• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Mühendisleri İçin Çevre Görevlisi Eğitimi - Başvuru (2018)

Özgür Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Hochreiter Biyogas A.Ş
Selam herkese. 7-21 Mayıs arasında başvuruları alınan eğitime askerde olmam nedeniyle katılamadım (başvuramadım). Sıradaki eğitim döneminin ve başvurularının ne zaman olduğuna dair bilgisi - tahmini olan var mı? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ilgili web sitesinde konuyla ilgili bilgi ya da güncel duyuru bulunmamakta.

Uzaktan eğitimi tamamlandım sertifikami indirdim ancak grubuma ait eğitim henüz bitmedi. Çevre görevlisi belge başvurusu için sisteme girdiğimde uzaktan eğitim almadiniz eğitime katılın uyarısı çıkıyor, sebebi grup eğitimi bitmediği için olabilir mi yoksa yetkili kişiyle iletişime geçmemi önerir misiniz ?

MERHABA SEVGİLİ @mervenur aktürk
@mervenur aktürk
EĞİTİMİ başarıyla bitirdiğinize dair bir ibare olmalı ki sertifikanız çıkmış katılımla alakalı sorununuz yok. Sistemle alakalı sıkıntılar var malesef e-yeterlılık hata veriyor bazen de çalışıyor.Şimdi yeni eğitimler verilmekte bittiğinde belgenizi alırken sorun yaşamazsınız diye umuyorum :)

@Asude Çavdar

nasıl yani eğitim 7 gun ya ben öncesinde bitirsemde sorun olmuyor mu bn hergun acmak zorundayız syfayı dıye dusunmustum :rolleyes: mesela bnm bgn 4. ünüm bitirip sertifikayı alabbilirmiyim

SEVGİLİ @burcu00
@burcu00
Vaktiniz varsa videoları tamamlayıp sonundaki soruları başarılı bir şekilde cevaplarsanız size eğitimi tamamladığınıza dair bilgi ve sertifikanız iletilir.Verilen 7 günün anlamı şu;7 gün içerisinde videoları izle, anla ,cevapla başarıyla tamamla, belgeni al'dır !!eğer izleyebiliyor ve cevaplarda sıkıntı yaşamıyorsanız 2 gün de bile bitirebilirisiniz eğitimizini. EĞİTİM tamamlanmışsa sistem sizi başarıyla sonuçlandırmışsa sertifikanızı alırsınız. Bende 5 günde filan bitirmiştim.MAİL adresinize bilgilendirme gelir.Ama sistemden kontrol etmenizi öneririm.

Ben parayı cuma günü saat 3 4 gibi yatırmıştım sistemde ödeme yapıldı yazıyor ama hala eğitim tarihi gelmedi bugün eğitime başlayan var mı?

Lütfen biri açıklar mı? bu eğitim başlama saatinden itibaren seyredilen mesela 15 dk gibi bir videodan sonra süreli ya da süresiz *.docx ya da videoya eklenmiş bir kaç sorunun hangi sorunun cevabının yanlış olup olmadığı değerlendirilmeden sorulan sorulardan mı oluşuyor?

@murat ahmetbeyoglu

Yaklaşık 52-53 konu başlığı olan bir eğitim. Videolar 15-30 dk. arasında. Videoyu izlerken basit matematik işlemleri çıkıyor ara sıra, videonun izlenmesi ve takip edilmesi için. Videonun sonunda ise o konuyla ilgili sorular var. O soruları cevapladıktan sonra bir sonraki videoya erişebiliyorsun. Soruları cevaplamak için herhangi bir süre yok. Testte başarılı olamazsan videoyu tekrardan izlemen gerekmekte.

(Cevaplar için youtube'da "Çevre görevlisi eğitimi" diye yazarsan çıkan videonun açıklama kısmında cevaplar mevcut. 1. Videonun cevaplarında bende sıkıntı olmuştu. Kendin yapmaya çalış ilk videoyu detaylı takip ederek bence.
Videoları hızlıca geçmek istersen telefondan deneyince ileri sara sara izlenebiliyor bende. Bilgisayardan yapamamıştım.)

Kolay gelsin...

@Mücahit Topdaş
ecbs sistemine giriş yap - şahıs uygulamaları - yeterlilik uygulamaları - kişi başvurusu - Çevre Görevlisi başvurusu tıkla. Referans numarası var oraya 300 tl yatır . Eğitim bilgileri sekmesine e-devlet öğrenim belgesi ya da diplomanı pdf şeklinde yükle - başvuru belgeleri sekmesine yatırdığın ücretin dekontunu pdf olarak ve vesikalık fotoğrafını pdf olarak yükle. Deneyim bilgileri sekmesi isteğe bağlı . Son olarak e-imza ya da mobil imza al. Sağ üst köşeden Girmiş Olduğum Tüm Bilgileri Onaylıyorum seç e-imza ya da mobil imza ile Gönder.
Kolay gelsin.

Yeterlik uygulamasında Çevre Görevlisi Başvuru kısmında 2017 yılında yaptığım başvurumu ve Çevre Görevlisi belgemi aldığımı görebiliyorum ancak "Üst Yazı" ve "Belge" sekmelerinde resimdeki gibi hata veriyor açamıyorum. Belgemin pdf veya jpg formatına hiçbir yerden ulaşamıyorum. Bu sorunu nasıl giderebilirim?

Ekli dosyalar

• ScreenHunter_01 Sep. 25 08.53.jpg
    ScreenHunter_01 Sep. 25 08.53.jpg
    34.4 KB · Görüntüleme: 22
Arkadaşlar ,
Bu eğitime 2019 yılıiçerisinde belge süresi dolacak olanlar girmeli midir ? Vİzeleme eğitimi değil tabi ama malum yakında vizeleme eğitimi yapıldı. Tekrar planlanacak mı emin olamıyorum. Fikir paylaşırsanız sevinirim.

Eğitimi bitirdim sertifikayı aldım çevre görevlisi başvurusu kısmında bu hatayı alıyorum. Grup süresi dolmadığı için mi acaba ? Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar var mı

edit : özür dilerim yukarda yazılmış aynı sorun

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    27.6 KB · Görüntüleme: 35