Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

E-çevre izinleri sorunlarınız hk. (yeni)

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

 1. Özden Feride

  Özden Feride CMNet Üyesi

  Herkese kolay gelsin.
  GFB eksiklik tamamlama konusunda sıkıntı yaşamaktayım.dosyayı yükleyemediğim gibi yerine başka dosya yüklenmiş görünüyor. Bu nasıl oluyor anlamış değilim ama en kısa zaman da eksikliği tamamlamam gerekiyor. izinlisans@csb.gov.tr mail adresine sıkıntımdan bahsettim ama gelen cvp maili durumu çözüme ulaştıramadı. Bakanlığın yetkililerine telefonla ulaşamıyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor. yardım ederseniz sevinirim. teşekkürler
   
 2. Tolgay Doğan

  Tolgay Doğan CMNet Üyesi

  ek-1 ise bakanlıktan ek-2 ise müdürlükten başvuu numaranızı kullanarak havalenin yapildigi memuru ogrenin ve onunla görüsün, probleminizi anlatin tekrar eksiklik gondermesini ya da istegi yenilemesini isteyin.
   
 3. Özden Feride

  Özden Feride CMNet Üyesi

  tesis ek-2. memurla görüştüm bu tarz sıkıntıların bakanlıktan halletmem gerektiğini söyledi :naslyany:
  eksikliği güncelleyebiliyor mu?
   
 4. İpekszksn

  İpekszksn CMNet Üyesi

  Ayşegül Hanım, problemi çözdünüz mü?
   
 5. ayten celik

  ayten celik CMNet Üyesi

  merhabalar,

  GFB i aldik. cevre izni belgesini alabilmem icin neler yapmam gerekiyor. emisyon basvuru dosyası eksik demekte ve hemen yan tarafinda bir basvuru formu var. bakanliga herhangi bir dilekce yazmam gerekiyormu. bu konuda gercekten adim adim detayli bilgiye ihtiyacim var. yardımcı olursaniz sevinirim.
   
 6. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Dosya yükleme kısmına emisyon raporunuzla birlikte valilik tespit raporunu yüklemeniz gerekiyor.
  Başvuru formu kısmında ise tesisiniz ile ilgili bilgilerin girişlerinin yapılması gerekiyor.
  Dilekçe yazmanıza gerek yok, GFB gibi online olarak çevre izni başvurunuzu tamamlayacaksınız.
   
 7. sevgi barış

  sevgi barış CMNet Üyesi

  mrblar,işimde yeni olduğumdan bir takım sıkıntılar yaşıyorum...1.sorum GFB den muaf tesislerin kriterleri nelerdir....2.sorum Çevre izinleri talebimde gürültü emisyon deşarj konusunda muaf mı değil mi,neye dayanaraktan gerçekleşiyor.Yönetmelike bak demeyin işin içinden çıkamıyorum :)
   
 8. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  1.GFB'den muaf tesisler; Çevre izin ve lisans yön.de ek-1 ve ek-2 listelerinde faaliyetleri yer almayan tesisler ya da kapasiteleri eşik değerin altında tesisler ya da emisyon, atık su vb. konularda kirlilik kaynağı olmayıp çevre izni almaktan muaf durumda olan tesislerdir.
  2.Çevre izin ve lisans yön.nin eklerindeki maddelerin sonlarında "1" ibaresi yer alan tesisler gürültü konulu çevre izninden muaftır.
  Bilginize.
   
  Diğdem KARLUK ve sevgi barış bunu beğendi.
 9. sevgi barış

  sevgi barış CMNet Üyesi

  1-tesiste bir kaç çeşit üretim sözkonusuysa hangisi baz alınıp kapasitesine bakılıp muaf olup olmadığına bakılır Melis hnm
   
 10. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Farklı üretim konuları mı kastettiğiniz?
  Herbiri için yönetmelik maddelerini değerlendirmelisiniz.
   
 11. Neslihan Yıldırım

  Neslihan Yıldırım CMNet Üyesi

  Merhaba
  Geçici Faaliyet Belgesi başvurumda başvuru formunda tesis noktakları kaydet/güncelle butonunu göremiyoruz böyle bir sorunla karşılaştınız mı acaba
   
 12. Uğur Can

  Uğur Can CMNet Üyesi

  herhalde o buton kaldırılmış zaten çalışmıyordu. Ayrıca ona gerek yok zaten tesis noktalarının google mapsten bulup UTM ye çevirip girin
   
