• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Taksim gezi parkındaki ağaçlar kesiliyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Murat Erdem

Kayıtlı Kullanıcı
Çevreye duyarlı bütün İstanbul halkı Gezi Parkı'na koşmuştu. Bir ağaç kesilmesin diye... Limon ve su aldılar yanlarına. Biber gazına karşı direnişe geçtiler bir tek dal kırılmasın diye... Tam 7 ağaç söküldü yerinden... Tam 7 can... Bir eylemci kadın şöyle bağırıyordu o kalabalıkta; "Evlat acısı çekin inşallah..."

Oysa o küçük ağaç, yanındaki koca gövdeli ağacın evladıydı belli ki, kadın o yüzden o ağacı kökünden sökenler böyle sesleniyordu ağlayarak.

Eylemciler el birliğiyle diktiler ağaçları yerlerine... Ya tutarsa diye...

Polis eylemcilere yine sert şekilde müdahale etti, sanki savaş vardı, oysa direniş doğa içindi...

Polis tazyikli su sıkıyor, biber gazını dayıyordu yine eylemcilere...

Tam o sırada deklanşöre basan Reuters muhabiri Osman Örsal bu unutulmaz resmi kaydetti hafızalara...

Ve sosyal medyada "Fön çeken polis" ismiyle başladı paylaşılmaya...

İşte o resim..

polis_müsveddesi.jpg

Kaynak :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

şimdiye kadar asla ve asla hukumet yanlısı olmadım bazı fıkırlerını savundum bazılarını savunmadım hukumetın yaptıgı yanlışlıklarıda oturup tartışabilirim

@Murat Erdem

o pusuya yatan gruplar saatlerce istiklalin meydana giden koridorunu savundu, tomalar üzerime su boca ederken yanımda onlar vardı. :) ayrıca,

@Samet Acar
hadi dhkpc tamam terör örgütleri listesinde, tkp, ödp, esp, sdp son derece legal örgütler, taksimde her birinin temsilcisini pankartını görürsünüz şimdi gitseniz. emep başkanı ki meclise girdi. hani bu cahillik, anlamıyorum. polis yıllardır solu baskı altında tuttu, ne zaman halkın geneli sokağa çıktı, en önde bu gruplar vardı (dhkpc tabii ki flama ile üniforma ile katılmadı, yani ben görmedim, bu eylemcilerin kalanlarını zaten büyük tehlikeye atardı, kesin bir yerlerden dahil olmuşlardır olaya) halkı polisin önüne itmediler, bilakis yasaklı 1 mayıslardan gelen tecrübeleriyle eylemcilerin düzenini sağladılar, ilk yardımını yaptılar. bir tane molotof atılmadı. atılsa polis gözünü kırpmazdı. eylem tertemiz oldu ve siz hala bunu başaran çoğu legal örgütten öcü gibi bahsediyorsunuz. aralarına bir terör örgütünü atıp kalan siyasi fraksiyonları öcü gibi göstermek 1980 sonrası baskı iktidarlarının, cuntacıların, ohalcilerin yadigarıdır. lütfen kurtulun bu hastalıktan.

@Samet Acar

Arkadaşım, değerli meslektaşım hatta bu şekilde defalarca yazan arkadaşlarım. Okumuyor musunuz? Anlamıyor musunuz, Anlamak mı istemiyorsunuz? Hala ideolojik diyorsunuz yahu. Ne ideolijymiş yahu? Ne solcu zihniyetiymiş arkadaş 10 yıldır bu hükümetin her yaptığı yanlışta, hatada arkasına sığındığı, mağdura yattığı...

Tabutlara sarılı şehitlerin gelmemesi kimseyi germedi arkadaşım, Bebek katili bir şerefsizin bize kahraman olarak yutturulması, şehitlere kelle denmesi, askerliğin yan gelip yatma yeri olarak gösterilmesi, şehit annelerine zırlamayın denmesi. Terörle mücadele eden komutanların içeri alınması, dağdaki teröristlerin kırmızı halıyla karşılanması, o teröristlerin yeniden içeride iyice örgütlenmesi, her türlü terör eylemine göz yumulması bunlara karşı çıkanların, ulusalcı ergenekoncu diye yaftalanması, sınırların açılması, içeriye bir dünya teröristin girmesi, bu teröristlerin vatanın her karış toprağında fink atması. Sonra da "çözüm süreci" içinde bunların aklanmaya çalışılması gerdi. Belki bilmezsin arkadaşım ama daha önceden 90'lı yıllara doğru bir GAP yatırımı vardı bilir misin? Öğretmenlerin, mühendislerin gönderilmesi, bölgenin kalkındırılması vs... Sonra ne oldu onu da biliyorsunuz.

