olabilir misiniz acaba?