Ippc ile uyumlaştırılmış entegre çevre izni taslak yönetmeliği

Yağmur Cengiz

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar Merhaba,

IPPC ile Uyumlaştırılmış Entegre Çevre İzni Taslak Yönetmeliği Bakanlığın sitesinde yayınlandı ancak ben açamadım dosyayı. Linki aşağıda, açabilen arkadaşlar varsa burada paylaşabilirler mi?

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

şifre=csb123

Dosyalar

Melih Coşar

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Şunu önerebilirim. Google'dan biraz arama ile IPPC ile ilgili çalışmalara ulaşabilirsiniz.

Yağmur Cengiz

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Öneriniz için teşekkür ederim ama maalesef Onlar elimde var ancak bizim mevzuata nasıl uyarladılar şu an o gerekli :S

Halil Korutürk Özcan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
arkadaşlar bu taslağı inceleyebilen oldu mu? mevcut yönetmeliğe ek olarak neler getiriyor?

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Üstünkörü bakabildim.Mevcut yönetmeliğe ek bişey getirmiyor onu yürürlükten kaldırıyor.Ama 2022 yılında , Çevre izni daha teknik bir konu oluyor. Yani daha Mühendislik çalışması haline geliyor.
Dediğim gibi çok yüzeysel baktım.Bu haliyle iş alanı daha daralır gibi ve iş profesyonelleşir gibime geliyor.

cemba82

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Nükleer santraller kapsam dışıdır diyor Madde 1 (3)'te.

Özge Gökmen

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Ben de üstünkörü inceledim. Yönetmelik kapsamına giren tesisler için çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakında yönetmeliği yürürlükten kaldırıyor. Ama bu yönetmelikte çevre mühendisi, çevre görevlisi gibi unvanlar geçmiyor.

Mehmet Zekai

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bu yönetmelik kapsamında olsun olmasın Entegre Çevre İzni Yönetmeliği yürürlüğe girdiği an, izin-lisans yönetmeliği tamamen kalkıyor.. yürürlüğe girecek bu yönetmeliğin Ek-1'inden müdahil olmayan tesisler için herhangi bir izin alınması söz konusu olmayacak...

cemba82

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Bu nasıl bir taslaktır, satır satır okumak istedim, kafam şişti... İyi ki taslakmış diyorum okudukça :p