Hayalinizdeki çmo vol.2

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.

gökhan arslan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
daha önce de tartıştık kendisine bana söyledikleri tek tek aklıda neymiş eleştirilerim odaya zarar veriyor ki yok odada kimleri tanıyorsun diye laflara girince ne kadar tanırsan o kadar mı değerli olunuyor oda da tabiki de hayır ama gel gör ki bunun gibileri kendlerini birşey sanıyor mesele kimi tanıdığın değil istersen odayı yerden yere vur gene de sahiplemek bize düşer tabiki bana yazmasının sebebi sanki insanları proveke ediyorum odaya karşı ama inşallah allahtan bulur ..
Her durumda kendini haklı gören, eleştiriye açık olmayan insanlar sinsilesi ülkemizin en büyük sorunu. Cevabım arkadaşın şahsına değil alınmasın. Birazda suçu kendimizde aramalıyız. Sizin konunuz tamamen farklı o yüzden beyefendinin fevri davranmaması gerekli. Her proje başlatan odaya zarar vermez aksine güçlendirir. Oda bundan feyz alıp yoluna farklı fikirlerle devam edebilir.

Son düzenleme:

Çevre2731

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
daha önce de tartıştık kendisine bana söyledikleri tek tek aklıda neymiş eleştirilerim odaya zarar veriyor ki yok odada kimleri tanıyorsun diye laflara girince ne kadar tanırsan o kadar mı değerli olunuyor oda da tabiki de hayır ama gel gör ki bunun gibileri kendlerini birşey sanıyor mesele kimi tanıdığın değil istersen odayı yerden yere vur gene de sahiplemek bize düşer tabiki bana yazmasının sebebi sanki insanları proveke ediyorum odaya karşı ama inşallah allahtan bulur ..
Varsa bir sıkıntı buradan açıkca yazabilir bizlerde görüşlerimizi yazarız, herkes eleştirebilir ve eleştirilebilir sonuçta oda kim kimler ne için var bunun cevabını iyi analiz etmek lazım.

FERHAT ELÇİ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Her durumda kendini haklı gören, eleştiriye açık olmayan insanlar sinsilesi ülkemizin en büyük sorunu. Cevabım arkadaşın şahsına değil alınmasın. Birazda suçu kendimizde aramalıyız. Sizin konunuz tamamen farklı o yüzden beyefendinin fevri davranmaması gerekli. Her proje başlatan odaya zarar vermez aksine güçlendirir. Oda bundan feyz alıp yoluna farklı fikirlerle devam edebilir.
anlatamıyorum kendisine maalesef yoksa bu hareketi yapmazdım neymiş ben arkadaşları proveke ediyormuşum 😂 valla ne diyim oda da böylesi çok yoktur inşallah
tarihi olarak mesaj birleştirildi.

Varsa bir sıkıntı buradan açıkca yazabilir bizlerde görüşlerimizi yazarız, herkes eleştirebilir ve eleştirilebilir sonuçta oda kim kimler ne için var bunun cevabını iyi analiz etmek lazım.
Eleştiri kabul etmeyen tabuyu yıkamayan gelişemez ... Haklısınız

Baran Ulutaş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Aslında hep halka açık yerlerde cevap veriyordum, bu seferde özelden mesaj yazdım.. Çok bi değişiklik olmamış..

Esra G.Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Buradan yapılan tartışmaları çok gereksiz buluyorum. Sonu yok ve hiç bir ilerleme kaydedilmiyor. Danışmanlıkta çalışanlar atananlara saldırıyor. Atanan arkadaşlar da odayla işleri kalmadığı için umursamıyor.
Odaya gitmeyip aidatını ödeyen biri olarak gelen maillerdeki fotoğraflara bakıyorum. (etkinlik ya da eğitim gibi) Maksimum 5-6 kişi oluyor. Yakınan arkadaşlar odaya gidip zaman geçiriyor mu? Eğitim almasalar bile etkinliklere ve komisyonlara katılıyor mu? Sadece merak ettiğim için soruyorum. Bu ülkede odaların pasif olduğunu herkes biliyor olmalı.
Gereksiz ve sonucu olmayan tartışmalara girerek bilgi paylaşımında bulunduğumuz ortamı bozmayın lütfen.

Mert Uğraşkan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
gel gelelım kı sadece bızım oda degıl butun odalar sıyası bır goruse takılıp baska mecralar pesınde . en basıtı cevre muhendısıyız cevre gorevlısı belgesı almaya zorlanıy
meslek odaları meslek erbabını kollamalı çözüm üretmeli hakları savunmalı ama gel gelelım kı sadece bızım oda degıl butun odalar sıyası bır goruse takılıp baska mecralar pesınde . en basıtı cevre muhendısıyız cevre gorevlısı belgesı almaya zorlanıyoruz
Yaptığınız yorumu bir kaç kere okudum ve şu yorumu çıkardım, sanki siyasi çıkar uğruna oda çalışma içerisinde ve çevre mühendisi olmamıza rağmen çevre görevlisi belgesi almaya zorlanıyoruz, oda buna göz yumuyor ya destek oluyor gibi bir anlam çıkardım. Yanlış anladıysam beni düzeltirsen sevinirim, ki eğer tam olarak bunu demek istediysen de üzücü bir yorum yapmışsın demektir. Her ne kadar odaların uygunsuz ve kabul edilemez bazı tutumları ve uygulamaları olsa da bu konuda ki hassasiyetine bizzat zamanında şahit oldum. Özellikle Çevre Görevlisi konusunda yapılan oda çalışmaları sayesinde her ne kadar belgeyi almayı zorunlu kılsa da siyasiler en azından diğer meslek birimlerinden bizi ayrı tutmayı kabul ettiler. Şu konuda kesinlikle aynı fikirdeyim 4 sene mesleki olarak yeterliliğini aldığımız konular hakkında tekrar böyle bir sertifikaya ihtiyacımız var mı ? Kesinlikle hayır ve karşıyım. Ama bu konuda oda elinden gelenin fazlasını süreçte yaptığını da biliyorum. Sadece objektif bakmaya çalışıyorum. Yani oda ile bir bağlantım yoktur. Bunu da belirtmek isterim. Sadece bu süreci bilmemin nedeni öğrencilik dönemime rastlamış olması ve süreçte bulunmuş olmam.

....

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
yok hayır yanlıs anlasılmısım
tarihi olarak mesaj birleştirildi.

ben butun meslek odalarının sadece meslek ve meslektekılerının sorunlarıyla ılgılenmesını dıle getırmek ıstedım baska mecralar pesınde kosmadan daha etkın daha bızım sorunlarımızla ılgılınen bır oda arzu edıyoruz . çevre gorevlısı belgesı hakkında dusuncem odayla alakalı degıldı en buyuk sıkıntılardan bırı dıye dıle getırdım bana sacma gelıyor bız cevre muhendıslıgı okuyupda 5 yıl sonra bır belge dayatılması .

Son düzenleme:
Durum
Daha fazla cevap için açık değil.

Yukarı Alt