Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi belgesi alınması işlemleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Halk Bankası Demirtepe şubesindeki bütün hesaplar 03.10.2011 tarihi itibariyle kapatılmış ve bu tarihten itibaren Kurumsal Tahsilât hesabı kullanılmaya başlanmıştır.

  Çevre Görevlisi Belgesi ve Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi ücretleri, her hangi bir Halk Bankası şubesine bizzat gidilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kurumsal Tahsilat (KUTA) hesabı 112-ÇED Belge Gelirleri kalemine yatırılması gerekmektedir. Hesap EFT veya havale ile ödemelerine kapalıdır.
   
 2. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

 3. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Can 'ın verdiği bilgi dahilinde ilk mesajda ödeme kısmı güncellenmiştir.
   
 4. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Değerlendirme Süreci kaç gün sürüyor acaba ?? 02.12.2011 de yaptığım başvuru hala değerlendirmede :)
   
 5. Ekin EKE

  Ekin EKE CMNet Üyesi

  Ben bu işlemleri yeni gerçekleştiriyorum parayı yatırdıktan sonra fatura bilgi formunu gönderme işlemini kurum ve kuruluşlar için diyor ama biraysel başvuru için formu doldurup göndermek zorunlu mu? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.
   
 6. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Bireysel başvuru için elbette zorunlu değil, Firma adına başvuruyorsan bile yatırdığın para için fatura talebin yoksa doldurmaya bilirsin..
   
 7. celikmüh

  celikmüh CMNet Üyesi

  belgeyi aldıktan sonra mobil imzayı aldığımız turkcell hattını kapatmak sorun olur mu? belgeyi kullanacağımız zaman yeni bir hat üzerinden mobil imza alıp kullanabilir miyiz?
   
 8. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Hiç bir sorun olmaz, aynen dediğiniz gibi istediğiniz bi opeartörden (vodafone' da hala mobil imza servisi yok ) üzerinize kayıtlı olmak koşulu ile mobil imzaya başvurup işlem yapablirsiniz.
   
 9. Elif Çelen

  Elif Çelen CMNet Üyesi

  arkadaşlar çalıştığım kurumda, ıso 14001 ÇYS kurulması ve işletilmesi ile ilgili bölümünde çevre mühendisi olarak görev yapıyorum henüz çevre görevlisi belgesi almadım. belgeyi almak için başvuruda bulunmak istiyorum. Belgeyi aldıktan sonra kurumum adına çevre izi başvurusunda bulunacağım. Bu durumda gerekli olan e-imza alınması işleminde bireysel başvuru damı bulunmalıyım yoksa kurum adına TURKAK'a mı başvurmalıyım ? ayrıca gerekli olan ödemeyi ilgili bankaya yaptığımda bunu faturalandırabilirmiyim ? Bundan sonra çalıştığım kurumun çevre görevlisi olarak çalışabilmem için kurum adına herhangi bir başvuruda bulunmam gerekiyor mu ? ard arda bir çok soru sordum ama yardımcı olursanız sevinirim..
   
  Akif Güvercin bunu beğendi.
 10. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Sayın Celen,
  Öncelikle kendiniz bir e-imza veya mobil imza almalısınız. Sonra çalıştığınız kurumu sistemde bulup yoksa oluşturup burada çalıştığınızı beyan edeceksiniz. Sisteme kendinizi tanıtacaksınız diğer bir deyimle. İzin aşamasında sistem yanlış bilmiyorsam, firma adına çalışılması durumunda firma yetkilisinden de imza istiyordu ama değişti mi bilmiyorum. Bireysel olarak bir tesiste çalışan arkadaşımız o konuda daha doğru yanıt verir. Türkak'a başvurma fikri nereden edindiniz bilmiyorum ancak mobil imza veya e-imza için Türkak'a başvuru yapılmasına gerek yok. Türkak akreditasyon kurumu neticede.
  Şöyle özetleyelim;
  Şahsınız adına e-imza veya mobil imza alın
  Firmanızı sistemde bulun veya yoksa giriş yapın
  Kendinizi sistemde oraya atayın
  Yine kendiniz sistemdeki başvuru modülünden GFB başvurusunda bulunun ( bu aşamada firma tarafından e-imza gerekiyor mu onu işte o konuda çalışan arkadaşlar daha net söyler )
  GFB sonucunu bekleyin.
  GFB ardından İzin işlemlerine geçin.
  Özetle yapacağınız bu.
   
