• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi Başvurusu yapan arkadaşlar, sorununuz ile ilgili çalışma tamamlanmıştır. Başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sedat Bey Merhaba,

Yeni işletme protokolü yapacağım ancak eimzada sorun oluyor. Sistemde bir sorun olabilir mi bilmiyorum. Deneme amaçlı belge yüklediğimde sorun yok ( sitedeki test kısmından sorun yok yani )
Ancak işletme protokolü yapmak istediğimde imzalamıyor. İmzanın görüneceği java ekranında imzala dedikten sonra faaliyet yok. Orayı kapatıp testten denediğim zaman ise sorunsuz imzalayıp kaydedebiliyorum. Neden olabilir acaba ?

@ECK
Sistemsel bir sorun bulunmuyor. Standart elektronik imza dosya uzantıları pdf, doc, xls, rtf, jpeg, jpg, png, gif olmalı, dosya boyutu 10 mb tın altında olmalı, kontrol ettikten sonra javayı tamamen bilgisayarınızdan kaldırın yeniden yükleyin, yine sorununuz devam ederse beni arayın gerekirse uzaktan bağlanıp kontrol ederim.

iyi çalışmalar,
mobil imza ile ilgili bir problemim var. imzalama yaptıktan sonra belgenin direkt yüklenmesi gerekirken tekrar imza ayfasına dönüyor ve belge yüklenemiyor. Mobil imzamı başka bir sistemde denedim ve çalışıyor. Acaba sistemde bir sorun mu var?

Sedat Bey öncelikle merhaba...
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü bünyesinde Çevre Yönetim birimi Kurma çalışmalarımız sona ermek üzere. Sizinle Antalya'daki eğitimde tanışmış idik.
Çevre Yönetim Birimi kurulması sonrası GFB için başvuru yağacağız. Ancak Kamu kurumu olmamız nedeniyle, GFB başvurusu için istenen Ticaret Sicil Kaydı ,Kapasite Raporu ve İşletme Belgelerinin temini ne şekilde olacak?
1)Ticaret sicil kaydı için "kapsam dışıdır" yazısını mutlaka almamız gerekir mi?
2)Kapasite Raporu için Sanayi Odasınana başvurulup raporun alınması gerekir mi?
3)İşletme Belgesi için Çalışma Bölge Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında İşletme Belgesine gerek kalmadığı söyleniyor. Bu belgenin gerekmediğine dair yazı almamız gerekecek midir?
4) GFB başvurusu için gerekli " Çevre izin/lisans konusu/ konuları ile ilgili özel belge/belgeler" başlığı altında istenen belgeleri kamu kuruluşları için yorumlar mısınız?
Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar....

Günaydın herkese :)
çevre izinlerinden işletme protokol işlemlerinde işlem yapamıyorum. Bilgisayarımda java yüklü değil sanırım. java programının hangi sürümünden açılır? İnternetten indirip yükleyeceğim de.

Tesis İşlemleri kısmında başvuru izleme bölümü var ancak bazı firmalar başvuru izleme kısmında görünmüyor halbuki gfb vs başvurusu olmayan firmalar da görünmekte. Tesis bilgileri kayıtlı danışman olarak da atanmış ama o kısımda yok bunun sebebi ne olabilir ne yapmalıyım

@panti

ben de kamu kurumunda çalışıyorum bu dediklerinizin hepsini ve çok daha fazlasını talep ettiler ve yükledik :)) belgeden muaf iseniz muafiyet yazısı alıp onu yüklüyorsunuz..

@Ayşegül Öner Albayrak
İzin Lisans Şube Müdürü Cihan Bey'e yönlendirebilirim. 0312.410.19.19

sedat bey tesis bilgilerini kontrol ettim hatta firmayı tekrar kaydettim ama tesis işlemlerinden baktığımda tesisler lütfen seçiniz kısmında tesis görünmüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...