• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-çevre izinleri (arşiv)

C

Can Güney Uyar

Arkadaşlar Çevre Bakanlığından Can ben;

E-Çevre İzinleri hakkında ortak sorunlarınızı, sorularınızı bu forum üzerinden cevaplamayı düşünüyorum. Sizlerden ricam şahsi değil genel yaşanan sorunlar ve anlaşılmayan yerlerin tek bir konu başlığı altında açılmasıdır.

Şahsi olarak tesis veya danışmanlık firması soru ve sorunlarınız için izinlisans2@ormansu.gov.tr adresine mail atmanızı rica ediyorum.
Şahsi sorulardan konular açılırsa kaçmayı düşünüyorum bilginiz olsun. :)

@Mehtap Işık, member: 871

Yeni tesis kaydını
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden yapabilirsiniz. Kaydı tamamladıktan sonra sistemin size oluşturduğu form ile bağlı bulunduğunuz İl müdürlüğüne giderek onay almanız gerekmektedir. Bu onayı aldıktan sonra belirttiğiniz mail adresine kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Onayın ardından kaydettiğiniz tesisi e-çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

@Kübra Arslan, member: 3178

Aynen devam edebilirsiniz. Vergi numranızın değişmesi durumunda cici(çevrimiçi çevre izinleri) 'de güncellemeye gerek var. Mail yoluyla destek alabilirsiniz.

@b.tumturk, member: 2016
Konuyu Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından Adnan Macit bey'e danışın. Aldığınız cevabı burada paylaşırsanız daha yararlı olacaktır.

@tuba-ak, member: 2573

Protokol yaptığınız tesis ile yeni bir protokol yapmak isterseniz eskisini iptal edip tekrar protokol yapmanız gerekiyor. Eğer protokol yaparken tesisi arattırıyor ve bulamıyorsanız ÇBS'ye kayıt yapıp ilden onay almanız gerekiyor. Protokol aşamasında tesisi bulabiliyorsanız ve tesis bilgilerinin doğruluğundan eminseniz kayıt yapmanıza gerek yok. Biz o tesisi ortak havuza yani ÇBS'ye atmışız demektir.

@Sevinç, member: 784

Vergi numrası ile aratıp gerekli güncellemeyi yapmalısınız.

@nahrugaluk, member: 1675
Şahsi problemleri mail olarak bekliyorum sizlerden.

Ekran görüntüsü, vergi numarası ile beraber mail gönderin bakalım.

Yeterli

Yetkilinin imzası varsa ve imza atacaksa vekalete gerek yok.

@çevre88, member: 6027

Eski tesisler için onay almanıza gerek yok. E-Çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

@M. Hayri CÜNEYDİ

aynı sorunu bende yasıyorum. Türkiye'nin her yerinde benzer cevaplar alıyoruz. bazıları sisteme giriş bile yapamadıklarını belirtiyorlar..

alper bey biraz geç oldu geldiğinizi öğrenmem fakat yinede hoşgeldiniz demek istiyorum. sağolsun can bey yardımlarını eksik etmedi..ilginiz için teşekkür ederim. can bey ve alper bey çoook iyisiniz...

@Yasemin Aslantürk
Azamı boyut 10 Mb fakat sizlerin internet hızına göre bu değişmektedir. 6-7 Mb civarına düşürerek yüklemek en sağlıklısı.

@serfer
Dosya yüklenmiyor diye bir hata olamaz. İmza problemi ne demek? Mobil imza mı elektronik imza mı? İmza mı atamıyorsunuz,uyarı mı alıyorsunuz, hata mı alıyorsunuz? Yüklenmiyorsa ararsınız bakanlığı probleminizi net bir şekilde iletirsiniz. Veya mail yazarsınız. Hangi aşamada ne yaparken neden yükleyemediniz, hata mı aldınız uyarı mı aldınız vb.

Sayın forum üyeleri,

Can bey ve Alper bey hiçbir çıkarı olmaksızın kendi rızalarıyla sitemizde destek vermişler ve fırsat buldukça da vermeye devam etmektedirler. Şunu kimse unutmamalıdır ki vermeme hakkına da sonuna kadar sahipler. Seçim sizin isterseniz bürokrasiyle uğraşabilirsiniz. Atın hata mailinizi bakanlığa sıra size gelene kadar bekleyin. Kendilerine teşekkür etmek gerekirken aksi yöndeki mesajlar hiç kimseye yakışmıyor.

Lütfen herkes buraya hata maili yazmadan önce siteyi tarasınlar benzer problem oluşmuş mu diye? Daha sonra denesinler gerçekten çaresiz olduğunu ve hata ile karşılaştığını düşünen buraya yazsın..

Merhabalar,

Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Benim e-çevre izinlerinde daha önce geçici faaliyet belgesi başvurusu yapmış olduğum tesisim sistemde gözükmüyor. Nasıl bir yol izlemeliyim bu konuda?

Herkese Merhaba,

Çevre izin/lisans sayfasında tesis bilgileri kayıtta harita güncellemesi yapmak istediğimde

"Bu web sitesi farklı bir Google Maps API anahtarı gerektiriyor.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

adresinden yeni bir anahtar oluşturulabilir"
şeklinde bir hata msjı veriyor ve sayfa açılmıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Can bey merhaba,

Yeni linkler gündeme geldiğinden beri sisteme 1 veya 2 kere giriş yapabildim. Çoğunlukla sayfa açılmıyor, sunucuya ulaşılamıyor hatası veriyor. Sorun benden mi diye biraz araştırdım ancak benzer problemi yaşayan arkadaşlar da var, farklı tarayıcı ve bilgisayarlarda da aynı şekilde girilmiyor. Konuyla ilgili çözüm öneriniz varsa sevinirim.

Can Bey öncellikle sizelere çok teşeşkkür ederim.

Arkadaşlar ben şimdi iki tesis kaydettim yeni linlerden herhangi bir sıkıntı yaşamadım..:):)

@S.Gönenç
merhaba
ben de aynı sorunu yaşamıştım, sisteme vekaletname yüklememiştim yeni bir tesis değildi çünkü vekaletnameyi yükleyince tesisi sistemde görebildim...

@aavildan

Benimki vekalet yüklemekten öte, sistemde gfb başvurusunu yapmış olduğum ve değerlendirmede olan bir başvurum gözükmüyor. Tesis gözüküyor. Daha önceki başvurularım da gözüküyor ancak bu sonuncusu gözükmüyor

aynı şekilde GFB değerlendirme aşamasındaydı...
acaba durum ne oldu diye her sabah heyecanla beklerken tesisi görememek gibi bir şok yaşamıştım....

@aavildan
S.GÖNENÇ Bey, benim yaşadığıma benzer bir sorun ya da gözden kaçırma gibi birşey olabilir.