• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre görevlisi eğitimi

arkadaşlar bakanlıktan bakıyorum ama daha bir hareket görmedim. bu eğitim tarihi belli oldu mu bilen duyan var mı?

bir de merakımdan soruyorum. nisanda eğitim yaptılar ancak sınavını yapmadılar ya da ben görmedim. yapıldı mı yapılcak mı bilen var mı?

Evet yani takip edip bakanlığı sıkıştıracağız

Tüçev'in sayfasında bununla ilgili bir açıklama var. Açıklamada "Çevre Mühendisliği aday çevre görevlisi eğitimleri aralık ayı içersinde tekrar yapılması planlanmaktadır. ** KONTENJAN DOLDUĞU İÇİN KAYITLAR KAPANMIŞTIR." denilmektedir.

İlgili link aşağıda mevcuttur.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Yarın kayıtların son günü diğer meslek gruplarından kontenjan açılacaksa bugün yarın açmaları lazım ya da süreyi uzatacaklar.

@Nefin hanım ilginiz için teşekkürler yalnız bizim burada konuştuğumuz diğer meslek grupları için ayrılan kontenjanın dolmaması halinde çevre mühendisi arkadaşlarımızın kasım eğitimine yetiştirilmeleri inşallah bakanlıktaki meslektaşlarımız bizim gibi düşünür ve kalan arkadaşlarında bazıları alınır

Bizim yatırdığımız para orada duruyor peki o para ne olacak ? Geri mi verecekler diğer eğitim için mi basvuru yapacağız ne saçma sapan iş yapıyorlar anlamış değilim. Ya siğer meslek gruplarından banane öncelik çevre mühendisindir. Öyle bir dünya yok ben böyle bir hakka sahip olmalarına bile karşıyım öteki eğitimi açıyorlarsada ayarlayıp bir an önce açsınlar artık insanların uykuları kaçıyor. ne belgeymiş be resmen iş bulmadan önce bile insanlara para harcatıyorlar. ben böyle devletin tövbe yarabbim ya. neyse arkadaşlar bu kayıt yapamayanların oaraları konusunda beni bilgilendirir misiniz bir kaç kere aradım tucevi açmadılar..

@Ekin Tunçel hanım paralarını yatıran meslektaşlarımız bir sonraki eğitimde direk eğitime kayıt yaptıracaklar diye biliyorum başka bir kaç arkadaş bakanlıktan aldıkları bilgi bu yönde

eğitimden sonra herkesin adına "eğitim katılım belgesi" duzenlenecek. 350 tl çevre görevlisi belgesi ücreti yatırıp; izinlisans.cevre.gov.tr adresinden online olarak başvuracağız. yanlış hatırlamıyorsam 30 gün içinde değerlendirip yine aynı sistem üzerinden çevre görevlisi belgesini alacağız.

Moderatörün son düzenlenenleri:
eğitim katılım belgesi 1 yıl geçerli bu arada. hemen başvurmak zorunda değiliz. 1 yıl içinde herhangi bir zamanda başvurabilirsiniz.

@tncbzkrt
Peki belge başvurusu yaparken mobil imza gerekiyor mu ?

Mobil imza ile kayıt yaptıramıyormuyuz eğer olmuyorsa başvuru yapmayayım mobil imzaya

Malum Kasım ayında eğitim var eğitimden hemen sonra askere gidiyorum gitmeden önce belgeye başvurmak istiyorum onun için tüm şartları halletmem lazım

Elbette bakanlığı arama yapacağım Pazartesi günü burdan bilgilendirme yaparım

@Büşra Mülayim
evet belge başvuru yaparken yüklediğimiz belgeleri mobil imza ile imzalayacağız. ama anlaşmanın feshedildiğini ben de şimdi sizlerden duydum.
izinlisans.cevre.gov.tr sistemine şimdiden üye olabilirsiniz. önden bi görüp alışmakta fayda var. ilk ekranda sağdaki "yazılım portalı üzerinden" linkinden giriş yapabilirsiniz.

@Büşra Mülayim
evet mobil imza yada e-imza kullanıyorsunuz. mobil imza kullanıyoruz ve evrak yüklerken sıkıntı yaşamadık. mobil imza iptal oldu derken sim kart değişiklikleri yapılmıştı onunla ilgili olabilir mi acaba duyduğunuz?

bende oda öncesinde tuçevin başka eğitimlerine katılmıştım sorun olmuyor. tüm katılımcılar için zaten odalar ayrılmış oluyor. hatta ertesi gün bile gitseniz odanız boş oluyor. eğitim süresi boyunca otelde oda sizin adınıza.

Daha önce eğitime katılmış arkadaşlar günde kaç saat eğitim oluyor program hakında bilgisi olan var mı ?

@tncbzkrt
Çevre görevlisi belgesini almadan kayıt olabilir miyiz? Sıkıntı olur mu? Bir de mobil imza durumu ne oldu öğrenebilen var mı arkadaşlar?

@coşkun geçen eğitimde sabah 9 dan akşam 19 a kadardı 12-13 arası da öğle arasıydı. sanırım yine aynı olur. bütün gün oturup mevzuat, yönetmelik dinleyeceksiniz. ders aralarında konuşmacıları bulup mesleki tecrübeleri üzerine sohbet edebilirseniz sizin için çok daha yararlı olacaktır.

sabah 9 akşam 7 nedir ya çok değil mi tatil yaparız die düşünüoduk biraz olmadı bu :)