Bakalım kaç tane dürüst var...

madem ÇEVRE MÜHENDİSİSİN ne kadar MAAŞ alıyorsun

• Seçmen sayısı
    29
  • Poll closed .

o_gencoglu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kimler Dürüst olacak bu konuda merak ediyorum

Canan Mete

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
durum o kadarda kötü değil sanırım :)

zuhal54

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
hımm iyiymiş :) ama arkadaşın dediği gibi ne kadar dürüst olundu tartışılır:)

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Tam uyan yok ama işaretledik yakın bişiler. :)

zuhal54

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
tabi deneyime göre de değişir bu durum.yeni mezun sanmıyorum okadar alsın.allah bereket versin arkadaşlar :)

o_gencoglu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
vay arkadaş... :)

hımmmm anladım ben farklı bi sektördeyim...

İzmirde çalıştım Mersinde çalışıyorum bir çok ilde danışman arkadaşlar var fabrikalarla iç içeyim :)

bu maaşları alanları görmedim ben be helal olsun....

devlete girmeye ihtiyaç yokmuş gerçekten :) ben bıraktım davamı!

zuhal54

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
istersen bir de iş sağlığı uzmanlığı belgesini al belki bu miktarları yakalarsın :) sanırım arkadaşlar öyle yapmış yada maaş günü muhasebe departmanında çalışanlara eter koklatmış da olabilirler:):))

MÇK

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Aslında şehir,sektör ve tecrübe bazında alt dallara ayırırsak anketi hem daha sağlıklı sonuç verir hem de şehir veya sektör değiştirecek arkadaşlar için piyasa bilgisi olur.

o_gencoglu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
şehir sektör ve çalışma ortamı iş verene kadar maaşı etkileyen birçok faktör mevcut

ulaşmak istediğim nokta insanların maaşları değil DİKKAT ÇEKEBİLMEK

ÇÜNKÜ YAPMAK İSTEDİKLERİM ARASINDA CİDDİ ÇALIŞMA VE BİRLEŞME SÖZ KONUSU

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Bu ücretler ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor.

Asıl önemlisi bu ücretlerin artma potansiyelinin olduğunun farkına varmak. Üzülerek söylüyorum ki henüz çevre mühendisleri birlik olamamıştır. Bu durumda da yapılan her itiraz ilgili merciler tarafından çatlak ses gibi algılanmaktadır. Düşük ücretle çalışan kimseyi yadırgamak yada yargılamak elbette görevimizde değil haddimize de değil. Sonuçta çalışan kişilerde bu ücretleri istediği için çalışmıyor çeşitli sebeplerden mecbur olduğu için kabul etmek durumunda kalıyor. Faydalı bir şeyler olsun isteniyorsa bu durumun önüne nasıl geçileceği yönünde beyin fırtınası yapmak olacaktır. Tabi gerçekçi ve uygulanabilir önerileri ile.

Evet bu bağlamda önerisi olan var mı?

o_gencoglu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bu durumun önüne geçmek için tek yok BÜTÜN OLABİLMEK

konu ile ilgili birçok koldan çalışma yapmayı deneyeceğim umarım cesur insan sayısı çok az değildir

zuhal54

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bildiğim kadarı ile tmmo mühendisler için asgari ücret belirleyecek ve hiçbir firma mühendisi bu ücret altında çalıştıramayacak..diye bir haber okumuştum.ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılır..

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Bütün olabilmek öncelikli iş bu konuda hem fikiriz benim bahsettiğim bütün olduktan sonra yapılacaklar. Bunlar belirlendiği zaman ne kadar bütünüz o zaman net görebiliriz.

Funda Saltık

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
istersen bir de iş sağlığı uzmanlığı belgesini al belki bu miktarları yakalarsın :) sanırım arkadaşlar öyle yapmış yada maaş günü muhasebe departmanında çalışanlara eter koklatmış da olabilirler:):))
isg belgemizi de aldık ama pek değişmiyor, yanlış yerde miyim?

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
bildiğim kadarı ile tmmo mühendisler için asgari ücret belirleyecek ve hiçbir firma mühendisi bu ücret altında çalıştıramayacak..diye bir haber okumuştum.ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılır..
Doğru Zuhal hanım asgari ücret yönetmeliği var fakat çeşitli sebeplerden uygulanamıyor. Oda en son SGK ile protokol imzaladı bu doğru bir adımdı bundan sonra bazı tespitler kolay yapılabilecek fakat yaptırımlar konusunda endişeliyim.

o_gencoglu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Bütün olduktan sonra;
Bilgi yetenek ve becerisine inandığımız insanları söz sahibi yaparak gerekli noktalara direkt ulaşmak, ulaşma sırasında dediğim gibi kesinlikle cesur ve sesi titremeyen arkadaşlar lazım.
Belirli bilgi birikimine sahip insanları yanımıza alabilirsek, önemli insanlara ulaşabilirsek birçok şeyi çözme imkanımız olacaktır diye düşünüyorum.

zuhal54

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
mesele belge almak değil ki o belgeyi kullanıyor musun?yani hem çevre müh. hemde iş sağlığı uzmanlığı görevini aynı anda yaparsan zaten maaşın 4bine ulaçmış say:)

Funda Saltık

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
mesele belge almak değil ki o belgeyi kullanıyor musun?yani hem çevre müh. hemde iş sağlığı uzmanlığı görevini aynı anda yaparsan zaten maaşın 4bine ulaçmış say:)
evet ikisini birden yapıyorum, yetmiyor kalite işlerine de yardım ediyorum.

Asiye Aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Belki yaptırımlar konusunda da çeşitli girişimlerde bulunulabilir. Bunun yasal sürecini bilmiyorum ama oda öncülüğünde bir kararlar ve yaptırımlar gibi birşey oluşturulup bu yazıyı birlik olarak kabul ettirebiliriz. Uğraşmak gerekir ama imkansız değil diye düşünüyorum. Bir yönetmelikte bizim için çıksın :)

Yukarı