Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Isg Uzmanlığı Çalışma Sözleşmesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında okanalp tarafından paylaşıldı.

 1. okanalp

  okanalp CMNet Üyesi

  Herkese merhabalar,
  isg uzmanlığı çalışma sözleşmesi hk. takıldığım bir nokta var.Çevre müh. olarak otomotiv yan sanayi fabrikasında çalışıyorum ve isg uzmanlığı belgem mevcut. Bakanlığa isg uzmanlığımı bildirmek için 27/11/2010 TARİH – 27768 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ EK İNDE SÖZLEŞME FORMATInı doldurdum.
  O formatta sabit bir yerde çalıştıgım için çalıştığı diğer işyerleri kısmını boş bırakacağımı düşünüyorum. Bakanlıkla irtibata maalesef geçemiyorum çünkü telefonlarıma kimse çıkmıyor.Doldurduğum bu format Bakanlığa göndermem için yeterlimidir?
  Doğru bir yol mu izliyorum?
  Herkese teşekkür ediyorum.
  iyi çalışmalar dilerim.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Mustafa Demir

  Mustafa Demir CMNet Üyesi

  göndermeniz yeterli zaten en son aldığım bilgiye göre onaylanma süresi uzun sürüyor.
  şöyleki, siz isg uzmanı olduğunuzda sözleşmenizi bakanlığa gönderiyorsunuz ve bakanlık onayladığında o işyerinin resmi isg uzmanı oluyorsunuz ancak bakanlık onay konusuyla uğraşmıyor, gönderiyorsunuz belgeyi ne zaman gelirse ya da hiç gelmeyebilir.
  zaten formdaki diğer işyeri kısmı sanırım osgb lerde çalışan isg uzmanları için.
  bu konuda bir açıklık var. benim bildiğim iş güvenliği uzmanı olarak ya sadece bir iş yerinde çalışabiliyorsunuz ya da osgb lerinde. yanı benim belgem var osgb olmadan 3-4 yerin uzmanlığını yaparım demek yasal olarak mümkün değil ben bu şekilde biliyorum yanlışım varsa düzeltilsin lütfen.
  bu arada bu şekilde çalışan isg uzmanları var bunun sebebide başta söylediğim gibi sözleşmenin bakanlıktan geri dönmemesi...
   
 3. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Mustafa bey,
  İş güvenliği uzmanları bireysel çalışabiliyorlar,firmanın uzman bulundurma süresi kadar firma tarafından sigortalanıyorsunuz ve o kadar saat o firmaya gidiyorsunuz.
   
 4. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Bu konuyu ne yaptınız. Ben de çalıştığım yerle sözleşme yaptım ama bakanlığa göndermedim henüz. Hangi birime göndereceğiz. Onay gelmezse kendi yaptığımız sözleşmenin bir anlamı yok mu? Ağustos ayında yaptık sözleşmeyi, şimdi göndersem, onaylanınca ağustos ayından itibaren geçerli olur mu?
   
 5. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Arkadaşlar nereye nasıl yapacağız bu bildirimi bilgisi olan yok mu?
   
 6. Erkan Dündar

  Erkan Dündar CMNet Üyesi

  yaklaşık eski yönetmeliğe göre 216 saat gibi süren var,daimi çalıştığın yerde atıyorum patrona yazı yazdır daimi çalışılan yerde 180 saat çalışıyor diye,diğer iş yeri çalışanları ve süreyi hesapla hesapladın atıyorum ordanda 36 saat çalışma süren çıktı.yani önemli olan daimi yerdeki çalışma süren bakanlık buradan yola çıkarak atama yapmıyor.ayrıca daimi çalıştığın yer ve isg uzmanlığı yaptığın yeride bildir..herhangi bir şekilde göndermiş olduğun sözleşme ile alakalı sana olumlu yada olumsuz dilekçe mahiyetinde mektup gönderirler bilgin olsun..ve selam