Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tıbbı Atık Yeni Formu!

Konu, 'ARŞİV' kısmında Eda Altınay Tekin tarafından paylaşıldı.

 1. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  İyi Çalışmalar :

  Hastanelerden Tıbbi Atıklar Toplanırken atıkları toplayan firmalar hastanelerden yeni form istemişler ve atıkları almamışlar.Bu yeni form tam olarak nedir bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Bu yeni formu nereden temin edilecek ve formu temin edene kadar ne gibi yol izlememiz gerekiyor ?
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  1 Temmuz itibariyle UATF kullanılma zorunluluğu getirilmiştir.

  004.jpg
   
 3. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

 4. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Hastaneler bağlı oldukları İl Çevre Müd.den Ulusal Atık Taşıma Formunu satın alabilirler. Bir koçanı 25 TL (İstanbul İl Çevrede) Vakıf Banka para yatırılıp bir dilekçe ile ödeme makbuzu İl Çevre'ye götürülüyor ve UATF ler alınabiliyor (toplu halde alım yapabilirsiniz).
   
 5. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  Helal olsun cidden atığı almadılar demek. Ticaret mantığı gün geçtikçe değişiyor anlaşılan :))) Bu tıbbi atık firmalarında neden artış olmuyor neden ortada bir rekabet yok anlamış değilim.
   
 6. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  Evet alamışlar eğer alırlarsa atığı alan firmaya yüklü meblağda ceza keseceklerini söylemişler :)
   
 7. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  Hay yalanınıza deseydiniz :)))
   
 8. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  UATF'yi kendileri gidip İl Çevreden alamıyorlarmıymış :))
   
 9. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  Öyleymiş hastanelerin zaten bir şeyden haberi yok . Olsa bile döner sermayeden para gideceği için ilgilenmiyorlar :)
   
 10. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  İş yeri revirleri de bu kapsamda değerlendirilmesi gerekir değil mi? Yazının dağıtım kısımında sadece hastanelerden bahsedildiği için aklımda soru işareti oluştu.
   
 11. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Dağıtımdaki yazıya değil de Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliğine bakabilirsiniz. Revirler için sadece alındığına dair bir makbuz imzalı bir form yeterliydi diye hatırlıyorum. Siz yine de bir yönetmeliğe bakın.
   
 12. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Yönetmeliğe baktım; yönetmelik, tıbbi atığın geçici depolama sahasından bertaraf için alındığı anda bu formun doldurulması gerektiğini söylüyor. Geçici depolamanın tanımı ise Atıkların bertaraf alanına taşınmasından önce ünite içinde inşa edilen birimlerde veya konteynerlerde 48 saati geçmemek üzere geçici süre ile bekletilmesini, diye geçiyor. Ünite içinin tanımı da bana göre revirleri kapsıyor.
   
 13. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  “f) Geçici atık depolarından bertaraf tesislerine taşınması sırasında Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliğinin 12 nci maddesinde yer alan esaslara uyulması ve mezkûr Yönetmeliğin ekindeki EK-9A’da yer alan Ulusal Atık Taşıma Formunun kullan[FONT=Times]ılmas[FONT=Times]ı zorunludur.[FONT=Times]”
  [FONT=Times]“EK-1[FONT=Times]’de yer alan (c) b[FONT=Times]öl[FONT=Times]üm[FONT=Times]ünde belirtilen [FONT=Times]ünitelerden kaynaklanan t[FONT=Times]ıbbi at[FONT=Times]ıklar[FONT=Times]ın ta[FONT=Times]şınmas[FONT=Times]ı s[FONT=Times]ıras[FONT=Times]ında ulusal at[FONT=Times]ık ta[FONT=Times]şıma formu kullan[FONT=Times]ılmas[FONT=Times]ı [FONT=Times]şart[FONT=Times]ı aranmaz; ancak t[FONT=Times]ıbbi at[FONT=Times]ıklar[FONT=Times]ın [FONT=Times]ünitelerden al[FONT=Times]ınmas[FONT=Times]ı esnas[FONT=Times]ında t[FONT=Times]ıbbi at[FONT=Times]ık al[FONT=Times]ınd[FONT=Times]ıbelgesi/makbuzu kullan[FONT=Times]ılmas[FONT=Times]ı zorunludur.[FONT=Times]”
  [FONT=Times]Link: [url]http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/12/20111203.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/12/20111203.htm[/url][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
   
 14. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  [FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times][FONT=Times]
  Evet benim bakar kör olduğum bir gerçek :)[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]
   
 15. Serkan Kala

  Serkan Kala CMNet Üyesi

  Halk Bankası değil miydi?
   
 16. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Halk Bankası - İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Kurumsal Hesabı - 203 Nolu hesaba para yatırılması gerekmektedir.
   
 17. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Evet Halk Bankasıymış pardon :kötü:
   
  Serkan Kala bunu beğendi.
 18. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  T.C Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermayesi
  Türkiye Halk Bankası
  Gelir Kodu: 203 Ulusal Atık Taşıma Formu Ücreti
  1 Adet Cilt 25 TL
   
 19. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  Bu uygulamadan herkes haberdar değil bazı hastaneler hala bunu bilmiyor ve normal atık toplama işlemi devam ediyor
   
 20. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  Arkadaşlar aynı durumla bende karşılaştım, iş yeri revirleri ayakta tedavi merkezi olarak görünüyor ve tıbbi atıkların kontrolü yönetmeliği Ek-1'de (b) bendinde orta miktarda atık üreten sağlık kuruluşları sınıfına girdiğinden ulusal atık taşıma formu kesilmesi gerekiyor.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...