• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre çevre bilgi sistemi yenilendi

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Güneş Çevre Danışmanlık
Entegre Çevre Bilgi Sistemi 3.2.35 güncellemesi yayımlandı:

1- Giriş Ekranı Değişti
EÇBS giriş ekranı.jpg

2- İlk açılış ekranındaki "Giriş" sekmesi kaldırılarak direkt olarak "Anasayfa" sekmesine yönlendirildi. Renk ve düzen değişikliği ile göze hoş bir sistem yaratılmaya çalışılmış:

Anasayfa.jpg

3- Şahıs Uygulamaları kısmındaki uygulamalar görüntülenememekte (muhtemelen geçici sorun). Ancak Anasayfada yer alan "Yeterlik Uygulaması"na tıkladığınızda sizi şöyle bir ekran bekliyor olacak:

Yeterlik Uygulaması Girişi.jpg

4- Her uygulamanın girişinde "Tesis" seçeneği eklendi. Yine de "Tesis" listesinden hâlâ uygulamalara gidebiliyorsunuz. Anasayfa'dan erişim kolaylaşmış:

Uygulama - Tesis Seçimi.jpg

Daha detaylı inceleyip, gözümden kaçan şeyleri de paylaşmaya çalışacağım :) Hepimize hayırlı olsun.

EÇBS Duyuru;
Tüm Çevre Danışmanlık Firmaları ve Çevre Yönetim Birimlerinin Dikkatine!
Eski izin lisans sisteminden belge alan kişi, firma ve çevre yönetim birimlerinin, eski sistemde bulunan diploma ve deneyimleri ile ilgili belgeler e-yeterlik sistemine aktarılamadığından 7 gün içinde e-yeterlik sistemine yeniden yüklemeleri, bilgi ve belgelerinde değişiklik var ise güncellemeleri gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    28 KB · Görüntüleme: 73
Önceki cevapları görüntüle…
Arkadaşlar merhaba, dün bu konu hakkında Adnan Macit bey ve Mehmet Gürsoy bey ile görüştüm. Sistemde mutlaka diplomaların ve deneyim bilgilerini içeren belgelerin ekli olması gerekiyor.

Yeterlik uygulamasına gidip;
Deneyim bilgisi güncellemesi için;
"Kullanıcı İşlemleri" -> "Kişisel Bilgiler" -> "Deneyim Bilgileri" sekmesinde "Düzenle" buttonu üzerinden mevcut deneyimin belgesini güncelleyebilirsiniz.

Diploma belgesi güncellemesi için;
"Kullanıcı İşlemleri" -> "Kişisel Bilgiler" -> "Eğitim Bilgileri" sekmesinde "Düzenle" buttonu üzerinden mevcut deneyimin belgesini güncelleyebilirsiniz.

Cuma günü son olabilir bi an önce yapılması gerekli diye düşünüyorum.

vahdet uluyolBikaç mesaj yukarıda cevabı bulabilirsiniz.

Adnan beyle görüşme sağladım.
''çevre konulu yerlerde çevre mühendisi olarak çalışmış olduğunuz takdirde tecrübe bilgisine ekleyebilirsiniz, çevre görevlisi belgesi olmasına gerek duyulmamaktadır yönetmelikte de o şekilde yazıyor zaten'' dedi.
Dosya ekleme konusunda sgk dökümlerini eklememiz gerekiyormuş.
Şu an her şey netleşti sanırım :)
herkesi iyi çalışmalar :)

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
ay.aymerhaba eski çalıştığımız firmada çevre mühendisi olduğumuzu kanıtlamak için sgk beklesini yüklememiz gerekiyor sanırım, ancak eski sgk belgeme nasıl ulaşabilirim? e devletten baktığımda çalıştığım tüm firmaları bir arada görüyorum.

merhaba arkadaşlar. deneyim bilgileri olarak eski çalıştığım firmaları ekledim. şimdiki firmamda da 4 senedir çalışmaktayım. fakat sistem deneyim bilgisi olarak sadece eski çalıştığım günleri hesaplamakta. 4 senelik çalıştığım gün içinse uzman onayı gerekmektedir diyor. bunun için nasıl bir yol izlemeliyiz bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Merhabalar,

Ben şuan çalıştığım firmada yaklaşık 5 yıldır çalışıyorum. Bunun 4 yılı Kalite Güvence, son bir yılı ise Çevre Arıtma'da çalışmaktayım.

Ben deneyim kısmını nasıl doldurayım ?

İlk işe girdiğim ama kalite olarak çalıştığım dönemden mi ? yoksa çevre mühendisi olarak çalıştığım son bir seneyi mi beyan edeyim ?

İşe giriş bildirgesini eklesem yeterli olur mu ?

H.Yet
Sizinle birlikte tüm arkadaşların karıştırdığı nokta var. O tecrübe sekmesi "çevre görevlisi" olarak çalıştığınız süreyi kapsıyor. Yani siz firmanıza hiç çevre danışmanı olarak atandınız mı? Atandıysanız girebilirsiniz.

Cem Yılmaz
sigorta girişinizin ne olarak yapıldığı önemli. eğer en baştan beri Çevre Mühendisi olarak giriş yapıldıysa tüm tecrübenizi yazabilirsiniz.
[automerge]1574932821[/automerge]
Cem bey Çevre Görevlisi olmak zorunda değil, mesleki tecrube önemli, yani Çevre Mühendisi olarak çalışmışsa sayılabilir.

çevre görevlim var 2 sene oldu alalı ama herhangi bir işte çalışmıyorum herhangi bişey yapmam gerekiyor mu