• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Taksim gezi parkındaki ağaçlar kesiliyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Murat Erdem

Kayıtlı Kullanıcı
Çevreye duyarlı bütün İstanbul halkı Gezi Parkı'na koşmuştu. Bir ağaç kesilmesin diye... Limon ve su aldılar yanlarına. Biber gazına karşı direnişe geçtiler bir tek dal kırılmasın diye... Tam 7 ağaç söküldü yerinden... Tam 7 can... Bir eylemci kadın şöyle bağırıyordu o kalabalıkta; "Evlat acısı çekin inşallah..."

Oysa o küçük ağaç, yanındaki koca gövdeli ağacın evladıydı belli ki, kadın o yüzden o ağacı kökünden sökenler böyle sesleniyordu ağlayarak.

Eylemciler el birliğiyle diktiler ağaçları yerlerine... Ya tutarsa diye...

Polis eylemcilere yine sert şekilde müdahale etti, sanki savaş vardı, oysa direniş doğa içindi...

Polis tazyikli su sıkıyor, biber gazını dayıyordu yine eylemcilere...

Tam o sırada deklanşöre basan Reuters muhabiri Osman Örsal bu unutulmaz resmi kaydetti hafızalara...

Ve sosyal medyada "Fön çeken polis" ismiyle başladı paylaşılmaya...

İşte o resim..

polis_müsveddesi.jpg

Kaynak :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@Murat Erdem
konunun tamamına değil zaten cevabım sadece eksileme kısmına.. ben çevreci duygularımı yazınca eksileniyorsam senin düşüncelerini kaale alır mıyım sizce? eğri oturup doğru konuşalım şimdi.. ki rahatsız olduğum durumu yazdım uzun lafın kısasını severim ben :)

___

ayrıca okumadın yok anlamamışsın kelimeleri yanlış kelimeler.. beni ilgilendiren kısmı okudum ve anladım .. uzun uzun yazma özgürlüğü varsa kısa yazma özgürlüğüde var he mi evet he.. isim vermemin nedeni üstüne alın diye yapan sen lafını eden sen yani orası biraz karışık bunun cevabını verebilirdiniz.. böyle yok okumamışsın yok anlamamışsın diye tartışma oluşturup kamçılamaya gerek yok anlatabildim mi :rolleyes:

bu arada eksilememin nedeni düşünce özgürlüğü yok madem bende basarım işime gelmedi mi.. bu kadar basit bence..

Tamer Bey karşı görüş olunca hemen küçümseme bir görüşle cvp verilir bu bir taktiktir sizi anlıyorum

@Kadir ÜNAL

Bana sorarsanız provokasyon moda olan....koyun takibi

Tamer Bey gelen gideni aratır buna yüzeysel diyorsanız canınız sağolsun...kusur varsa affola kavgayı sevmem

@CMNet Okuru Bahar

bu olaylardan önce seçim olmuştu.. bu olaylar halkın düşüncesini değiştirmiş olabilir yalnız böyle de düşünmek lazım..

hükümetin suçu var bu olaylarda ne suçu var diyeceksiniz, yani oylama yapılabilir ve dedim - olacak düşüncesi değiştirilebilir.. sadece %50 yaşamıyor ülkede sonuçta.. hepimizin vatanı.. bizler yani şahsen ben ülkenin kalkınmasını en az sizin kadar isteyen biriyim.. bu hükümetle yada başka partiler ile bu değişken olabilir her vakit :)

@CMNet Okuru Bahar

Bu konuşmayı kavga olarak görmeyin lütfen :)
Sadece ağaç sök-tak kadar yüzeysel bir konu değil. En azından polis öyle düşünmüyor :)

@Süleyman bey

Arkadaşım hakikaten anlayamıyorum, çözemiyorum seni. İşte ben o duygularını tetikleyen düşüncelerini söylüyorum sen bana ne yazıyorsun. Herneyse bu şekilde ikili atışmaya dönüşüyor. Konu amacından sapıyor, uzuyor..

