• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Yardımcı olur musunuz

hkoca

CMNet Üyesi
Kayıt
21 Mayıs 2010
Mesajlar
5
Beğeniler
0
#1
:utandim:Arkadaşlar Excelde bir sorunum var; Nasıl yaptım bilmiyorum ama farklı Excel sayfalarını açınca ayrı ayrı sayfalar halinde açmıyor. Tek bir pencere içerisinde açıyor hepsini. Örneğin A dosyasını açtıktan sonra B dosyasını açtığımda yeni bir sayfa olarak değilde A dosyasını açtığı pencerenin içinde açıyor. Alt araç çubuğundada a ve b iki farklı excel dosyası olacağına tek excel dosyası oluyor. Bunları eskisi gibi farklı sayfalarda açmak için ne yapabilirim?:utandim:
 

hkoca

CMNet Üyesi
Kayıt
21 Mayıs 2010
Mesajlar
5
Beğeniler
0
#2
bi sorunum daha var ayrıca:S bilgisayarda bazı linklere tıkladığımda internet sayfasını word olarak açıyor örneğin msn'de gelen kutusunu tıklıyorum wordde açmaya çalışıo nasıl düzeltebilirim bu durumu
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.456
Beğeniler
3.307
Şehir
Astana
#3
Office programını kaldırıp tekrar yüklemeyi denediniz mi? Muhtemelen dosya uzantısı ayarları değişmiştir.
 

Murat Erdem

Genel Yönetici
CMNet Üyesi
Kayıt
17 Aralık 2008
Mesajlar
413
Beğeniler
362
Şehir
İstanbul
#4
2. Sorun da html daosyalarını açacak varsayılan ( Default Browser )'ı word seçmişsin yada bi şekilde seçilmiş. Varsayılan browserını Explorer,Firefox yada Chrome yaparsan düzelir.

Excelde open ile açtığın dosyalar zaten dediğin gibi açılır. Pencere menüsünden yada CTRL+TAB ile açık dosyalar arasında geçiş yaparak çalışabilirsin..

İYİ ÇALIŞMALAR..
 
Kayıt
22 Mayıs 2010
Mesajlar
10
Beğeniler
15
Şehir
Hatay, İzmir
#6
Kanki 1. soruna 2 senedir cevap gelmemiş bari ben cevaplayım ama exceldeki işini bitirmişsindir herhalde. belki bu 2 yıllık süreçte öğrenmişsindir de ama olsun bilmeyen biri varsa faydalansın. iki exceli aynı anda tek excelin içinde iç pencere olarak açabiliyorsun artık.ayrı ayrı iki excel belgesi olmuyor fakat exceli açtığında sağ üst köşede simge d.küçült,ekranı kapla ve kapat sekmesinden 2 adet göreceksin üstteki belgeyi komple kapatır altındaki içiçe açtığın belgelerden hangisindeysen onu kapatır.yan yana koymak istiyorsan da ekranı küçülte tıklayarak ikisini yanyana alabilirsin yok ben anlamadım diyorsan elifi al gel bi akşam yemeği yiyip çayı içerken konuşuruz...:D