• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

Merhaba arkadaşlar,

Deneme amaçlı izin lisans yenileme bölümünden atık kodu ekleme başlığı ile yeni bir başvuru açtık. şimdi ise kapasite nedeniyle yenileme yapacağız ancak hala yenileme bölümünden atık kodu ekleme başvurusu aktif başka birşey seçemiyoruz. başvuruyu nasıl geri alabiliriz. izlememiz gereken yol nedir. ?

Merhaba Arkadaşlar, Ünvan değişikliği ile ilgili çevre bilgi sistemi üzerinden tesis kayıtlarının düzeltilmesi için Bakanlığı arıyorum fakat kimseye ulaşamıyorum. Konuyla ilgili olarak Bakanlıkta görüşebileceğim birim hangisidir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim, iyi çalışmalar.

arkadaslar merhaba
izinlisans portalının yeni işletme protokolünde firma bilgilerini girdiğimde aranan kriterlerde firma bulunmamaktadır hatası veriyor. bu hatanın düzeltilmesi için ne gibi bir işlem yapmam gerekiyor.

@Duygu Dilek
en garantisi vergi numarası ile aratmanız, eğer vergi no ile de herhangi bir kayıt çıkmıyorsa, ya çevre bilgi sistemine kaydı yoktur ya da çevre bilgi sistemine kayıt yapılırken "çevre bilgi sisteminde görüntülensin" kutucuğu işaretlememişsiniz demektir, bu konuda da il müdürlüğü ile görüşmeniz lazım.

O kutucuk işaretlenmemişse çevre bilgi sistemine kayıt yapılan yerde ek uygulama başvuru formunu doldurun çevre bilgi sisteminde görünütlensin iin ek başvuru formunu doldurup il çevreye yollayın onlar onaylar. Sonra İstediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

bayramdan önceden beri emisyon ölçüm raporu yüklemeye uğraşıyorum ve bir türlü yüklenmiyor. parçaladım 10 mb altında hepsi. il müdürlüğünü arıyorum açmıyorlar. ne yapayım ben ya...

@Pınar Pelit Demir

Coğrafi bilgi sistemleri genel müdürlüğünü aradınız mı? Aslında oraya durumu bildiren bir yazı ve eklerle dilekçe gönderiyorsunuz güncelliyorlar, daha sonrada online.cevre 'den siz düzelteceksiniz.

merhaba arkadaşlar,
gfb'si alınan elektronik atık ve hurda metal geri dönüşüm firması lisans basvurusunda teknik uygunluk için istenen belgeler;
1-Geri Dönüşüm Sonunda Elde Edilen Ürünün Standardına ve Ürünün Satışa Uygunluğuna İlişkin Belge
2-Tesisin, projesi ve şartnamesine uygun olarak yapıldığını ve prosesini gösteren kurumsal akademik rapor
3-Tesisin bu Yönetmelik ve diğer hukuki ve teknik düzenlemelerde istenen şartları yerine getirebileceğini gösterir, mali fizibiliteyi de içeren ve Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin 8 inci maddesinde belirtilen atık yönetim planıyla uyumlu olduğunu gösterir rapor
4-Tesise kabul edilen atıkların analizleri
5-Geri kazanılan ürünlerin piyasaya ürün olarak sürülebilmesi için ilgili kurum/kuruluşlardan alınacak belge,
bunlar için nerelerden almak gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.
[TBODY] [/TBODY]

Arkadaşlar iki sorum olacaktı yardımınızı bekliyorum...
Tekstil fabrikası Çevre Danışmanlık kapsamında mı...
Çırçır ve Pres Fabrikası Çevre Danışmanlık hizmeti kapsamında mı...
Ek1 ve Ek2de bulamadım da...

Merhabalar,
Teksitl sektörü yeni çevre izin lisans yönetmeliğinde kimya ve petrokimya endüstrisi altında yer alan maddeye girebilir. Enerji sektöründe yer alan ve yakıt kullanımından giren toplam anma ısıl gücüne dahil olabilir (sadece bu madde ise görüş sorarsınız çevre şehircilik il müdürlüğüne), yada ana maddelerde yoksa ve arıtma tesisiniz varsa EK2 diğer tesislerden girebilirsiniz.

Diğer sorunuz için ise makine imalatı önceki yönemelikte var dı? Yeni yönetmelikte sadece arıtma tesisine bağlı olarak girebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar,
Sistemden çevre izni başvuru esnasında atıksu özellikleri beyanı sayfasında takılı kaldım birzdan yüklüycem sayfanın ham su giriş anlık çıkışa ise 2 saatlik ve 24 saatlik değerleri girince kabul etmiyor neden acaba hepsini doldurmam mı gerekli bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim ???

Ekli dosyalar

• çvr izni.png
    çvr izni.png
    55.3 KB · Görüntüleme: 38
Sadece hangi başlık altında ise yukarıdan aşağıya o değerleri girin kabul edecektir. 3 numune sonucunun ortalamasını alıp yazın.