• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre görevlisi eğitimi

arkadaşlar bakanlıktan bakıyorum ama daha bir hareket görmedim. bu eğitim tarihi belli oldu mu bilen duyan var mı?

bir de merakımdan soruyorum. nisanda eğitim yaptılar ancak sınavını yapmadılar ya da ben görmedim. yapıldı mı yapılcak mı bilen var mı?

@xyzgzm

Eğitimin yapılacağı salonlarda girişe listeler asılıyor oradan isminizin olduğu salon hangisiyse o salona gireceksiniz.

aralık ayında da çevre mühendisleri için çevre görevli belgesi yapılcağı söylenmişti.ne oldu ne kaldı bilen var mı? hergün bakıyorum tüçevden ama hiçbişey yazmıyor.bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

ayrıca çevre görevli belgesi alan arkadaşlar merak ediyorum çevre belg kursuna başlarsam eğer antalyayı hiç bilmiyorum otogarda sizi karşılayan oluyor mu yoksa kendimiz mi oteli bulup yerleşiyoruz?

Bir sonraki egitimin kapasitesi 1200 kisi civarinda olacakmis. Otel ile gorusme yapilmis. Ucreti bu egitimden daha ucuz olacakmis. Araligin ilk haftasi olma ihtimali yuksekmis. Ekimin 5i ile 15 i arasinda ilan edilecekmis.
onumuzdeki yil ise kpss gibi son donemi okuyan ogrencilerin de katilabilecegi sekilde nisan ayinda yapilmasi planlaniyormus. Boylece daha da ucuz olabilecekmis. Ayrica mezun olur olmaz belge sahibi olunabilecekmis.

Yeterlilik hizmetleri daire baskaninin aciklamalari bu sekilde...

Adamlar parayı nerden alacaklarını iyi biliyor.2000 kişi bile alirlar her turlu, kendi evlerinde bile egitim verirler yeter ki parani hazirla sen :)

@serdrçev
Otogarda kimse seni karsilamaz, servise bin kunduda in soyle servisciye indirirler seni, 07 ler var, otobuscuyede sor otelin ismini soyle yeter, otobusler otelin onunde indiriyorlar

@Servin Uludağ
2000 atama yapmazlar ama sekersizler :/

@Servin Uludağ
Tmm işte dostum işin içinde para almak varsa kontenjan sıkıntısı olmuyo ama alım yapmaya gelince 30 kişi aliyorlar :)

Ben hayatta dersten kacmam, isin ucunda belge varsa, bu eziyeti cekmek mubahtir:)@Ferhat Bağaç
Bak gorursun kac kisilik kontenjan acacaklar:)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Arkadaslar hassasiyetinizi anliyorum, kimseyi de korumaya calismiyorum ama. Kontenjan artisini biz talep ettik. Herkesin almasini istedik. Ayrica bakanlik personellerinin de (en azindan bir kisminin) tutumu bizi magdur etmemek uzere.

Günaydın arkadaşlar,

İşyerinde bir arkadaşımızı eğitime gönderdik. Şimdi de sınav başvurusunu yapmaya çalışıyoruz ama "kimlik numaranız başvurabilir adaylar listesinden bulunmamaktadır" şeklinde uyarı alıyoruz.

Bu durumda olan var mı acaba?

@Tunç Bozkurt

alkolsuz ULTRA hersey dahil ne demek oluyor acaba, alkolsuz import içki mi var hehe. kola fanta hanta sprite sinirsiz...

@Merve Esen

antalyaya gitmeden önce attığım mesaja eğitimin 3.günü cevap vermeniz çok ilginç olmuş :) zaten 30 ekim sabahı eğitime girmeden önce salonun önünde dururken bunu anlamam zor olmadı. yine de geç kalan mesajınız için sağolun :D

Sitede çalışma olduğundan bu hafta alamayacağız belgeleri sanırım? Eğitimden sonra alan var mı arkadaşlar?

Aylarca bekledik zaten bu belgeyi almayı şimdide alamıyoruz.. İletişim kurabilenler varsa buraya yazabilir mi?

Sistem açılmadığı sürece kimse birşey yapamayacak maalesef ki.... pazartesi günü çevre il müdürlüğünden şube müdürlerinden birisi yanımda bakanlık ile görüştü ve 2-3 gün içinde açılacağını ön görüyoruz demişlerdi ama durum ne olur meçhul, kesinlik yada net bilgi yok. el mahkum bekliyoruz hep birlikte.

eğitimdeyken sormuştum bu konuyu. net bişey soyleyemiyorlar. Ama bütün sistem sorunlu oldugu için en kısa sürede çözmeleri gerekiyor.