Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Alt iş veren yönetiminde iş sağlığı ve güvenliği"

Konu, 'ARŞİV' kısmında İrem Ülgen tarafından paylaşıldı.

 1. İrem Ülgen

  İrem Ülgen CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,

  Bitirme tezim için "Alt İş Veren Yönetiminde İş Sağlığı ve Güvenliği" ile ilgili güvenilir ingilizce kaynak arıyorum. Önerebilceğiniz site, kitap vs var mı ??
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  NEBOSH, IdiOSH gibi eğitim veren yerler var. Bunların kurs kitaplarında oluyor. Occupational health and safety at work.. İçeriklerini incelerseniz fikir verecektir.
   
 3. İrem Ülgen

  İrem Ülgen CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim.Hemen inceliyorum.
   
 4. mmdindar

  mmdindar CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Bir alt işverene sözleşme ile çatının bakımını yaptıracağız. Alınması gereken önlemler ve izlenecek yollar hakkında bilgi verebilir misiniz.
   
 5. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  1. ALTYÜKLENİCİ, iş güvenliği kanunlarını bilerek işe başlamış, kanunların yüklediği sorumluluklarını bildiğini iş bu Sözleşme’yi imzalamakla kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.
  2. ALTYÜKLENİCİ, kendi sorumluluklarını kusursuz şekilde yerine getirerek işçilerin sağlıksız ve tehlikeli şartlarda çalışmalarına izin vermeyecek, çevrenin korunmasıyla ilgili kurallara tam olarak uyacaktır.
  3. ALTYÜKLENİCİ, özel izinlere gerek duymadan gerekli bütün iş güvenliği tedbirlerini almakla yükümlüdür. Yüksek ve tehlikeli yerlerde yapılan işlerde kesinlikle emniyet kemerlerini kullanılması, kemerlerin dayanıklı bir noktaya bağlanmasının sağlanması gerekmektedir.
  4. Alt yüklenici işe başlamadan önce yapacağı iş ile ilgili risk analizlerini işverene teslim etmek ve onay almak zorundadır.
  Üstte yer alan maddeleri sözleşmenize ekleyebilirsiniz. Bu şekilde alt yüklenicinin iş güvenliği ile ilgili tüm tedbirleri alması için bağlayıcı bir sözleşmeniz olacaktır.

  Bunun haricinde çatı çalışmalarında ne gibi önlemler almak gerekiyor bu konuda bilgi mi gerekiyor?
   
 6. mmdindar

  mmdindar CMNet Üyesi

  Fatih Bey Merhaba,

  Yukarıdagi bilgiler için çok teşekkür ederim.
   
 7. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Yüksekte çalışma gibi özel emniyet tedbirleri alınıp,takip edilmesi gereken işlerde,ana işverenınde düzenli olarak takip etmesi gerekir.Çatı işleri öncesinde ilgili isg tedbirlerini uygulayıp uygulamadıgının kontrol edilmesi yazılı hale getirmesi,hatta her çatıya çıkmadan önce kontrol edilmesi gerekir;KKDler,gözcü,çevresinin belirlenmesi, emniyet ağı vb. bunların uygunluğu kullanılabilirliği...sepetli vinç manlift hangi tür kaldırma aracı kullanılıyorsa onun son periyodik kontrolünü isteyebilirsiniz.Kocaeli de ölümlü iş kazası oldu yakın bir zamanda.Kişi sepetli vincin sepetinde iken kapısı açılıyor ve 15 metreden düşerek ölüyor.Kaldırma aracı kullanılsa bile emniyet kemerini giyerek, sabit sağlam biryere takılmak suretiyle kullanılması gibi önlemler hayat kurtarır.
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 8. mmdindar

  mmdindar CMNet Üyesi

  Açıklayıcı bilgileriniz için teşekkürler.
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...