Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GFB/İzin-Lisans İşlemlerinde Tesis Adına İmza

Konu, 'ARŞİV' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

 1. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  GFB veya İzin-Lisans işlemleri yapılırken ben taahhütnameler sırasında tesis yetkilisinin imzası şart diye biliyordum ancak şu an elimde bir dökümanda şu yazıyor :
  " Başvuru tesis adına, danışmanlık firmasının çevre görevlisi tarafından yapılıyorsa, taahhütnameyi çevre görevlisi ve danışmanlık firmasının yetkilisi elektronik imza ile imzalamalıdır. "

  Bu konuda işlemlerini tamamlamış arkadaşlardan fikir rica ediyorum. Danışmanlık firması ile çalışılması durumunda Tesis yetkilisi imza atmıyor mu hiç bir yerde bu durumda GFB ve İzin Lisans işlemlerinde ?
   
 2. ANIL KÖNTE

  ANIL KÖNTE CMNet Üyesi

  Danışman Firma adına Çevre Görevlisinin imzalaması yeterli diye biliyorum.
   
 3. Kübra Arslan

  Kübra Arslan Misafir

  Halil İbrahim YÖRÜBULUT' a bu soruyu sorduk bize verdiği cevap şuydu; Eğer tesis yetkilisi danışmanlık firmasına imza yetkisi verirse işlemleri çevre görevlisi ve danışmanlık firmasının yetkilisi imzalıyor. Ama tesis yetkilisi imza yetkisini danışmanlık firmasına vermezse imzalama işlemini çevre görevlisi ve tesis yetkilisi yapıyor.
   
 4. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

  danışmanlık firması imzalayabilir. O şekilde yaparak çevre izin belgesi aldığımız firmalar mevcut. Problem çıkmadı yani
   
 5. Hüseyin Akburu

  Hüseyin Akburu CMNet Üyesi

  Bana görede danışmanlık firmasının imzalaması yeterli olacaktır, gerekirse yapılan sözleşmeye de bu konuda bir madde eklenebilir. Tesisin yapması gereken danışmanlık firmasının istediği bilgi belgeleri eksiksiz ve zamanında vermesidir.Ayrıca yönetmeliklerin danışmanlık firmalarına verdiği yükümlülükleri yerine getirmeleri için iletişimi kesmesinler, sözleşme imzalayıp bırakmasınlar derim.
   
 6. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  GFB başvurusu esnasında istenilen yapı 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış bir yapı olmadığına dair tesis yetkilisi tarafından imzalanmış taahhütname de geçen tesisi yetkilisi çevre görevlisi değil değil mi? Bir nevi işveren vekili ya da işverenin kendisi oluyor diye düşünüyorum acaba doğrumu dur?
   
 7. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Evet doğru demiş, yetki işlemleri için de noter onaylı vekaletname gerekir.
   
 8. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar;

  * Ek-2 kapsamında firmaya bağlı çevre görevlisi iseniz yada çevre yönetim birimi işlemleri için; Çevre izinlerinde, ya işletme yetkilisi olarak eklenen kişinin (bu gerçekte ıslak imza yetkisine sahip genel müd. firma sahibi, fabrika müd. yönetici olabilir) dijital imzasının olması gerekir, yada işletme yetkilisi adına imza ve onay işlemlerini gerçekleştirecek çevre görevlisinin çevre izinleriyle ilgili noter onaylı vekaletname alması gerekir.

  * Eğer tesis yetkilisi danışmanlık firmasına imza yetkisi verirse işlemleri çevre görevlisi ve danışmanlık firmasının yetkilisi imzalıyor. Ama tesis yetkilisi imza yetkisini danışmanlık firmasına vermezse imzalama işlemini çevre görevlisi ve tesis yetkilisi yapıyor. yetki işlemleri için de noter onaylı vekaletnamenin e-izin portalına yüklemesi şartı aranıyor. Şu andaki uygulamada danışmanlık firmaları tesis eklerken vekaletname yerine tesise ait noter onaylı protokol dosyasını yükleyebilirler.

  NOKTA.
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
 9. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  sert bir nokta oldu ama teşekkürler yine de
   
 10. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Öyle ise EK-2 kapsamında değerlendirdiğimizde firmaya bağlı çevre görevlisinin imzalaması şart değil doğru mu?