• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre görevlisi eğitimi

arkadaşlar bakanlıktan bakıyorum ama daha bir hareket görmedim. bu eğitim tarihi belli oldu mu bilen duyan var mı?

bir de merakımdan soruyorum. nisanda eğitim yaptılar ancak sınavını yapmadılar ya da ben görmedim. yapıldı mı yapılcak mı bilen var mı?

biz sabah ve öğleden sonra imzaları atıp kaçıyoduk ama bu sefer önlem alırlar mı bilemem. bizim gibi yapan çoktu ve biraz göze battı bu durum.

anladım umarım yine aynı olur :) teşekkür ederim bilgi için

@coşkun ayrıca otelde katılımcılara her şey dahil olmuyor (alkol gibi) eğer orda konaklayan bir tatilci ile iletişim kurabilirseniz size çok faydası olur. yoksa 850 tl lik ücreti çıkarmanız çok zor :)

@Büşra Mülayim
Evet kayıt olabilirsiniz. ancak eğitim bilgilerinizi güncelleyemezsiniz. güncelleme için eğitim katılım belgesi istiyor sistem. tabi bir de mobil imza ile imzalanıyor yüklenen evraklar.

Arkadaşlar, çevre görevlisi belgesi biliyorsunuz normalde 5 yıl geçerli. Ancak bu yönetmelikle birlikte süre 4 yıla düşürüldü. Şimdi sorum yönetmelikten önce belgesini alan arkadaşların belgesi 5 yıl geçerli midir? Yönetmelikte geçerlidir yazıyor ancak danışmanlık yeterliliğinde 4 yıl olarak değerlendirmiş sistem. Şöyle ki danışmanlık yeterliliği alan firmaların listesine bakarsanız 2011 yılında belge alan firmaların yeterliliği 2015 de doluyor. Burada bir çelişki var bakanlıkla görüşen var ise buradan yazarsa sevinirim. Eğitim konusu bu kadar sıkıntılı iken erken davranmakta fayda var diye düşünüyorum...

@Arif Öztürk
Çok detay bir konuya değinmişsiniz. Bakanlık sisteminden kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Otomatik olarak 4 yıl kabul edilmiş. Biz Bakanlığa ulaşmaya çalışıyoruz, henüz net bir yanıt alamadık. Umarım böyle bir hataya sebebiyet vermezler.

arkadaşlar biliyorum fazla detay hatta saçma bir soru olacak ama şimdi eğitim 2 kasımda da olacak, sonra mı otelden ayrılacağız yani 2 kasımda da eğitim olacak mı. oda saat ikide boşaltılacak diyordu sanki emin de değilim ama..siz dönüş biletlerini gün ve saat olarak nasıl ayarladınız antalya dışından gelen ve biletlerini alanlara bir danışmak istedim.

teşekkürler. eğer son gün eğitim yoksa bilet saatini akşama ötelemeye gerek kalmaz diye düşünüyordum ama dediğiniz gibi işi garantilemek için en doğrusu sizin gibi yapmak olacak sanırım. tabi bir de eğitim yoksa saat ikide otelden atılıp beklemek de var ya neyse :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
hayır bir aciliyeti yok fakat bir facebook grubunda gözüme eğitimin 3 gün olduğu ekim29 u ve son gün olmayacağı ile ilgili bir yazı ilişince aklıma takılmıştı. tabi ne kadar doğrudur bilemem ancak arayarak emin olunabilir

@Arif Öztürk

Çevre yeterliliği almış firmaların yeterliliği ile çevre görevlisi belgeleri farklı. Eski yönetmeliğe göre çevre görevlisi belgelerini 2011 alanların belgeleri 2016da doluyor ama çevre danışmanlık firmaları 2011de yeterlilik alanların yeterlilik süresi 2015te doluyor.Yeterlilik süresi dolan çevre danışmanlık firmaları 2015te yeterlilik için yeniden başvurulduğunda çevre görevlisi belgeleri 2016de süreleri dolacağından başvuruları geçerli sayacaktır. Ancak danışmanlık firmaları diğer başvuru evraklarında 2015te yeni yönetmelikte geçen hükümlere tabiidir.

arkadaşlar merhaba,
eğitimden sonra birde belge ücreti diye 350 tl mı yatırılacak? 850 tl ye hersey dahil değil mi:)
birde 2011 yılında belge alındı ve 5 yıl geçerli bu belgenın vize süresini uzatmak için 2015 te eğitime katılmak gerek değil mi bakanlık bir açıkma yapmıyor aradığımız kişilerde bılmıyor:( bu konuda bılgısı yorumu olan varsa paylasırsa sevınırım. şimdiden panik oldum.

@Evrem Yeşil

850 tl'ye sadece eğitim ve otel giderleri dahil. eğitimden sonra katılımcılara eğitim katılım belgesi düzenlenecek. bu belge 1 yıl geçerli.
daha sonra izinlisans.cevre.gov.tr adresine eğitim katılım belgesi, diploma ve 350 tl yatırdığğımıza dair dekontu sisteme yükleyip çevre görevlisi belgesini alacağız.

sonuç : 350 tl daha ödeyeceğiz.

@Tunç Bozkurt
teşekkür ederim.
nerden ne kazanç sağlayacaklarını şaşırdılar:(

günaydın herkese,
vize süresi bitecek olanlar için bir duyuru yapılmadı değil mi daha? ben baktımda göremedim.

Arkadaşlar Tüçev'den ctesi günü mail gelmiş ve gereksizlere düşmüş. görmeyen arkadaşlar için paylaşıyorum:

Merhabalar,

29 ekim 2 kasım tarihleri arasında VENEZİA PALACE RESORT HOTEL de
yapılacak olan çevre görevlisi aday eğitimine aile veya yakınlarıyla
katılacak olan misafirlerimiz refakatçi isimlerini aşağıdaki mail
adreslerine bildirmesi gerekmektedir

Refekatçi ücreti kişi başı gecelik 100 tl dir.

Otel konsepti : alkolsüz ultra herşey dahil( sabah, öğle ve akşam açık büfe
yemekleri otel içerisinde , alkolsüz tüm içecekler v.b..)

info@keyiftur.net

erkamtamer@gmail.com

0 312 230 16 89

0 532 745 19 28 ( Seyfettin)

0 532 652 55 14 (tamer)

0 507 255 11 46 (yunus emre)

0 530 232 32 41 (ömer)

Keyif turizmden ders programı açıklandı arkadaşlar maillere bakın herkese keyif dolu bir eğitim dilerim :))

ders programında çevre mühendisliği mezunları için 2 grup olarak gözüküyor anlayamadım kim hangi gruba dahil falan..acaba tahmini olarak 300 kişi 2 gruba mı bölünmüş ?

rar dosyası olduğundan önce açmak gerekiyor. Çevre Mühendisleri için olan programı yükledim ek'te.

Ekli dosyalar

• 1.grup Çevre Mevzuatı Ders Programı -ekim.docx
    24.1 KB · Görüntüleme: 66
  • 2.grup Çevre Mevzuatı Ders Programı -ekim.docx
    26.8 KB · Görüntüleme: 48
Cay sirasinda bir turist boynumdaki egitim kartini sordu. Biz cevre muhedisleriyiz ve egitim icin burdayiz dedim. Ne egitimi diye sordu. Cevre kanunu hakkinda bir egitim dedim. Kim duzenliyor, sertifika veriyorlar mi dedi. Evet bu egitim meslegimizi yapabilmemiz icin ön sart devlet duzenliyor bu egitimi dedim. Adamcagiz sasirdi. Burasi Turkiye diyemedim...