• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Hastanelerde

Kayıt
24 Şubat 2009
Mesajlar
20
Beğeniler
0
#1
fizik tedavi hastanelerinde çalışacak çevre görevliler nasıl çevre izinleri alması gerekir....çok teşekkür ederim
 

cvrzet

CMNet Üyesi
Kayıt
7 Nisan 2009
Mesajlar
16
Beğeniler
0
#3
20 yatak üzeri hastaneleri kapsamaktadır, alınacak izin ve ya lisansı yoktur, sadece atıklarının kontrolleri yapılmalıdır. benim bildiğim bu kadar eksiğim veya yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin. iyi çalışmalr.
 

nilbayram

CMNet Üyesi
Kayıt
3 Eylül 2010
Mesajlar
42
Beğeniler
4
#4
bende bir hastanenin danışmanlığını yapıyorum . Hastaneler için üretim yapan bir tesis olmaması ve yanmadan kaynaklanan bir emisyon olmaması nedeniyle izin ve lisanstan muaf diye biliyorum . Ama benimde kafama takılan muaf olduğuna dair il çevre den bir görüş alınması gerekiyor mu ?
 
Kayıt
12 Mayıs 2011
Mesajlar
8
Beğeniler
0
#9
Merhaba, bn de özel bir hastaneni çevre danışmanliğını yapmaktayım. Şuan GFB başvuru sürecindeyim, evrak topluyorum, orman bölgede ilgili kişilerden aldığım bilgiye göre hali hazırda Çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönemeliğin Ek2 listesinde çok açık ve net bir şekilde 20 yatak ve üzeri hastaneler yer aldığına göre, izne tabi olduğu ve çevre danışmanı bulundurmak zorunda olduğu söylendi. Bir de hastaneler ile ilgili mevzuatta bir takım boşluklar olduğunu, zaten bu yönetmeliklerin de yakın zamanda tekrar revize edileceğini, ki gerçekten yönetmelikte çok bariz bazı belirsizlikler var; ancak şu durumda açık ve net bir şekilde izne tabi oldukları da söylendi. Ayrıca hastaneler ile igili sisteme başvuru yaparken de bazı farklılıklar oluyormuş, hastaneler için ayrı sekmeler warmış ancak henüz evrakları tamamlamadığım için o ewreyi şimdilik bilmiyorum...Bilginize...
 

WalkMan

CMNet Üyesi
Kayıt
7 Ocak 2010
Mesajlar
808
Beğeniler
302
Şehir
Secret
#10
Arkadaşlar, tesis eklerde geçiyorsa izne kesinlikle tabi. Ancak burada İzne tabi kavramından anlaşılan kişiden kişiye değişiyor. İzne tabi demek izin ve lisans yönetmeliğine tabi demektir. Ha emiyonu yoksa ve direkt kanalizasyona deşarj ediyorsa muafiyet belgesi alır. Ancak aldığı muafiyet belgesi izne tabi sıfatını yok etmez. Yine izne tabidir, ancak muafiyeti vardır.