 11. Aykut Moralar

  Aykut Moralar CMNet Üyesi

  çevre görevlisi belgesi alma aşamasında eğitim bilgilerimi sisteme kaydedemiyorum.lisans yükle dedikten sonra tahminimce javayla ilgli bir sorundan dolayı ekran donuyor ve vazgeç butonundan başka bir şey ekrana gelmiyor..yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
   
 12. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Bu sorun bir kaç kişide daha olmuştu, bir çözümü vardı ama nasıl olduğunu tam hatırlamıyorum. E-izin sayfasındaki yönergelerde sorunun çözümü mevcut olabilir. Bir bakın isterseniz.
   
 13. cny

  cny CMNet Üyesi

  arkadaslar merhaba ben çevre görevlisi belgesi almak için bankaya para yatırdım. Ancak internetten eski ücreti gördüm yani 250 tl yatırdım bakanlıktan yardım istemek için arıyorum gunlerdır kımse telefonlara bakmıyor...ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevınırım....
   
 14. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Eksik kısmı yatırın hesaba elinizdeki 2 dekontu yan yana tarayıp sisteme bu dosyayı yukleyin bence problem etmezler bu şekilde.
   
 15. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  para patırma açıklamasında durumu kısaca izah edin. problem teşkil etmeyecektir. 270 tl sizin adına yatmış olsun, dekontları da anlayacakları şekilde yükleyin yeterli olur.
   
 16. cny

  cny CMNet Üyesi

  teşekkür ederim:)
   
 17. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  Mrb. arkadaşlar benim hiç kullanmadığım çevre görevlisi belgem var. e-imza aldım. 3 yıl boyunca geçerliymiş. e-imzayı da hiç kullanmadım. bir arkadaşım sağolsun bilgisayarıma bütün işlemleri yapıp gerekli programları yüklemişti. tabi ben onun sırasıyla neler yaptığını izlemedim birazcık hazıra kondum. ancak bilgisayarımı resetlemek durumunda kaldım. ve yüklenen bütün programlar silindi doğal olarak. imzamı ve belgemi aktif hale getirmem için ne yapmam gerek? üstelik şifrelerimi de unuttum. belge ve imza lazım olur mu bilmiyorum ama birşeyler yapmam gerek sanırım. bu konuda fikri olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? teşekkürler...
   
 18. Elif Çelen

  Elif Çelen CMNet Üyesi

  Şu an aynı sorun bende oluşuyor. Bilgilerimi ekleyip kaydet dediğimde ekran donuyor ve vazgeç butonundan başka birşey gelmiyor ekrana. Siz bu sorunu nasıl aştınız. Yardımcı olursanız sevinirim.
   
 19. asdfghjkl

  asdfghjkl CMNet Üyesi

  belgeye başvururken hiçbir hata almadım. hata alan arkadaşların sorunu tamamen bilgisayalarından kaynaklanıyor bence. internet explorerın son versiyonunu deneyin.
   
 20. Elif Çelen

  Elif Çelen CMNet Üyesi

  Çevre görevlisi belgesi başvurusu için bugün tekrar deniyorum ama yine bilgileri sisteme yükleyip kaydet dediğimde imza seçeneğini soruyor. Seçtiğimde ekrana sadece vazgeç butonu geliyor ama kaydetmiyor. internet explorer 8 versiyonu yüklü. ne yapmam gerekiyor ? yardımcı olabilecek birisi var mı?
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...