Murat Erdem
o düşüncelerimi tetikleyenleri yazdım ama tekrar yazayım..

bi sn düzenleyeceğim

@CMNet Okuru

arkadaş megoloman yada değilim onu geç.. o özel ve kişisel bişey.. sen ki şuan ohhh öcünü aldım düşüncesinde olduğun kadar kişisel.. sen bu yazıya neden eksi verdiğini söyle olay kapansın benim açımdan :) fidanları mı sevmiyorsun ağaç mevzusu olarak mı görmüyorsun ne yani o lazım bana şuan

düzenleme: ağaç mevzusu olarak görmediğini söylemiştin, bende sonra diyorum ki e o zaman konu başlığına bak lütfen :) ağaçlar kesiliyor .. ve ben bu konuya fidan dikelim demek kadar normal bişey göremiyorum

Arkadaşlar biz öncelikli olarak çevre mühendisiyiz. Böyle konulara biraz daha hakim olmalıyız. Gerçekten de ortada bir ağaç kesiliyorsa bu iyi bir şey değilse elbette usulüne uygun engel olmalıyız. Yalnız şu bir gerçek ki Taksim de yaşananlar Gezi Parkı'nın dışına çıkmıştır. Birbirimizi kandırmaya gerek yok. Mesele Partili olmanın da dışında ideolojik duruma geldi. Ve hiç düşündünüz mü tüm bu olaylar farklı temellerde çıktı.
1- Tabutlara sarılı şehitlerin gelmemesi niye bazı insanları gerdi ki.
2- Suriye'den kaçan mültecilerin Türkiye'ye kaçması niye bazılarını gerdi ki.
Taksim Meydanınında toplanan gruplara hiç baktınız mı? TKP, ÖDP, DHKPC, ESP, EMEP, SDP gibi partiler(=örgütler). Biz bunları Esad'a destek mitinginde tekrar bir arada gördük.
Şahsımca Gezi Parkı'nda olan eylemler Esad'a Destekli İran gibi ülkelerin dahi parmağı var. Sadece İran bile değildir. Ben bunlara ABD'yi, Rusya'yı , İngiltere'yi, Almanya'yı dahi düşünüyorum. En güçlü ihtimalim Esed-İran. Çünkü diğer ülkeler PKK'yı da dahil edrek daha büyük ses getirebilirlerdi.
Hani her defasında Hükümeti Amerikancı olmakla suçlayan arkadaşlar hiç dikkat ettiniz mi ABD, Avrupa dahi Gezi Park eylemini bahane ederek Hükümete yüklendi.
Sosyalist olan arkadaşlar hiç düşündünüz mü Kapitalist sermaye olan TÜSİAD nasıl oldu da sizden yana oldu. Ki sosyalizmin zıttıdır bu sermaye.
Kimse efendim İçki yasaklandı da o yüzden halk buna da tepki göstermek istedi de demesin. İçki yasaklanmadı sadece İçkiye ulaşmak kısıtlandı. Ki buna Yeşilaycı olan herkes sevinmiştir. Hatta yetersiz de bulur. Ki Avrupa'da, Amerika'da, Rusya da daha sıkı denetimleri vardır. Bunu niçin söyledim Kapitalist olanlar Amerika ve Avrupa'yı düşünsün. Sosyalist olanlarda Rusya'yı iyi bir şekilde düşünsün.
Küfür, hakaret istemiyorum. Benim gibi düşünmeyenler de düzgün bir uslubde cevap verebilirler. Her türlü münazaraya hazırım.
(Bunları yazdım diye kimse beni hükümet yanlısı yapmasın.)

@Samet Acar

müddei iddiasını ispatla mükelleftir. sizin iddialarınızın aksini kanıtlaması gereken biz değiliz. iddialarınızı mesnetlendirmek zorunda olan sizsiniz (hep ağır ceza hakimi olmak istemiştim, ondan böyle yazıyorum)

Başbakan şunu dilimize pelesenk etti. Bazıları, birileri... Kimdir bu birileri?
Samet Bey, gezi parkında mıydınız? Ya da herhangi bir noktada direnişe katıldınız mı, gözlerinizle orada neler olduğunu gördünüz mü? Size kimin gösterildiğini değil ama.
Orkun Bey, orada eylem ağaçlar için başladı, hükumetin biraz bile olsun muhalif düşünenlere gösterdiği sert tepkilerin tümünü üzerine toplayan bir direnişe döndü. Orantısız güç kullanımını görmediniz mi?

@Samet Acar

Samet Acar bu dediklerinin hiç birisi 5. güne kadar yoktu. Sen başbakan olarak durumları kontrol edemezsen. Daha da kızıştırırsan zaten her olayda pusuya yatmış bekleyen bu kitleler olaya dahil olur.

Birde topluğunun % kaçı bu kişilerdi, iyi analiz etmek lazım. Bakın hala şurda hükümet yanlış yapıyor diyemiyorsunuz. Hala %100 haklı görüyorsunuz devamlı bir hükümeti haklı çıkarma çabası içinde sizin gibi düşünenler. Söyleyin bakalım bugün kü fas, tunuz gezisinin amacı neydi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...