• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ÇMO Çmo aidat ücretine %355 zam

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Sayın meslektaşlar,

Bugün üzülerek ÇMO Yönetim Kurulu tarafından 2023 yılı aidat ücretlerine ciddi bir zam yapıldığını öğrendik. Günümüz ekonomik koşullarında elbette ÇMO'nun da masrafları artmış ve ayakta kalmak için aidat artışı yapması gerekmektedir. Fakat yapılan %355'lik zam üyeleri ezmekten başka birşeye yardımcı olmayacaktır ve birçok meslektaşımın odadan daha da uzaklaşmasına neden olacaktır. Sadece ÇMO'nun harcamaları artmamış bu ekonomik krizde ev geçindirmesi gereken birçok meslektaşımında masrafları artmıştır. Mesleki hakların savunulmasında sonunculuğu kimseye kaptırmayan odamız maalesef konu aidat zamlarına gelince liderliği elde etmiştir.

ÇMO yönetim kurulunun açıklanan resmi enflasyonun çok çok üstünde yaptığı bu zammı biran önce düzeltmesini ve meslektaşlarını bu ekonomik krizde yormayacak aiday düzenlemeleri yapmaya davet ediyoruz.

CMO 2023 aidat duyuru.jpeg

Diğer odalar ile zam ve aidat karşılaştırması
aidat karşılaştırma.jpeg

CMNet Üyeleri Adına duyurumuzdur.

TMMOB rakamlarıyla uyuşmadığını bende fark ettim. Daha dikkatli incelemedim ama istifa edenlerin rakamı hariç neden istifa edildiğine dair bir bilgi göremedim. Bunu çoğunluksuz seçimde delegeler sorarlar diye düşünüyorum. Sormaları da gerekir

Önceki cevapları görüntüle…
Fatih ÖzcanMerhaba, 16. Dönemdeki (2022-2024 Yılları) mevcut yönetimi getiren İstanbul Yönetimi de eleştirdiler ve maalesef boşa giden 2 yıl ile insanların vakitlerini ve emeklerini çaldılar. Odayı siyasallaştırmak için tüm çabalarını gösterdiler ama oda siyaset üstü bir yer olduğunu bütün enerjinin çevre mühendislerinin hakları için çaba sarf etmek gerektiği Ankara Odasında yapılan ve kazanılan haklar kendilerine belirtildi. Mevcut yönetimin İBRAsı hususunda karara şerh koşuldu ve mali yapılan bütün harcamalar kontrol edilecek ve bir yanlış varsa gerekli merciilere aktarılacaktır. Şerh koşanlardan biriside benim ve işin takibi yapılacaktır. Mevcut yönetimin iyi veya kötü yaptığı herşey odaya verdiği her yarar, zarar araştırılacak ve açıklamaları yapılacaktır. Bazı kişilerin konfor alanlarını bozmak istediğimiz için değişim istedik. Değişim sancılı bir olaydır ama sonunda güzel şeyler olur. Bir şeylerin değişebileceğinin ilk kıvılcımı atıldı bundan sonrası meslek için her alanda çabalamak. Her yerde de söylediğimiz gibi Yaşasın Odamız Yaşasın Çevre Mühendisleri.