Taksim'de toplanan gruplara ben de baktım. Siz nereden baktınız bilmiyorum ama orada sadece sol görüşlü gruplar yoktu. Ben 2 gündür Ankara'da gaz içinde kızılayda elimde talcidli suyla doktor arkadaşlarımla tur atıyorum. İdeolojik olarak gruplandırırsak en sağcısından en solcusuna kadar herkes oradaydı. Takım olarak bak; Ankaragücü, Çarşı, Ultraaslan, Fener omuz omuzaydı. Şu ideolojiyi, insanları şu kemalist, şu ulusalcı, şu faşist, şu alevi, şu ergenekoncu, şucu, bucu olarak ayırmaktan vazgeçin artık. AKP'li,CHP'li,MHP'li,BDP'li olun veya olmayın, İsterseniz Kıbleniz Kabe olsun, isterseniz 6. Filo. İstereniz ateşe, gök tanrıya, isterseniz kağıt helvaya tapın. Onurlu olun biraz, vicdanlı olun. Cumartesi günü Sakarya meydanında Fantasy Land'de bir sürü çocuk gaz bombasından heder oldu lan. Orada oturup ailesiyle yemek yiyenler ne bir olaya karşımıştı ne bir şeye. Kızılay metrosunun altında her yer biber gazı ki orada sadece evlerine-işlerine gitmek isteyen bir sürü insan var. BUNLAR DA MI SOLCU SORARIM SİZE?

Artık şu meseleyi kafanıza sokun. BU İŞ "DEDİĞİM DEDİK ÇALDIĞIM DÜDÜK" SÖYLEMİNİN TEPKİSİDİR. BU İŞ İNSANLARIN TÜM YAŞAMINA ONLARIN RIZASI OLMADAN KARAR VERİLMESİDİR HATTA DAYATILMASIDIR. BU İŞ OLDUBİTTİLER İLE İNSANLARIN FİKİRLERİNİN HİÇE SAYILMASIDIR. BU İŞ SEN BEN DOKUNDUĞUMUZ HER NANEYE VERGİ VERİRKEN BİRİLERİNİN GEMİCİKLERLE GEZMESİDİR. BU İŞ SENİN ALDIĞIN EĞİTİMİN HİÇ EDİLİP BAZI KESİME ALTIN TEPSİDE SERVİS EDİLMESİDİR. BU İŞ SENİN EMEĞİNİN-ÇALIŞMANIN YOK SAYILIP HAKKININ VERİLMEMESİDİR.

Daha da söyleyecek bir şeyim yoktur.

Murat erdem sondan başlayarak cevap verebilirim. Emin ol ki ben hükümet yanlısı değilim. Hatta açık söylüyorum oy kullanmayan biriyim. Şunu bilmelisiniz ki Fas, Tunus, vs. ziyaretleri çok önceden planlanmış ziyaretlergir. Tıpkı Taksim'i yayalaştırma planı gibi. Meseleye hangi gözle baktığın önemli. Yoksa acaba siz söyleyin Türk baharı ki tarihi iyi irdeleyenler görecek ki 27 mayıs Darbesi de 28 şubat darbeside ve diğer darbeler de hep böyle başladı. Yani özgürlükçü olduklarını iddia edenlerin eylemleriyle sonra çeşitli belgelerde gördükki kanı akıtılan bizlerdik ama pastayı yiyenler hep emperyalistler olmuştur. Emin ol ki biraz iyi düşünürsen hükümete oy verenlerin çoğu Tayyip'ten daha kızgınlar. Ama Tayyip iyi bir hamle yapıp kızgınlığını gösterdi ve kendisine gönülverenleri evinde otutttu. Yoksa one minuetten sonra karşılamayı hepimiz hatırlarız. Ve mesele öyle bir yere geldiki Din konusuna yayıldı. Malüm camide elinde bira şişesi olan gençleri sende muhakkak görmüşsündür.
Arıca 5. güne kadar yoktu diyorsun. Unutmayın ki bir eylemi nasıl başlatıyorsan nasıl bitireceğin de önemli. Yoksa şu anda olduğu gibi milyonlar bu olayın daha ilk gününde nereye gideceğini görmüştü.
Ki bu ülkenin onlarca tecrübesi var bu konularda.
Sizi sürekli dış güçler(İran, Suriye, İsrail, Rusya, ABD. vs) yok etmek için zaman arıyorsa işte tam zamanı.
Ben ne mutlu Türk'üm demiyeceğim. Ama Türk kardeşlerimi de çok seviyorum.

