• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

21 aralık isg sınavında karşımıza çıkabilecek değişiklikler

Gülay

Yönetim Grubu
Firma
Borusan Mannesmann Boru San. ve Tic. A.Ş.
Arkadaşlar sınava girmeden önce emin olamadığım bazı bilgiler var.Yardımcı olabilirseniz ve hatta bu şekilde değişikliğe uğrayan maddeler varsa sizlerde paylaşabilirseniz kendim ve birçok arkadaşım için verimli olabileceği kanaatindeyim.Şimdiden herkese teşekkürler...
Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik

Binalarda söndürme ve tahliye tatbikatları hangi aralıklarla yapılır?
a.Yılda en az 1 defa
b.6 ayda bir

Seyyar yangın söndürme tüplerinin montaj edileceği yükselik seviyesi nedir?
a.110 cm
b.90 cm

Seyyar yangın söndürme cihazlarının kontrol edilmesi gereken süre ne olmalıdır?
a.Yılda 1 defa
b.6 ayda bir

cumhurbaşkanı onayı gerekmez, ancak hepsi resmi gazete de yayınlanır.Soruda doğruyu mu yanlışı mı sormuşlardı hatırlamıyorum.

@Adem Taş
Soru şıklarında bu şekilde verilmemişti.Sanki cumhurbaşkanı onayı olmadan yayınlanabilir, her yönetmelik resmi gazete de yayınlanmayabilir şeklinde geçiyordu.Soru da yanlışı soruyorsa resmi gazete yazan şık yanlış olur ama doğruyu soruyorsa cumhurbaşkanlı şık doğru oluyor. Hatırlamıyorum ama soruyu :D

@Gülay Kudret Birdal
aşağıda yönetmelikle ilgili verilenlerden hangisi yanlıştır diyordu soruda ve a şıkkında cumhurbaşkanı onayı olmadan resmi gzatede yayımlanaz diyordu d şıkkında ise tüm yönetmeliklerin resmi gazetede yayımlanması zorunlu değildir. hangi yönetmeliklerin yayınlanacağı kanunla belirlenir gibi birşey diyordu. kanunların cumhurbaşkanının onayı olmadan resmi gazetede yayımlanmayacaığını biliyorum ama her gün bir sürü yönetmelik çıkıyor ve bir sürü teknik konu içeriyor. cumhurbaşkanının hepsini onaylaması için hem vakti olmaz hemde bu kadar birçok farklı teknik konuya vakıf değildir die düşünüyorum :) ayrıca belediyelrinde valiliklerinde yönetmelik çıkardıklarını biliyorum ama bunlar resmi gazetede görmedim hiç o yüzden a şııkı dedim ben

@Adem Taş
ben de A şıkkı yaptım, resmi gazete D şıkkındaydı sanırım :) bütün yönetmelikler resmi gazete de yayınlanır bundan eminim ve sanki bu Kpss sorusu gibiydi :) sınavda soru o kadar tanıdık geldi ki.

@Gülay Kudret Birdal
hayır bütün yönetmelikler resmi gazetede yayınlanmaz.
"milli istihbarat ve milli güvenlikle ilgili olan ve gizlilik derecesi taşıyan yönetmelikler resmi gazetede yayınlanmaz"

@Merve Özkan
o zaman yanlış yaptık demektir.ama şimdi anayasa notlarına bakıyorum ve yazanları aynen aktarıyorum.
'Yönetmeliklerin Resmi Gazetede yayımlanma zorunluluğu yoktur.' bu yayınlanır ancak zorunlu değildir anlamına gelir.
'yönetmelikler ve içtüzük cumhurbaşkanı tarafından imzalanmadan çıkarılır.' cumhurbaşkanı onayına kesinlikle gerek yoktur

sınav niye bu kadar kolaydı.
ben neden çalışmadım bu sınava
bildiğin b sınıfı iş güvenliği sertifikası elimden uçtu gitti.