• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik 21.11.2013

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Arkadaşlar diğer konularda bir yönetici arkadaşımızın maddi hatasından dolayı mesajlar birbirine karışmıştır.

Lütfen yönetmelik ile ilgili tartışmalarınızı bu başlık altından yürütünüz.

Yönetmeliğin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
[/URL]

@Simge
sağol arkadaşım konuştum, Yalçın Bey e yönlendiriyorlar, ağızlarını bıçak açmıyor.

söylemeye dilim varmıyor ama ya yönetmeliği yorumlamaktan acizler ya da çıkarılan yönetmeliği okumadılar
apaçık yazan maddeyi nasıl böyle farklı aktarabiliyorlar anlamadım

Yönetmelikle ilgili karmaşa sadece Çevre Mühendisliği'ne darbe değil çevreye de indirilmiş bir darbe bence..

İte kaka sanayiciye tay tay yaptıran çevre görevlileri, şimdi değişen çevre mevzuatlarını anlatmakla yılmıştı. Bununla kalmayacak kendi statüsü ile ilgili durumları da anlatmak - savunmak durumunda kalacak.

Bakanlık pisleyecek; temizlemesi, arıtması, bertaraf etmesi çevrecilere kalacak.. (görevi ne ki değil mi !!?)

Sabrettim bütün yazılanları tek tek okudum ama bir çevre mühendisi - çevreci - doğa sever - vatanını seven bi insan olarak tepki gösterme zamanı diyorum.

Bu platform görüşlerin paylaşılması için çok yararlı fakat ses getirecek şeyler yapılmalı... hukuki mücadele kaçınılmaz. (sosyal medya evet, imzalar evet ama öncelikle dava hazırlığı olmalı. davayı mesnetleyecek hukukçular ile görüşülmeli.)

ÇMO'ya kızgınlığı anlayabiliyorum. ÇMO dediğin nedir ki sen ben den oluşuyor. Destek olmamız gerektiği ses olmamız gerektiği kanaatindeyim.

14 aralık tarihli toplantıda bakanlık temsilcisi Yalçın Bey yönetmeliğe dair sunumunda çevre görevlisi herhangi ikinci bir işte çalışamaz dedi, daha sonra sorular kısmında aynı firmada hem çevre görevlisi hem isg yapılabilir dedi ÇMO Başkanı Baran bey de lpg sorumlu müdürlük düşünüldüğünde çelişki olmuyor mu dedi, Yalçın Bey de yapılabilirse de yakalarsak belgesini iptal edebiliriz manasına gelebilecek bir açıklama yaptı.

aa sanırım herkes görmüştür bugünkü resmi gazeteyi Çevre Mühendisleri Odası, idari ve mali açıdan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Bakanı kontrolü altına girdi, detaylı bilgi için 17.12.2013 tarihli resmi gazeteye bakabilirsiniz.

@Hamit Pehlivan

Hamit Bey oda bu kadar görüşme yaptı da , sonunda çıkan yönetmeliğe katkısı ne oldu?
Demek ki etkin değil,yada ciddiye alınmıyor.Neden: Çünkü herşeye istemezuk tavrıyla yaklaşan bir odayı üyelerinin çoğunluğu ciddiye almazken bakanlık nasıl alsın.

odaya bağlı değilim, (zorunluluk getirilmedikçe) bağlı olmayı düşünmüyorum. neden bilmiyorum ama onlardan daha fazla sesimizin çıktığını düşünüyorum
başbakana, çevre ve şehircilik bakanlığına mailler attım, bizi bu kadar üzecek bi yönetmelik çıkaracaklarını düşünmemiştim, zaten artık oda da bakanlığa bağlı ne yapabilir ki devleti devlete mi şikayet edecek, onların da elleri kolları bağlandı bana göre, hoş önceden de yararını gördüğümüzü hatırlamıyorum. oda yönetimi kusura bakmasın şahsi olarak kimseye birşey demiyorum ama kendilerini yetersiz gördüm bir çok kere