• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

Herkese kolay gelsin.
GFB eksiklik tamamlama konusunda sıkıntı yaşamaktayım.dosyayı yükleyemediğim gibi yerine başka dosya yüklenmiş görünüyor. Bu nasıl oluyor anlamış değilim ama en kısa zaman da eksikliği tamamlamam gerekiyor. izinlisans@csb.gov.tr mail adresine sıkıntımdan bahsettim ama gelen cvp maili durumu çözüme ulaştıramadı. Bakanlığın yetkililerine telefonla ulaşamıyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor. yardım ederseniz sevinirim. teşekkürler

@Özden Feride
ek-1 ise bakanlıktan ek-2 ise müdürlükten başvuu numaranızı kullanarak havalenin yapildigi memuru ogrenin ve onunla görüsün, probleminizi anlatin tekrar eksiklik gondermesini ya da istegi yenilemesini isteyin.

tesis ek-2. memurla görüştüm bu tarz sıkıntıların bakanlıktan halletmem gerektiğini söyledi :naslyany:
eksikliği güncelleyebiliyor mu?

merhabalar,

GFB i aldik. cevre izni belgesini alabilmem icin neler yapmam gerekiyor. emisyon basvuru dosyası eksik demekte ve hemen yan tarafinda bir basvuru formu var. bakanliga herhangi bir dilekce yazmam gerekiyormu. bu konuda gercekten adim adim detayli bilgiye ihtiyacim var. yardımcı olursaniz sevinirim.

@ayten celik
Dosya yükleme kısmına emisyon raporunuzla birlikte valilik tespit raporunu yüklemeniz gerekiyor.
Başvuru formu kısmında ise tesisiniz ile ilgili bilgilerin girişlerinin yapılması gerekiyor.
Dilekçe yazmanıza gerek yok, GFB gibi online olarak çevre izni başvurunuzu tamamlayacaksınız.

mrblar,işimde yeni olduğumdan bir takım sıkıntılar yaşıyorum...1.sorum GFB den muaf tesislerin kriterleri nelerdir....2.sorum Çevre izinleri talebimde gürültü emisyon deşarj konusunda muaf mı değil mi,neye dayanaraktan gerçekleşiyor.Yönetmelike bak demeyin işin içinden çıkamıyorum :)

@sevgi barış
1.GFB'den muaf tesisler; Çevre izin ve lisans yön.de ek-1 ve ek-2 listelerinde faaliyetleri yer almayan tesisler ya da kapasiteleri eşik değerin altında tesisler ya da emisyon, atık su vb. konularda kirlilik kaynağı olmayıp çevre izni almaktan muaf durumda olan tesislerdir.
2.Çevre izin ve lisans yön.nin eklerindeki maddelerin sonlarında "1" ibaresi yer alan tesisler gürültü konulu çevre izninden muaftır.
Bilginize.

herhalde o buton kaldırılmış zaten çalışmıyordu. Ayrıca ona gerek yok zaten tesis noktalarının google mapsten bulup UTM ye çevirip girin

Herkese Selamlar Arkadaşlar ,
Sizlerden yardım rica ediyorum. biz ambalaj atığı toplama ayırma faaliyeti yapan bir firmayız. Lisans belgemiz de mevcut. (2019 YILINA KADAR )fakat yönetimin almış olduğu karar neticesinde tesisimizi kiraya vereceğiz. kiralayacak olan firma da gene ambalaj atığı toplama ayırma faaliyeti yapacak. beniz sorum şu ;
1- Biz lisansımızı devir etmek istemiyoruz çünkü diyelimki 2 yıl sonra biz tekrar tesisimizi geri alıp faaliyet gösterebiliriz , bu nedenle il çevreye lisans belgemizi dondurmak istiyoruz diye bir dilekçe yazabiliyor muyum. ?
2- kiralayan firma biz lisansımızı dondurursak eğer , onlar lisans çalışması başlatıp lisans belgesi alabilirler mi ?

konu hakkında deneyim sahibi olan arkadaslarım yardımcı olabilir mi ? teşekkürler iyi çalışmalar

Arkadaşlar merhabalar, belirsiz süreli olarak üretimine ara verdiğimiz bir tesisimizin çalışma süresi belli olmadığı için danışmanlık sözleşmemizi feshetmek istiyoruz. Acaba bu süreç nasıldır, ne gerekir ve portal üzerinde ne kadar sürede tamamlanabilir? Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

@zeynepcakil

lisans dondurma diye bir şey yok. tesisinizin işletmesini devir alacak kimse sizin lisansınızı güncelleyecek kendi adına çıkartacak. çalışmasına devam edecek. Sizde ileride tesisi tekrar devralmak isterseniz aynı şeyi yapacaksınız.

@Özgür Anaç

Sürecin nesini soruyorsun anlamadım. Faaliyet sone erdiyse sözleşmeyi fesheder, portaldan da protokolü iptal edersin. 5 dakikanı almaz.

arkadaşlar geçici faaliyet belgesi başvurusu yapacağım. Gfb formunu doldurduktan sonra ileri diyorum hata veriyor, evrak yükleme kısmına geçemiyorum bir kaç gündür böyle. Başka bu problemi yaşayan var mı?

@İbrahim Uysal

İbrahim Bey aynı sorunu bende yaşadım.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
r ile sorunu konuştum.
"Girdiğiniz bir değer formata uygun değil o yüzden hata alıyorsunuz.Yani rakam yazılacak yere harf harflerle yazılacak yere rakam yazmayınız yada ikisini birlikte kullanmayınız.Özel karakterde kullanmayınız. " dendi. Örnek vermek gerekirse bir kutucuğu boş bırakmak yerine "-" işareti kullandığım için hata veriyormuş.

Arkadaşlar TAT için lisans başvurusunda gereken Teknik Uygunluk Raporu içinde istenen, aylık verilerin ambalaj atık sistemine girildiğine ilişkin İl Müdürlüğü Onay Yazısı için kaç aylık bildirim yaptıktan sonra başvurabilirim? 1 ay yeterli olur mu?

Arkadaşlar merhaba,
Çevre izni sürecini tamamlamak için yüklenmesi gereken evraklar içinde bulunan Valilik Tespit Raporu artık istenmeyecekmiş diye bir duyum aldık. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?

laboratuvarların işine gelir nede olsa kafalarına göre istedikleri bacadan ölçüm yapıyorlar. :)

birde uygunlukta gelip tutanakla bacalara ok veren il çevre önlerine emisyon raporu gelince tamam bu bacalara nasıl uygunluk vermiştim diyecek anlamıyorum.

vtr anlamsız değilde uygulanması zor zaten yanlış uygulanıyordu. Kaldırılması yerine keşke formatı değişse iyi olacaktı.

bu sefer şöyle anlamsız bir tartışma ortaya çıkabilir il çevre ben bu bacaya uygunluk vermiştim ama ölçüm yapılmamış diyebilir ya da tam tersi olabilir.

Kim bilir İl Çevreler VTR formatında yer alan bilgileri artık uygunlukta sorgular :islik: (ki VTR formatında yer alan bilgilerin tamamı aynı zamanda uygunluk şartıdır) Böylece sorun çözülür.