Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçici Faliyet Belgesi Reddedilmesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında cvrzet tarafından paylaşıldı.

 1. cvrzet

  cvrzet CMNet Üyesi

  Geçici Faliyet Belgesi Reddedilmesi 2. seferden sonra 6 ay baş vuru yapılamıyor, peki 1 kere baş vurduk eksiklik geldi, düzeltip gönderdik yine red geldi, 2. redden sonra direk bitiyor mu yoksa tekrar yükleme şansı veriliyor mu? Yani 2. redden sonra düzeltme şansı veriliyor mu, direk bitiyor mu? şimdiden teşekkürler arkadaşlar
   
 2. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

  2.bi red aldı tesisimiz ama İÇOM bi r yazı gönderdi ve eksikliklerin ivedilikle kısa zman içnde düzeltiniz dedi. İnsiyatif yani
   
 3. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  2. ret olayı nerede belirtiliyor ?
  Benim bildiğim kadarıyla GFB aldıktan sonra tesis İzin almazsa GFB süresi boyunca, o zaman 6 ay tekrar başvuru yapamıyor.
   
  Gülfem Polat bunu beğendi.
 4. hatice

  hatice CMNet Üyesi

  arkadaşımızında dediği gibi insiyatiflerini kullanıp siteme girişi sağlayabiliyorlar öyle bir durumda il çevre müdürlüğünden yardım istemeniz gerekmekte iyi çalışmalar
   
 5. Riday

  Riday CMNet Üyesi

  ÇEVRE İZNİ - ÇEVRE İZİN VE LİSANSLARI SÜRECİ

  GFB alındıktan sonra 6 ay içerisinde, Çevre İzin veya Lisansı için başvuruda bulunulmaz yada eksikliler giderilmezse Geçici Faaliyet Belgesi iptal edilir. 6 ay süre ile tekrar başvuru yapılamaz ve idari yaptırımla cezalandırılır.
   
 6. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  red konularının neler olduğu yazılı olarak gellir firmaya onları düzenler tekrar gönderirseniz sorun olmaz tabi bakanlığı arayarak çek ettirebilirsiniz.2 red vakit kaybı yaratır imkanınız var ise bakanlığa bile gitmenizi tavsiye ederim.
  red kısıtlaması yok ama ısrarla aynı yanlışta yapılamaz sanıyorum ki..
   
 7. pre_conception

  pre_conception CMNet Üyesi

  ÇKAGİLHY
  Çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesi ve ekleri
  MADDE 9 .........
  (4) Belge kapsamında değişiklik olması halinde önceki belge iptal edilerek yeni belge düzenlenir.

  Çevre izin/lisansı alındıktan sonra kapasite artırımı, iş kolu değişikliği vb. değişiklikler olduğu zaman çevre izin/lisans işlemleri sıfırdan mı başlıyor? Bir de GFB aldıktan sonra kapasite artışı gerçekleşirse ve tesis Ek.2'den Ek.1'e geçerse ne yapmamız gerekir?
   
 8. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Israrla yanlış yapılmasından çok, ısrarla yanlış bulunması var.
   
 9. Başak Döktür

  Başak Döktür CMNet Üyesi

  Biz nihayet belgemizi aldık :))) çok zor oldu ama
   
 10. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  GFB Başvurusu red edilebilir. bu durumda eksik belgeleriniz istenir. İvedilikle isterler. eğer hizmet alımı yaparak zamana bağlı gerçekleşecek ise bunu üst yazı ile bildirmeniz doğru olur. bunun dışında GFB alındıktan sonra 6 ay içerisinde istenilenler yapılmaz ise gfb belgeniz iptal olur.