@Kadir ÜNAL

agresif kitleyi en doğru ve temiz şekilde yönetip polisin elinden en az hasarla kurtarmaya ne zamandır provokasyon deniyor ya hu? istiklalde cuma akşamının 10 saatini geçirdim. o sol/provokatör grubu olmasaydı polis istiklalde insanları önüne katardı. ezilenin yaralananın haddi hesabı olmadı. taksime nasıl çıktık diye soran varsa açıklayayım:
öndeki sol gruplar fikir ayrılıklarına bakmadan apolitik eylemcilerin gazdan etkilenenlerini olay yerinden zamanında tahliye etti. meydanı boş bırakmadı ve alanlarını savundu. otoriteyle sorunu olanların dayanışmasının kırılmasını engelledi. biz bir tarafta ara sokaklarda barikat taşırken diğer tarafta kürtler, başka yerde taraftar grupları ve adını bile bilmediğiniz bir dolu sol örgüt-ulusalcı örgüt-milliyetçi grup çatışıyordu. o meydan ve o park kazanıldı. kimse tarafından bize lütfedilmedi.

@Melih Coşar
Ağzınıza sağlık Melih Bey.Bu durum ancak bu kadar güzel açıklanabilirdi.Anlamak istemeyenler herhalde gemicik hayali kuruyorlardır kendileri veya çocukları için.

Kendinizi haklı göstermek için herkes ordaydı demeyin. Herkes orda olsaydı şuan hükümet yıkılmıştı. En sağcı dediğin MHP'liler bile meydanlara inseydi AKP diye bir şey kalmazdı. Konuştuğum ülkücülerin çoğu 27 mayıs'ı 82 darbesini bir daha yaşatmayacağız diyorlar. BDP liler de destek vermiş olsaydı diyarbakır semalarında dumanları görürdük.
Melih Coşar Arkadaş öyle bir yazı yazmışsın ki Ülke tarihini bilmeyenler sana hemen inanacaklar. İstersen bir 10 sene öncesine de gidelim. Sizin içer de dediğiniz komutanlar kendi halkına zulmetmediler mi. Zaten bunu kabul etmeyen insanların (beğeniriz beğenmeyiz o ayrı bir konu) çoğu bu adamları iktidar etmedimi. Yoksa seçimler 10 senede bir mi yapılıyor. Bu insanlar beğenmeseydi getirdikleri gibi geri gönderirlerdi. Ha bunlara oy verenlere koyun sürüsü diyorsan çoban olmayı öğrenmek lazım.

@CMNet Okuru

Çok güzel söylemişsin peki tüm bu olanlara rağmen sol partiler yakıp yıkmalara engel olabilirlerdi. Malüm çevreciyiz. Melih Coşar senin bebek katili dediğin adamın partisindendir Sırrı Süreyya. Yine bebek katili dediğin adamın dostudur İşçi Partisi lideri. Yine bebek katili dediğin arkadaşıdır ertuğrul Kürkçü. Ben buna siyaset derim. Tabi hazmedilebiliyorsa. Ve iddia ediyorum PKK böyle bir direnişin içnde olsaydı çoktan ülkesini kurmuştu.
Bence sevindirici yanı BDPnin buna prim vermemesi.