 13. zeynepcakil

  zeynepcakil CMNet Üyesi

  Herkese Selamlar Arkadaşlar ,
  Sizlerden yardım rica ediyorum. biz ambalaj atığı toplama ayırma faaliyeti yapan bir firmayız. Lisans belgemiz de mevcut. (2019 YILINA KADAR )fakat yönetimin almış olduğu karar neticesinde tesisimizi kiraya vereceğiz. kiralayacak olan firma da gene ambalaj atığı toplama ayırma faaliyeti yapacak. beniz sorum şu ;
  1- Biz lisansımızı devir etmek istemiyoruz çünkü diyelimki 2 yıl sonra biz tekrar tesisimizi geri alıp faaliyet gösterebiliriz , bu nedenle il çevreye lisans belgemizi dondurmak istiyoruz diye bir dilekçe yazabiliyor muyum. ?
  2- kiralayan firma biz lisansımızı dondurursak eğer , onlar lisans çalışması başlatıp lisans belgesi alabilirler mi ?

  konu hakkında deneyim sahibi olan arkadaslarım yardımcı olabilir mi ? teşekkürler iyi çalışmalar
   
 14. Özgür Anaç

  Özgür Anaç CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhabalar, belirsiz süreli olarak üretimine ara verdiğimiz bir tesisimizin çalışma süresi belli olmadığı için danışmanlık sözleşmemizi feshetmek istiyoruz. Acaba bu süreç nasıldır, ne gerekir ve portal üzerinde ne kadar sürede tamamlanabilir? Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.
   
 15. İbrahim Uysal

  İbrahim Uysal CMNet Üyesi

  lisans dondurma diye bir şey yok. tesisinizin işletmesini devir alacak kimse sizin lisansınızı güncelleyecek kendi adına çıkartacak. çalışmasına devam edecek. Sizde ileride tesisi tekrar devralmak isterseniz aynı şeyi yapacaksınız.

  Sürecin nesini soruyorsun anlamadım. Faaliyet sone erdiyse sözleşmeyi fesheder, portaldan da protokolü iptal edersin. 5 dakikanı almaz.

  arkadaşlar geçici faaliyet belgesi başvurusu yapacağım. Gfb formunu doldurduktan sonra ileri diyorum hata veriyor, evrak yükleme kısmına geçemiyorum bir kaç gündür böyle. Başka bu problemi yaşayan var mı?
   
 16. hatiye_findikci

  hatiye_findikci CMNet Üyesi

  İbrahim Bey aynı sorunu bende yaşadım. izinlisans.cevre.gov.tr ile sorunu konuştum.
  "Girdiğiniz bir değer formata uygun değil o yüzden hata alıyorsunuz.Yani rakam yazılacak yere harf harflerle yazılacak yere rakam yazmayınız yada ikisini birlikte kullanmayınız.Özel karakterde kullanmayınız. " dendi. Örnek vermek gerekirse bir kutucuğu boş bırakmak yerine "-" işareti kullandığım için hata veriyormuş.

  Arkadaşlar TAT için lisans başvurusunda gereken Teknik Uygunluk Raporu içinde istenen, aylık verilerin ambalaj atık sistemine girildiğine ilişkin İl Müdürlüğü Onay Yazısı için kaç aylık bildirim yaptıktan sonra başvurabilirim? 1 ay yeterli olur mu?
   
  bll_2081 ve İbrahim Uysal bunu beğendi.
 17. Merve Mestanoğlu

  Merve Mestanoğlu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,
  Çevre izni sürecini tamamlamak için yüklenmesi gereken evraklar içinde bulunan Valilik Tespit Raporu artık istenmeyecekmiş diye bir duyum aldık. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
   
  tayfun aydın bunu beğendi.
 18. Muharrem

  Muharrem CMNet Üyesi

 19. hepaistos

  hepaistos CMNet Üyesi

  laboratuvarların işine gelir nede olsa kafalarına göre istedikleri bacadan ölçüm yapıyorlar. :)

  birde uygunlukta gelip tutanakla bacalara ok veren il çevre önlerine emisyon raporu gelince tamam bu bacalara nasıl uygunluk vermiştim diyecek anlamıyorum.

  vtr anlamsız değilde uygulanması zor zaten yanlış uygulanıyordu. Kaldırılması yerine keşke formatı değişse iyi olacaktı.

  bu sefer şöyle anlamsız bir tartışma ortaya çıkabilir il çevre ben bu bacaya uygunluk vermiştim ama ölçüm yapılmamış diyebilir ya da tam tersi olabilir.
   
 20. Muharrem

  Muharrem CMNet Üyesi

  Kim bilir İl Çevreler VTR formatında yer alan bilgileri artık uygunlukta sorgular :islik: (ki VTR formatında yer alan bilgilerin tamamı aynı zamanda uygunluk şartıdır) Böylece sorun çözülür.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...