• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Toprak kirliliğinin kontrolü ve noktasal kaynaklı kirlenmiş sahalara dair yönetmelik

Burak Yeniay

Kayıtlı Kullanıcı
Yönetmeliği okudum, ancak kafama takılan bir konu var. Bu yönetmeliğe tabi olmak için esas, "faaliyette toprak ile temas" mıdır? Yönetmeliğin "Faaliyet ön bilgi formu düzenleme yükümlülüğü" kısmı " Ek-2, Tablo 2’de yer alan faaliyetleri yürüten mevcut faaliyet sahipleri ile yeni başlayacak faaliyet sahipleri Ek-3’de yer alan Faaliyet Ön Bilgi Formunu Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sisteminde doldurarak il müdürlüğüne bildirir." demekte ancak 14 Haziran 2012 PERŞEMBE resmi gazete yayınlayan yeni "Tablo-2" ile neredeyse dahil olmayan faaliyet bırakılmamış. Şimdi tüm bu firmalar bu işlemi mi yapacak? Diyelim tesisimiz tüm faaliyetini geçirimsiz yüzeyde gerçekleştirmekte, Atık Yönetim Planı, Kimyasalların Envanteri, Seveso, Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) gibi gerekli her şeyi yaptı. Beyanlarını düzenli yapmakta ve tesisten kontrolsüz atık çıkmamakta, toprağa atık vermemekteyse. Yine de tablo-2'de olduğu için "Faaliyet ön bilgi formu" doldurmakla yükümlü müdür?

yazmayı unutmuşum "Faaliyet ön bilgi formu düzenleme yükümlülüğü" 8/6/2013 tarihinde yürürlüğe girecek. Yine de yükümlü olup olmama kısmından emin olmak istiyorum.

Adamların ellerinde hazır haritalar var vermek istemiyorlar, o kadar yeraltı suları ile ilgili izleme kalite ve analiz projeleri yapıldı. Madem bizimle paylaşmayacaksın neden yapıyorsun ki onları kendi kendine oynamak için mi ...

@susam

Bakanlık ile bizde görüştük, Sinan Bey yıllık toplam miktarın yazılacağını belirtti, yönetmelik ile ilgili soru cevaplarda da yıllık miktar girileceği belirtiliyor.

@Merve Mestanoğlu

Tek tek ele alacaksınız. Bazı müstahzarların içinde aynı ürün olabiliyor, depolanma şartları da aynı ise toplamlarını tek kalemde giriş yapacaksınız.

Arkadaşlar , google earth te fabrika binası yanlış yerde gözüküyor nasıl değiştirebilirim ? Ya da değiştirebilir miyim o etiketi ?

Arkadaşlar merhaba;

TEHLİKELİ MADDELERİN VE MÜSTAHZARLARIN SINIFLANDIRILMASI,AMBALAJLANMASI VE ETİKETLENMESİ HAKKINDA YÖNETMELİ'ğin ek-2 nde yer alan kimyasallar arasında motorin ve yağları ( makine yağ) giriyor mu?

Merhaba,
Ön bilgi formunun sisteme son giriş tarihi 8 Eylül müdür? Çevre bakanlığını aradım, sistem sizi yönlendirir dediler. Giriş şifresi de iş arkadaşımda ve şu anda ona ulaşamiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

@Gülin Çağlıyan merhaba bizim tesisimizde yanlış yerde görünüyordu gmail adresiniz varsa düzeltebiliyorsunuz. arama yaptığınız yerin alt kısmında belirlenen adres çıkıyor A noktası olarak. mavi konum iğnesine tıklayın google açılan sayfada düzenleme var gmail adresinizi girerek istediğiniz düzenlemeyi yapabiliyorsunuz. ben bu şekilde yaptım başka yolu varsa bilemem :)

firma ünvalarını kapatıp bir tane örnek yükleyebilecek olan varmı?
Birde sıkça sorulan sorularda yer alan 10. soruda karışımların bileşimlerinin verilmesine gerek yoktur gibisinden birşeyler yazılmış. O zaman muhtahzarlara da gerek kalmıyor. yanlış mıyım?

@BrkÖZDEMİR
gerek kalmıyor anlamına gelmiyor bence, zaten sistem üzerinden doldurulan faaliyet ön bilgi formunda bileşimle ilgili bi veri istenmiyor. yazmak istesen de öyle bi bölüm yok sistemde. ama indirip yazılı olarak il müd. göndereceğimiz form sistemdekinden daha detaylı ve burda bileşimle ilgili kısım mevcut. diğer form için gerek var dolayısıyla

Valla bizim il çevrede pek bişey bilmiyor iletişim halinde yaptık birşeyler :))) ama sistemde ne varsa ne yükledi isen onu gönderin dediler bende gönderdim :)