Samet Acar bdp bizzat taksimde cumartesi akşamı bütün eylemcilerin arasından geçip türkçe ve kürtçe sloganlar attı. geziye ilk onlar girmiş diyorlar. gelmezsen göremezsin. metrobüste gece seferlerini dolduranların hemen hepsi eylemci. aralarında konuşmalarını dinlersen siyasi görüşlerini ayıklayabiliyorsun. yani bilmeden konuşmamak lazım. diğer iddialarına cevap veremiyciim. kemalist değilim, sorularının muhatabı ben değilim.

Bakın provokasyonun olay yerinde, direnme alanında olmasına gerek yoktur. Provokasyonu her yerde yapabilirsiniz. Eğer bir kişi insanları sinirlendirecek, galeyana getirecek gerçekleşmemiş bir olayı gerçekleşmiş gibi gösteriyorsa bunun adı provokasyondur. Bunların bir çoğunu sosyal medyada görmedik mi? Hatta şunu söyleyebilirim ki ben hiç bu kadar büyük bir provokasyon görmedim. Çift taraflı çok sert süren bir provokasyon var. Bakın ben bu forum da bir çok kez tartışmalara katıldım. Hatta Klape ile birlikte bir çok tartışmanın içerisnde bulunmuşuzdur. Ama hiç seviyeyi bu kadar yerle bir etmemiştik. Diretmeyle yol bulunmuyor maalesef. Tartışma bunun için var.

@CMNet Okuru

Kardeş inanıyormusun PKK bu işin içinde aktif olsun. Öyle ise neden Dyarbakır da, Hakkaride, Şırnakda kürtler destek eylemleri yapmıyorlar. Oysaki şuan ki atmosfer tam onlara göre.
Açık konuşmak gerekirse onlar da şunu biliyorlarki bu işin içinde TÜSİAD da varsa demektir ki emperyalistler için güzel lokmadır.
Hani yıllarca hep dedik ya ABD önce Irak, sonra Suriye İran derken bizim topraklarıda işgal edecekler. Acaba yapılanlar buna hazırlık mı.

@Samet Acar

bizim toprakları çoktan aldılar, etrafımız nato üssü dolu (tkp tipi yorum). amerika buraya gelip bizim hangi ekonomik değerimizi sömürecek (iktisadi yorum)? hala bu iddiaların ispatlarını merak ediyorum (şüpheci yorum). ama ispat istedikçe daha çok yeni iddia geliyor (ben paranoya siyasetinden yıllardır hazzetmiyorum, afedersiniz). nesnel bilgi istiyorum.

Solcu arkadaşlar hani haklı olarak eleştirdiğimiz cemaati bilirsiniz. Hani hep derdik ya devletin bütün kademelerine kendi adamlarını sokuyorlar. Hiç dikkat ettiniz mi böyle bir günde kendi yazarlarında bile hükümet aleyhtarı yazılar gördük. Hatta en son AA bile ayrıldılar. Demek istediğim şudur eylemi yapandan çok eylemi kullananlar önemlidir. Hükümete karşı sizler bu eylemi yapmışken sizin elinizden bunu çalıp kullanacaklar. Hiç bunların da farkındamısınız. Size ilerde her Partili belediyelerin ağaç kestiklerine dair fotoğraflar paylaşmayı düşünüyorum. Bu CHP yada AKP olmasının hiç önemi yok. Beni böylece daha iyi anlamış olacaksınız.

@CMNet Okuru

Bu son 10 yıldır olan bir şey değil. Kusura bakmayın şunu söylemem gerekiyor. Ben sizi Atatürkçü görmüyorum. Sebebine gelince Atatürk'ün ABD ile ilgili çok güzel sözleri var. Sence bunu dinleyen biri ABD'den niye nefret etsin ki. Ayrıca İnönü zamanında da askerimizin donuna kadar giydirenlerde emperyalistler değilmiydi. :) Kardeş doğrudur topraklarımız işgal altında. Ben de diyorum ki bunun suçlusu sadece bu hükümet mi? Bir hocam vardı derdi ki insanlar öğrenciyken sosyalisttir. Malüm burslar evden para gelmeler derken geriye adrenalini orda burda harcamak kalıyor. Okul bitti ve yuva kurdu mu bir numaralı kapitalist olurlar. Hepinizi SeviyorumMünazaraya devam. Yıkıp yıkmaya HAYIR:acpsnr:

