• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
millet bu kısmı geçen var mı? uavt yi gireceğimiz ekranda takılıp kalıyor. firma bilgilerini dahi tamamlayamadım... acil yardım...

Ekli dosyalar

• 20180514_141259.jpg
    20180514_141259.jpg
    55.5 KB · Görüntüleme: 73
tesis yetkilisi kim görünüyorsa onun tc kimlik ile edevlet giriş yapılmalıdır. :S

@S. Sancar Tural
Sancar Bey, Normalde sera gazı emisyon raporunun Bakanlığa gönderme tarihi 30 Nisandı. Çevre Bilgi Sistemi yenilenme sürecine gireceğinden dolayı 18 Mayıs a kadar süre verdiler. O yüzden dedim.

ben bütün firmalarıma tesis yetkilisi olarak firmadaki kişileri yazdım, kendimi yazmadım. Firma yetkilisi kendi e-devlet şifresi veya e-imzasıyla girerse beni atayabilirler değil mi ? Yoksa her zaman tesis yetkilileri mi girecek sistem anlayamadım ya... Bu yazıma da cevap verebilirseniz çok sevinirim.

@Tarık Can
Operada da takılma yaşanıyor. az önce siz söyleyince indirip denedim.

Bakanlığa mail olarak yazdım. Yaşanılan sıkıntıyı ve olayı bildiklerini yetkililere bildirildiği en kısa sürede çözüleceğini mail olarak ilettiler.

Atık taşıyıcı firmalarla ilgili Ankara Çevre İL ile yapmış olduğum görüşmeye istinaden, taşıyıcı firmaların taşıma işlemlerini sisteme giriş yapmadan yapabileceklerini ancak firmalarla sorun yaşanmaması adına tutanak tutmalarında fayda olacağını belirtmişlerdir. araçlar da takip cihazı olduğu için araçların nerelere gittiği belli olduğundan sorun olmaz dediler. ancak sistem düzelir düzelmez sistemden işlemlerin yürütülmesi zorunludur dendi. Sistemin nasıl kullanılması gerektiği ile alakalı da henüz bilgi sahibi değillermiş.

Arkadaşlar 3. bölüm anladığım kadarıyla geçilemiyor.Ancak geçen arkadaşlar cevaplar ise sevinirim. 5.bölümde belgeler yazıyor.Hangi belgeleri istiyor ?

@nil_ayy
Sistemsel bir sıkıntı olduğunu ispatlayabilmek adına ekran görüntüsü alın. Yarın bir gün herhangi bir pürüz ile karşılaştığınızda ekran görüntüsünü delil olarak gösterdiğinizde bir sorun olmuyor.
İkinci sorunuza cevap olarak da evet atayabilirler diye biliyorum.

@Evrem Yeşil

Kurum girişinden girmeye çalışıyorsanız ilgili hatayı almanız muhtemeldir. Firmaların yetkilisi kim ise onun e devlet şifresi ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Operadan ilerlemeyi başardım. Belgeler aşamasına geldim. Bu aşamada firma yetkilisi-vekaleten işlem-danışman olarak 3 seçenek çıkıyor. Seçtiğinize göre belgeler çıkacaktır. Ben vekaleten kısmını seçince vekaletname ile bilgileri ve dosyayı istiyor. Bunun haricinde firmanın ticaret sicil gazetesini de yüklemenizi isteyecek. Son kısım da ticaret sicil gazetesinde yazan firma yetkilisinin bilgileri isteniyor. Bilginize.

@moonege firma adına e devlet ile giriş yaptım.Danışman firmayım. Ve sizinde bahsettiğiniz gibi bu aşamaya kadar geldim. Bu aşamada ''firma sahibiyim'' kutucuğu mu işaretlenmeli? Yoksa danışman seçeneği mi?

opera olayi dogru arkadaslar bende calisti siz de bir deneyin... hoş yine sonuca varamadim manyak gibi bilgiler gerekiyor ilerleyen bölümlerde...

@putperest

Merhaba,
uatv kodunu nasıl bulabilirim? uatv bilmiyorumu tıklıyorum sonra adres bilgilerini giriyorum. ancak uatv kodunu girin diyor.

@M.Berber

Danışman olarak sistem üzerinden işlemleri yapacak olan sizseniz danışmanı seçmeniz gerekmektedir.

UTAV için:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

adres bilgilerini girince sistem numarayı veriyor zaten. Ayrıca ECBS girdiğiniz de bu numarayı yeniden bir doğrulama yapacaksınız zaten.