• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

Melih Bey yukarıda değindiğimiz konuydu bu. Birkaç gündür aynı hatayı herkes alıyor. Ancak denemeye devam ederseniz arada imzalama yapılabilen zamanlara denk gelinebiliyor.

ben de böyle zaman damgası hatası alıyorum. e ımza kullanıyorum.e tugraya defalarca kurdurdum .sıstemsel sıkıntı dıyorlar.181 ıde aradım onlar da oyle dedıler beklıyorum 1 ayı gectı ..atama falan da yapamıyorum şuan...e devlete gırebılıyorum. bakanlıgın sayfasında sıkıntı dıye dusunuyorum1.png

@Hatice Özbir
hatice hanım 1 aydır bekliyorsanız sorun sizin bilgisayarda olabilir. ben 1 aydır sorunsuzca imzalama yapabiliyorum.

arkadaşlar merhaba,
bir tesisim var Ek 1, ancak atık sudan iizn almayacağım, sistem kendisi atık suyu işaretliyor, değiştiremiyorum. Baknlığı arıyorum açan yok, hat düşmüor vs. boş dosya yükledim bende, çünkü ilerleyemiyorum.

@Didem Çelebi
Ek-1'de tabi olduğu madde nedeni ile atık su izin konusu seçiliyor olabilir. Siz atık su muafiyetine ilişkin belgeyi yükleyebilirdiniz.

Herkese merhaba,

26.12.13 tarihinde GFB için uygunluk yazısı aldım ve 5 gün içerisinde başvuru yapmam gerekiyordu.
Başvuru yapılmazsa ceza uygulanacağı söylendi fakat gerekli belgeleri yüklemek için hala çevre görevlisi ataması yapmaya uğraşıyoruz.
Mobil imza sıkıntısından dolayı atama yapılamıyor. Yarın öbür gün ceza uygulamasına gidilirse bunun portal yüzünden yaşanan bir sıkıntı olduğunu nasıl izah edeceğim? Bakanlığın hiç bir çalışanının bir buçuk aylık çabalarıma rağmen bana yardımcı olmaması da cabası.

Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

@selinonart
yazılı olarak bu durum için bakanlığa yada il müd.'ne dilekçe ile başvuru yaptınız mı? yada online sistem üzerinde hata bildir yada yardım kısmından mail attınız mı? en azından yaşadığınız sıkıntı için elinizde gösterebileceğiniz kanıtınız olurdu. mobil imza sıkıntısıda bazen yaşanıyor bazende düzeliyor. ayrıca geçen haftalarda bende evrak görüntülemede sıkıntı yaşarken bazı arkadaşlar sorun olmadığını söylüyordu.
sizde farklı bilgisayarlardan yada chrome, explorer yada mozilladan deneyin.

Oneriniz icin tesekkur ederim Emine Hanim.Bir dilekce yazmaliyim kanitlamak acisindan haklisiniz. Bir cok bilgisayar ve cesitli tarayicilar denedim daha once sizin de soylediginiz gibi fakat olmayinca o kadar cok kisiyle iletisime gectim ki o ona yonlendirdi o oburune ve dilekce yazmayi ihmal ettim ha oldu ha olacak diyerek. Zamanimin cogu da bu kisilere ulasmaya calismakla gecti zaten. Koskoca bakanlikta kimsenin portalla ilgili birsey bilmemesi beni hayrete dusuruyor.Belki okuyan birileri olur.Neyse ben formaliteden bir dilekce yazayim.Uzun surecege benziyor bu is.

süreçlerin ne kadar süreceği konusunda bir fikri olan yok. perşembe günü bakanlıktan 3 tane personelle birlikteydik onlar bile bilmiyorlar. ayrıca bakanlık birine ulaşmaya çalışmakta ne kadar zor olduğunu biliyorum. ankara'ya atlayıp gitseniz belkide daha kolay olacak :)

emisyon konulu izin lisans başvurum için eksiklik bildirildi. eksiklikte 5000 nolu dosyaya herhangi bir yüklü evrakın bulunmadığı,5002 nolu dosyaya herhangi bir yüklü evrakın bulunmadığı,5003 nolu dosyaya herhangi bir yüklü evrakın bulunmadığı,5004 nolu dosyaya herhangi bir yüklü evrakın bulunmadığı,5006 nolu dosyaya herhangi bir yüklü evrakın bulunmadığı,5008 nolu dosyaya herhangi bir yüklü evrakın bulunmadığı,5018 nolu dosyaya herhangi bir yüklü evrakın bulunmadığı şeklinde ve asithane bölümünde gaz çıkışı sadece HF VE HNO3 banyolarında olduğundan sadece bu asitlerin emisyonuna bakıldı şimdi benden H2SO4 ölçümüde istiyorlar. fabrikamızda taşınma aşamasında istanbuldan dilovası makine OSB'ye taşınıyor. fabrika inşaatı bitti. hatta 4 tanede yeni aldığımız makinaları yerleştirdik bile nisanda kademe kademe taşınmaya başlayacağız. ne tavsiye ederseniz. bu iznin peşinde koşmaya değer mi ? birde 5000 nolu dosyalardan kasıt nedir ?

en sağlıklısı il müdürlüğünüze dilekçe ile başvurup onların görüşünü almak. ne zaman taşınacağınız bilgisini verin, hatta gerekiyorsa yeni yeriniz için başvuru işlemlerini başlatın.
dosyalar konusunda bazen sisteme yüklediğiniz evraklar karşı taraf açtığında göremeyebiliyor o sebeb ilede evrak yoktur yazılıyor.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. yeni yerimiz için başvurumuzu kocaeli il çevre müdürlüğüne yapmak durumundayız.
şu anda yeni yerde faaliyetimiz yok . 4 makina yerleşti ama üretim burda devam etmekkte.

arkadaşlar merhaba ,
birrşey soracağım. ilk defa bir hastaneye danışmanlık yapacağım. 27 yataklı. çevre izni kapsam dışı yazısı mevcut. Dolayısıyla ben sisteme yükleyip üzerime alacakmıyım???

@Didem Çelebi
Merhaba,
Yeni yayınlanan ve 01.01.2014 itibari ile geçerli olan yönetmelik çerçevesinde:
(8) ÇKAGİLHY’nin EK-1 ve EK-2 listelerinde yer almasına rağmen yetkili makam tarafından çevre izninden muaf olduğuna ilişkin görüş verilen işletmelerin çevre görevlisi bulundurmaları zorunlu değildir.
İşletme ÇKAGİLHY kapsamında;
10.14 Hastane ve sağlık kuruluşları (yatak kapasitesi 20 ve üzeri olanlar).*
yer almak ile birlikte çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu yoktur.

@Didem Çelebi
Çevre izninden muaf olduğunuza dair elinizde mevcut görüş var ise gerek yok.
Sistem yeni yönetmelik çerçevesinde kullanılabilir hale geldiğinde belki de muafiyet görüşünü yüklemek gerekebilir; fakat mevcut durumda herhangi bir işleme gerek yoktur.
İyi günler.