• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Ippc ile uyumlaştırılmış entegre çevre izni taslak yönetmeliği

Kayıt
7 Temmuz 2009
Mesajlar
95
Beğeniler
38
Şehir
İstanbul
#1
Arkadaşlar Merhaba,

IPPC ile Uyumlaştırılmış Entegre Çevre İzni Taslak Yönetmeliği Bakanlığın sitesinde yayınlandı ancak ben açamadım dosyayı. Linki aşağıda, açabilen arkadaşlar varsa burada paylaşabilirler mi?

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.


şifre=csb123
 

Dosyalar

CMNet Okuru

CMNet Üyesi
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
249
#12
Üstünkörü bakabildim.Mevcut yönetmeliğe ek bişey getirmiyor onu yürürlükten kaldırıyor.Ama 2022 yılında , Çevre izni daha teknik bir konu oluyor. Yani daha Mühendislik çalışması haline geliyor.
Dediğim gibi çok yüzeysel baktım.Bu haliyle iş alanı daha daralır gibi ve iş profesyonelleşir gibime geliyor.
 
Kayıt
26 Şubat 2009
Mesajlar
88
Beğeniler
31
#17
Ben de üstünkörü inceledim. Yönetmelik kapsamına giren tesisler için çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakında yönetmeliği yürürlükten kaldırıyor. Ama bu yönetmelikte çevre mühendisi, çevre görevlisi gibi unvanlar geçmiyor.
 
Kayıt
7 Mart 2010
Mesajlar
32
Beğeniler
8
#18
bu yönetmelik kapsamında olsun olmasın Entegre Çevre İzni Yönetmeliği yürürlüğe girdiği an, izin-lisans yönetmeliği tamamen kalkıyor.. yürürlüğe girecek bu yönetmeliğin Ek-1'inden müdahil olmayan tesisler için herhangi bir izin alınması söz konusu olmayacak...