@Samet Acar

10 yıldır var diye bir şey söylemedim. atatürkçü olmadığımı da kendim söyledim zaten. hani münazara çeşitlensin, anlam kayması olmasın, aynı şeyleri teyitleşip durmayalım diye söylüyorum.
benim bir hocam da derdi ki "gençlik değişimin yegane dinamiğidir, yaşlılar bir b.ka yaramayan ve yoldan çekilmesini bilmeyen engellerdir". hocaların yorum farkları işte.

Murat Bey. Videoyu iyi okumak lazım. Ya da şöyle söyleyebilirim hiç video düzenledin mi. Bu röportajlar kaçıncı günün röportajı. Malüm Atatürkçü olmayan Sırrı abide ordaydı. Dikkatli olursan ne diyorduk ilk gün eylem sadece ağaç kesimine karşı olmak içindi. Videoya iyi bakarsan ilk gün değil, marjinal örgütlerin kıyafetini giyenler var. İnanınki videoya olgunca bakan biri görür ki çok amatörce bir çalışma. Yani kendini ele veren bir çalışma. Diğer insanlarda zaten özgürlüğü kısıtlanmış, evinde göbeğini kaşıyan insanlardı. Eyleme çıkanlar da Atatürk'ün Kurduğu bu toprakları işgalcilerden kurtarmak isteyenlerdi. Ama herkes meydanlarda değildi. En azından ciddi olarak düşünürsek AKP, MHP, BDP ve diğer sağ partiler. Demek istediğim şu, bunlar işgalci devletler tarafından topraklarımıza getirilen insanlar mı. Bunlar Atatürk'ü sevmiyorlar mı ki bu mirası korumak için destek vermediler. Ya da bunların bilip te bizim bilmediğimiz bir şeyler mi var. Yoksa bu ülkede insanların %80 işgalci salaklar mı? Hoşuma gitti sizinlede paylaşmak istedim. Çünkü ben ÇEVRECİYİM VE SİZCE BU RESİM YAPILAN EYLEMİ HALKA NASIL GÖSTERECEK. MALÜM BİZİM HALK KOYUN SÜRÜSÜ GİBİ. ATATÜRKÇÜ OLANLAR! BU DA SİZİN İÇİN. ACABA GERÇEKTEN ATATÜRKÇÜ MÜSÜNÜZ?

970360_499044360151426_132604151_n.jpg

600944_462054390551313_170968844_n.jpg

580532_498616783527517_378638924_n.jpg

Samet Acar paylaştığın resimlerle benim anlattığım olayın ne alakası var ?? Bunlarla mı haklı çıkarmaya çalışıyosun hükümeti. Yazıkk.. Aynı başbakanın taktiği, hedef saptırıyorsun..

HAYIR BEN KESİNLİKLE AKP'Yİ HAKLI ÇIKARMIYORUM. DİYORUM Kİ ACABA BİZ NERDE YANLIŞ YAPTIK. MALÜM EYLEMCİLERİN ÇOĞU ÜNİVERSİTELİ. BENİM SENİN GİBİ HESAPLAMAYI İYİ YAPARLAR. AMA NERDE YANLIŞ YAPTIK. AYRICA RESİMLERİ BEN PEŞ PEŞE YAYINLAMIYORUM. BUNU BENDEN DAHA İYİ BİLMELİSİN. YORUMLARIM PEŞPEŞE OLUNCA BİRLEŞTİRİLİYOR. ARKADAŞLAR TATİLE GİDECEKLERE DİYARBAKIR'A GİTMEYİ TAVSİYE EDİYORUM. BU ARALAR TAM TURİZM CENNETİ. BAŞKALARINDAN DA TAVSİYE BEKLİYORUM.

@Samet Acar

Bu şekilde yazarak forum kurallarını ihlal ettiğiniz için uyarı aldınız. Tekrarı halinde üyeliğiniz askıya alınacaktır..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...